Skocz do zawartości

ferdziu

Members
 • Liczba zawartości

  58
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. ferdziu

  Rzepak

  Jak się robi tą nurelle wiem że dursban + jakiś pyretroid tylko jakie dawki? i jaki pyretroid?
 2. ferdziu

  Rzepak

  Jeśli rzepak ma te 4-6 liści to można pryskać tebukonazolem, do tego możesz dać różne odżywki jeśli mówisz że maż rzadki to daj coś z azotem i bor. Słyszałem że mozna jesienią pryskać bi 58 nowym czy ma to jakiś sens czy może lepiej zwykły dursban?
 3. ferdziu

  Rzepak

  Witam mam pare pytań o miesznie srodków ochrony 1. do czego lepiej dożucić odżywke (ekolist wieloskładnikowy z borem) do oprysku na jednoliścienne?(Leopard, targa) czy do oprysku na grzyba?(tebu , orius) 2. Do tebu można dolać jakiegoś pyretroidu np cyperkill, lub alphatop?? czy moze lepsze rozwiązanie pyretroid + dursban+tebu Można mieszać te środki??
 4. Witam mam pare pytań o miesznie srodków ochrony 1. do czego lepiej dożucić odżywke (ekolist wieloskładnikowy z borem) do oprysku na jednoliścienne?(Leopard, targa) czy do oprysku na grzyba?(tebu , orius) 2. Do tebu można dolać jakiegoś pyretroidu np cyperkill, lub alphatop?? czy moze lepsze rozwiązanie pyretroid + dursban+tebu Można mieszać te środki??
 5. ferdziu

  Pszenica

  dobrym rozwjązaniem będzie zastosowanie fungicydu Tebu 250 ew?? na pszenice gdzie już wyszedł prawie cały kłos.
 6. ferdziu

  Pszenica

  można pryskać duetem na kłos przed kwitnieniem? jak prawie cały kłos jest widoczny? mogę go pomieszać z bi 58 nowym??? i razem prysnąć?
 7. ferdziu

  Pszenica

  Witam. można jeszcze pryskać odżywkami np. basfoliar albo ekolisty pszenica ma liść flagowy. jeszcze jedno czy można pszenice pryskać jak kwitnie np. na grzyba duetem?
 8. ferdziu

  Pszenica

  http://img688.imageshack.us/g/15710852.jpg/ Co to jest na tych liściach? grzyb? septorioza liści?? Mogę na taką pszenice pryskać jeszcze czymś na miotłę bo trochę mam widać jesienny oprysk herbicydem nie spełnił się 100%
 9. ferdziu

  Pszenica

  pierwszy zabieg pryskałem chyba bumperem teraz mam pytanie czym pryskać i kiedy najlepiej drugi zabieg wykonać? jak kłos już jest tylko go nie widać? czy jak już cały się wytworzy dodam że stosuje tylko 2 opryski fungicydowe najlepiej jakby było coś niedrogiego i dobrego albo coś drogiego żeby już sobie 3 zabieg odpuscić
 10. ferdziu

  Pszenica

  czyli ten wirtuoz będzie wystarczający na 1 zabieg a mogę razem z nim pojechać antywylegaczem 675SL + modus dobre będą te antywylegacze na muszelke? w proporcji antywylegacz 675 (0,7l/ha) a modusa (0,15l/ha)
 11. ferdziu

  Pszenica

  jeszcze mam takie pytanie czy mogę teraz zastosować Tilt plus na mączniaka bo troche go jest, niby pisze że znosi niskie temperatury ale faza strzelanie w zbło! a do strzelania w zdbło jeszcze trochę! czy jest jakiś inny środek do pryskania na mączniaka teraz żeby miec już go z głowy??
 12. ferdziu

  Pszenica

  Witam! ja z pytaniem o tym czy stosować antywylegacz na pszenice ozimą muszelke? Gleba klasy III jesienią stosowana polifoska 6- 300 kg, wiosną saletra amonowa I dawka 250 kg, i druga dawka jeszcze nie rozsiana ok 150 -200 kg saletry! Czy przy takim nawozeniu tej odmiany stosować antywylegacz??
 13. ferdziu

  Rzepak

  Panowie jeśli pryskałem rzepak 3 dni po siewie metazanexem + coś tam To czy teraz mogę pryskać Taracza łan + odżywki
 14. ferdziu

  Pszenica

  Chyba zwykłe, jest napisane w instrukcji że legato 0,75 + 15g gleanu (maczugi). To późno pryskałeś! Ja myślałem żeby tak w tym miesiącu opryskać, najpóźniej pod koniec października! Na legato jest napisane że mozna w każdej fazie rozwojowej pryskać a na maczudze faza 1,2 liście albo 2,3 chyba!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...