Skocz do zawartości

ferdek6160

Members
 • Liczba zawartości

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  mazowsze
 • OCCUPATION
  rolnik
 1. Witam , mam pytanko odnośnie tuczu kontraktowego dla PROVIMI. Jeśli ktoś coś wie o warunkach to poproszę pisać. Pozdrawiam.
 2. Witam, mam małe pytanko czy ktoś się już zetknął z zaprawą ,, Astep 225FS '', jest to zaprawa o działaniu owadobójczym i grzybobójczym, panuję w tym roku wypróbować na jęczmieniu i pszenicy. Ceny nie znam i nie wiem jaka będzie tego dostępność. Z tego co piszą to super sprawa skończył by się problem z mszycami a co za tym idzie z wirusem żółtej karłowatości.
 3. ferdek6160

  Rzepak

  od kilku lat sieję californium i na razie nie zmieniam .
 4. ferdek6160

  Rzepak

  rzepak wykoszony i sprzedany , średni plon 3,91 co mile mnie zaskoczyło bo na najcięższej ziemi był mizerny i może dał ze 2,5 ale na pulchniejszej ok 5. wilgotność 7 -7,2 desykowany 12 dni przed zbiorem . Cena kiepska bazowa 1060 .
 5. ferdek6160

  Rzepak

  witam i o pogodę pytam , bo umie jest nadal nie wesoło od zimy nie spadła nawet kropelka wody, Rzepaki na ciężkich ziemiach są bardzo słabe koledzy w mojej okolicy poorali połowę rzepaków na najcięższych ziemiach i sieją teraz kukurydzę , ja też ma ze 2ha słabego ale nie orałem bo jest w środku pola, a dokoła jest trochę luźniejsza ziemia jest całkiem ładny .
 6. ferdek6160

  Rzepak

  nurelką na pewno nie pojadę bo ją wycofali kupiłem talstar i domieszam cyperkila, rzepak uprawiam ponad 10 lat, a to ze mówiłem o kwitnieniu za kilka dni to chodziło mi właśnie o pośpiechy , właściwe kwitnienie to co najmniej jeszcze tydzień . przed wieczorkiem polecę bo już sporo się słodyszka zrobiło.
 7. ferdek6160

  Rzepak

  kwiatu jeszcze nie mam i jeszcze przez kolejne 3 dni nie będę miał.
 8. ferdek6160

  Rzepak

  co do mospilanu to nigdy go nie zastosuję w tamtym roku działał przez 1-2 dni, a nurelką jeszcze mogę karencja jest 3 dni .
 9. ferdek6160

  Rzepak

  Witam, mam pytanko co dać na słodyszka, dodam że za 3-5 dni rzepak zacznie kwitnąć ( na chowacza jechałem talstarem a na słodyszka 10 dni temu proteusem i właśnie zaczyna się pojawiać) myślałem na nurelką ale cena jest spora co radzicie.
 10. ferdek6160

  Rzepak

  Witam, umie rano było -2 , do tego od zimy nie padał deszcz , rzepak na luźniejszej ziemi ma ok 40cm, a na zwięzłych ziemia spękana i ledwie 20cm, pąk kwiatowy zaczyna się rozluźniać, na słodyszka jechałem 5 dni temu Proteusem i na razie niema.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...