Skocz do zawartości

marcin15396

Members
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez marcin15396

  1. Przy mf 255 problemem nie jest lekki tył (mf 255 jest 100 kg cięższy od c-360) tylko wąskie opony i zbyt szybki bieg wsteczny w połączeniu z wysokim momentem obrotowym co powoduje problemy z ruszaniem. Ale ja też chyba wybrałbym do tura c-360.
  2. Wał rurowy jest lżejszy od pakera więc na pewno na lżejsze ziemie jest lepszy. Piszesz, że masz V klase, ale klasa klasie nie równa. Mój wujek ma IV łąkową, ktora jest cięższa w uprawie niż niejedna II. Paker lepiej kruszy i ubija, ale jesli ta V jest mocno piaszczysta to możesz mieć problemy. Decyzja należy do ciebie. Sam wiesz najlepiej jakie masz warunki glebowe na poszczególnych polach.
  3. marcin15396

    Wszystko o Ursus C-330

    Jeśli maszyna jest zdrowa to powinna dawać radę na czwórce. Ale to wszystko zależy od ziemi. Ja swoją pracowałem na 4. biegu nawet z obsypnikem z pięcioma radłami. Ale to tylko na lżejszych glebach, bo na ciężkich się gotowała.
  4. Te agregaty są do siebie podobne. Wybór zależy od tego jakie masz ziemie. Sąsiad kupił agregat z packerem i jak wjechał na swoje piaski to się po prostu ten wał utopił.
  5. marcin15396

    Ciągniki Ursus

    Mój kuzyn ma c-385 A u którego ma założony przedni most razem z kołami od u-1604 poniważ kiedyś pracował z turem i chodziło o to żeby wyżej podnosił. W efekcie przednie opony są prawie komplrtnie łyse. Ale awarii sprzęgla ani napędu przedniej osi jak narazie nie miał.
  6. marcin15396

    Zalety i wady MF-255

    Niestety musze się zgodzic z kolegą KULESem. Mój sąsiad ma 3512 z 99 r. Wykonuje same lekkie prace, przebieg ma niewielki a wystarczy kilka stopni mrozu i można zapomnieć że odpali. A w porównwniu z moim mf 255 jego 47 KM to chyba nie konie tylko żrebaczki
  7. marcin15396

    kiszonka z pszenicy????

    Wszystko się zgadza. Problem w tym, że w kiszonce z żyta kwasu octowego jest właśnie za dużo.
  8. marcin15396

    Zalety i wady MF-255

    Z tymi felgami to świeta prawda. Ja przy swoim MF nie mam tura a mimo to jedna felga pękła
  9. marcin15396

    kiszonka z pszenicy????

    Krowy nie powinny dostawać kiszonki z żyta bo zawiera ona kwas octowy, który negatywnie wpływa na produkcję mleka.
  10. marcin15396

    Kiszonki

    Co do tych preparatów ze Sano to bym się nie zgodził. Od pieciu lat kiszę jęczmień z grochem i nie narzekam. A jak wiadomo groch kisi sie bardzo ciężko.
  11. marcin15396

    Przyczepy rolnicze

    3,8 MPa pod warunkiem że ładujesz 4,5 tony.
  12. Przy korzystaniu z regulacji siłowej będzie ok. jeśli masz na polu w miare jednakowe warunki glebowe (o co bardzo trudno). Natomiast przy korzystaniu z regulacji pozycyjnej maszyna będzie pracowala tak równo jak równe masz pole.
  13. marcin15396

    Wszystko o Ursus C-330

    Nie masz się czego obawiać. Ja zrobiłem podobnie w moim c-330 bo pierwsze wydania też jszcze miały filtr odśrodkowy. Wszystko jest ok.
  14. Oj widze ze kolega nerwowy Moze moge w czyms pomoc ?
  15. Oj widze ze kolega nerwowy Moze moge w czyms pomoc ?
  16. Oj widzę że kolega nerwowy Może moge w czymś pomóc?
  17. marcin15396

    ursus 5314

    W takim razie te ciągniki różnią sie tylko dawką paliwa jakie jest podawane do cylindrów. A co do spalania stukowego to w dieslach nie występuje. Dochodzi do niego w silnikach benzynowych gdy paliwo ma za niska liczbę oktanową. ON ma liczbę cetanową, która określa zdolność do zaopłonu a nie odporność na samozapłon. No chyba że do ciągnika nalejesz benzyny
  18. Mój sąsiad ma ursusa 4512. Ogólnie te ciągniki palą dobrze ale jego maszyna jest już bardzo wysłużona. Podczas dużych mrozów odkręca wąż od filtra powietrza i grzeje go suszarką. Jeszcze się nie zdarzyło żeby nie zapalił.
  19. marcin15396

    Łubin

    Ja bym Ci radził zastosować jakiś środek powschodowy. Przedwschodowe sprawdzają się tylko przy dobrej pogodzie. Ja siałem groch i po zastosowaniu afalonu przy częstych opadach z grochu zrobiła mi się łąka. Najlepszy był barox ale go już wycofali. Jest jeszcze coś takiego jak butoxone ale to ciężko kupić.
  20. A wiecie czym się różni rolnictwo tradycyjne od ekologicznego? Rolnik tradycyjny w nocy śpi (bo sieje nawóz i wykonuje opyski w dzień)!
  21. marcin15396

    Pług obrotowy

    Co z ciebie za rolnik jak ty sobie nie umiesz z bruzdami poradzić? Wiadomo, że każdy pług ma plusy i minusy. Mój kuzyn ma zetora 12145 i landsberga 4 obrót. Wszystko jest ok. jak orze na swoich 15 hektarowych działkach. Kiedyś pojechał do szwagra na 1,5 ha w kwadracie to aż żal było patrzeć.
  22. marcin15396

    Ceny usług.

    U nas kasują raczej od balota. Za balot do 150 cm w tamtym roku brali 7-8 zł.
  23. marcin15396

    uprawnienia

    Panowie, prawda jest taka, że na kombajn zbożowy trzeba mieć uprawnienia. W naszym powiecie co roku jest organizowany kurs (kosztuje 450 zł). Kombajn podobnie jak np. sieczkarnia to pojazd samobieżny i wymagane są specjalne uprawnienia do prowadzenia takego sprzętu. Jeśli chodzi o prasę zwijającą to wiem, żę też organizuje sie kursy na obsługę tego typu maszyn. Są mniej popularne bo na dzisiaj nikt nie ściga za brak takiego uprawnienia.
  24. marcin15396

    Kosiarki - opinie

    Przyjacielu, mówąc nową miałem na myśli, że w 1989 r. kupiliśmy ją " spod igły" a nie używaną i do tej pory pracuje bez zarzutu. Mam 15 ha łąki, którą koszę 3 razy w roku. Do tego dochodzi 6 ha mieszanki na GPS. Jeśli chodzi o usługi to różnie bywa ale myślę, że 30 - 35 ha.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...