Skocz do zawartości

josef03

Members
 • Liczba zawartości

  240
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez josef03


 1. to jak mozna jej pomoc? myslisz ze to atrribut moze ja tak przytrzymac? bo na pewno cos jest na rzeczy pryskalem tez jeczmen jary mieszanka gallaper plus puma i tez cos mu chyba dolega lub zaczyna chociaz te puma niepotrzebnie dalem bo nie bylo owsika....

  Przerabiałem kiedyś temat Attributu w jarce. Po oprysku zaczynała bladnąć i nie chciała rosnąć, po jakimś czasie to ustępuje. Nie będę Ci proponować żadnych wynalazków, można dać siarczanu magnezu z jakimś nawozem mikro, albo po prostu czekać.


 2. Tak josef w mieszance.To bardzo silne uderzenie na choroby kłosa.Nie myląc z liściem flagowym

  Pierwsze słyszę o mieszaninie metkonazolu z tebukonazolem. No ale czlowiek uczy się całe życie.


 3. Trochę bez sensu mieszać te dwa środki, bo to są podobne substancje. Można ewentualnie pomieszać carrambę lub tebu z prochloraz, epoksykonazolem, propikonazolem i wieloma innymi.


 4. Czy pryskanie Aurorą na przytulię w fazie 6 okółków może przynieść jakiś przykre konsekwencję w zbożu w fazie 2-go kolanka? Na etykiecie jest stosować do końca fazy krzewienia.

  Może, szczególnie przy nasłonecznieniu. Lepiej to zrobić Grodylem albo Starane/Tomiganem i spać spokojnie.


 5. Mustang może przepuścić wyrośniętą przytulię, z resztą w zimowej może być już na niego za późno. W przypadku ostrożenia i przytulii najlepsza mieszanina to Granstar + Grodyl.


 6. Kiedy chcesz to pryskać? Uważaj przy tych temperaturach na miedź i siarczan Mg. Czemu nie normalna dawka dimetoatu 0,5 l/ha?

   

  Ja opryskałbym pierw Mustangiem (ewentualnie z basfoliarem), później reszta i to późnym wieczorem, a nawet nocą zależnie od rosy.


 7. Rzepak w tej chwili jest dobity przez goły mróz -25. Może lepiej, gdyby od razu przepadł... Jeśli rzepak był parę lat temu niezgnębiony przez mróz, to całkiem inna sytuacja. Obecnie sytuacja powoli staje się przegrana.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...