Skocz do zawartości

abc243

Members
 • Liczba zawartości

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. abc243

  opłata adiacencka

  Proszę o pomoc , jak mam jej nie płacić , przecież to zdzierstwo. Podzieliłem geodezyjnie działkę na trzy mniejsze , żadnej nie sprzedałem , ale gmina przysyła mi zawiadomienie, że wartośc nieruchomości poprzez dokonany podział wzrosła, powołuje rzeczoznawcę majątkowego , który oszacuje obecną wartość i mam płacić 30% wzrostu wartości. W jaki sposób mam się odwołać? Nie jest to opłata planistyczna od sprzedaży działki, ale od wzrostu jej wartości.Może ktoś miał taki problem?
 2. Na jaki areał ten ciągnik, czy jest ONW, czy w gospodarstwie są zwierzęta, czy sprzęt posiadany ( pług itp.)w gospodarstwie jest dostosowany do kupowanego ciągnika. Agencja nie zgodzi się na ciągnik , do którego nie pasuje sprzęt w gospodarstwie.Nie znam szczegółów w tej sprawie, nic nie napisałes, co mu powiedziano w agencji? P.s. mógł też się zdarzyć nadgorliwy urzędnik, który chciał zabłysnąć głupotą przed przełożonym popisując się skrupulatnością w rozpatrzeniu wniosku
 3. Ludzie!!!! jaki przelicznik KM /ha? Piszecie 5,5Km /ha , czyli na 2ha 11 KM, na 5 ha 27,5KM itd. Ludzie nie dajcie się zwariować , kto to stworzył .Sprzęt dobiera się do areału gospodarstwa, kierunku produkcji w nim , rodzaju gleb( lekkie, cięzkie) , położenia (np.stoki), długości i czasu przejazdów, czy teren jest ONW, czy kupowany sprzęt jest komplementarny do posiadanego itp.Zresztą każdy rolnik wie, jaki potrzebny jest mu ciągnik na na 50 ha, a jaki na 150.Podobnie zresztą kupując sprzęt rolnik musi dopasować go do posiadanego ciągnika ( Mocy).Pozdrawiam ,życzę powodzenia w składaniu wniosków.
 4. chcę złożyć wniosek na modernizację - zakup nowego kombajnu. mam 80 ha i chcę kupić Class Medion.Grunty nie są na ONW. Czy wg agencji nie będzie on za duży na moje gospodarstwo? Jaki jest orientacyjny przelicznik km /ha w przypadku kombajnu?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...