Skocz do zawartości

erolnik

Members
 • Liczba zawartości

  61
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez erolnik

 1. Jeśli w tych gniazdach są wżery, to zakłady naprawcze roztaczają je i wstawiają redukcje.
 2. Kolego @andrews musisz zmierzyć napięcie na zacisku 15 regulatora, jeśli mieści się w normie a napięcie na wyjściu alternatora jest wyższe, to znaczy że na połączeniach kabli doprowadzających prąd do zacisku 15 regulatora (stacyjka, skrzynka bezpieczników, wszelkie połączenia) występują duże spadki napięć. Regulator napięcia tak steruje prądem wzbudzenia alternatora by na swoim wejściu (zacisk 15) utrzymać takie napięcie na jakie został ustawiony, co znaczy że napięcie wyjściowe alternatora będzie podwyższone o sumę spadków napięć na drodze zasilania regulatora napięcia. Możesz to sprawdzić łącząc na czas próby wyjście alternatora z zaciskiem 15 regulatora, jeśli napięcie na wyjściu alternatora będzie wtedy w normie, to znaczy że w instalacji występują opisane wyżej spadki napięć. Jeżdżenie na światłach (lub obniżanie napięcia poprzez włączanie innych odbiorników prądu) w takim wypadku grozi uszkodzeniem alternatora. Mam też pytanie. Czy ktoś wie co może oznaczać kod 5EU2 na wyświetlaczu komputera w kombajnie JD 2064, oraz czy "szczekanie"silnika (dźwięk podobny do wydawanego przez silnik kombajnu Vistula) w pewnym zakresie obrotów jest typowe dla tego modelu?
 3. Kolego @andrews musisz zmierzyć napięcie na zacisku 15 regulatora, jeśli mieści się w normie a napięcie na wyjściu alternatora jest wyższe, to znaczy że na połączeniach kabli doprowadzających prąd do zacisku 15 regulatora (stacyjka, skrzynka bezpieczników, wszelkie połączenia) występują duże spadki napięć. Regulator napięcia tak steruje prądem wzbudzenia alternatora by na swoim wejściu (zacisk 15) utrzymać takie napięcie na jakie został ustawiony, co znaczy że napięcie wyjściowe alternatora będzie podwyższone o sumę spadków napięć na drodze zasilania regulatora napięcia. Możesz to sprawdzić łącząc na czas próby wyjście alternatora z zaciskiem 15 regulatora, jeśli napięcie na wyjściu alternatora będzie wtedy w normie, to znaczy że w instalacji występują opisane wyżej spadki napięć. Jeżdżenie na światłach (lub obniżanie napięcia poprzez włączanie innych odbiorników prądu) w takim wypadku grozi uszkodzeniem alternatora. Mam też pytanie. Czy ktoś wie co może oznaczać kod 5EU2 na wyświetlaczu komputera w kombajnie JD 2064, oraz czy "szczekanie"silnika (dźwięk podobny do wydawanego przez silnik kombajnu Vistula) w pewnym zakresie obrotów jest typowe dla tego modelu?
 4. Kolego @andrews musisz zmierzyć napięcie na zacisku 15 regulatora, jeśli mieści się w normie a napięcie na wyjściu alternatora jest wyższe, to znaczy że na połączeniach kabli doprowadzających prąd do zacisku 15 regulatora (stacyjka, skrzynka bezpieczników, wszelkie połączenia) występują duże spadki napięć. Regulator napięcia tak steruje prądem wzbudzenia alternatora by na swoim wejściu (zacisk 15) utrzymać takie napięcie na jakie został ustawiony, co znaczy że napięcie wyjściowe alternatora będzie podwyższone o sumę spadków napięć na drodze zasilania regulatora napięcia. Możesz to sprawdzić łącząc na czas próby wyjście alternatora z zaciskiem 15 regulatora, jeśli napięcie na wyjściu alternatora będzie wtedy w normie, to znaczy że w instalacji występują opisane wyżej spadki napięć. Jeżdżenie na światłach (lub obniżanie napięcia poprzez włączanie innych odbiorników prądu) w takim wypadku grozi uszkodzeniem alternatora. Mam też pytanie. Czy ktoś wie co może oznaczać kod 5EU2 na wyświetlaczu komputera w kombajnie JD 2064, oraz czy "szczekanie"silnika (dźwięk podobny do wydawanego przez silnik kombajnu Vistula) w pewnym zakresie obrotów jest typowe dla tego modelu?
 5. Dzięki. Mam rozumieć że części z Z056 pasują i możliwa jest przeróbka z Z050 na Z056?
 6. Witam. Czy ktoś może wskazać mi różnice między Bizonem Z050 a Z056?
 7. erolnik

  Pszenica

  Z własnych obserwacji wiem że im później zasiana pszenica, tym zdrowsza rośnie.
 8. erolnik

  Wszystko o Ursus C-360

  Sąsiad w swoim C-360 od kilku lat ma jeden 12V/72Ah i rozrusznik z przekładnią. Zestaw jest tak sprawny że zapomniał że jeździ na jednym akumulatorze. Nie zakładajcie do ciągników akumulatorów większych niż oryginalne bo będą niedoładowane, czasy kiedy jeden ciągnik obrabiał również gospodarstwa sąsiadów już dawno minęły.
 9. erolnik

  Brak ładowania

  Poczytaj tutaj o przekaźnikach w bizonie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/19249-bizon-z056/
 10. erolnik

  Wszystko o Ursus C-360

  Witam. Też zamierzam zamontować w swoim C-360 świecę płomieniową. Jeśli chodzi o przepuszczanie paliwa, to zamierzam na jego dopływie zastosować elektrozawór benzyny z samochodowej instalacji gazowej. Myślę też że na przecieki może mieć wpływ położenie świecy, powinna być montowana poziomo, tak jak w ciągnikach MF ale z tego co słyszę to też potrafi przepuszczać. Poniżej cytat z książki "Podręcznik traktorzysty". "Dobre wyniki dają urządzenia podgrzewające powietrze odparowanym, zapalonym paliwem typu Thermostart Mark III . Urządzenia takie są stosowane w silnikach SMD-14 i w silnikach Perkins. Urządzenie jest wkręcone w kanał dolotowy silnika w położeniu poziomym. Do króćca doprowadzone jest paliwo z filtru paliwowego. Przepływ jest zamknięty zaworem kulkowym. W stanie nienagrzanym kulka jest dociskana przez pręt zamocowany na końcu rurkowego korpusu, na którym nawinięte jest uzwojenie podgrzewające, przechodzące następnie w uzwojenie zapalające. Po włączeniu prądu rurkowy korpus nagrzany przez uzwojenie wydłuża się i zamocowany na jego końcu pręt cofając się otwiera zawór kulkowy, umożliwiając przepływ paliwa. Paliwo to w szczelinie pomiędzy korpusem i prętem szybko odparowuje i wytryskując zostaje zapalone przez uzwojenie zapalające. Przepływające przez otwory osłony powietrze porywa zapalone cząsteczki paliwa, które spalając się w kanale dolotowym ogrzewają powietrze zasysane do cylindrów. Po wyłączeniu prądu rurkowy korpus szybko stygnie w strumieniu przepływającego powietrza, kurczy się i pręt dociskowy zamyka dalszy przepływ paliw." Nie mam możliwości zrobienia skanu.
 11. Tak odpowiada za ładowanie obu akumulatorów, dwa styki pomocnicze. Podczas rozruchu, jeden styk odłącza jeden akumulator od masy, drugi styk odłącza drugi akumulator od plusa a styki główne łączą oba akumulatory szeregowo. W tym samym czasie trzeci styk pomocniczy (zwierno-rozwierny) odłącza alternator od akumulatorów i łączy napięcie 24V z elektromagnesem rozrusznika (cienki przewód). Można próbować oczyścić styki ale nie zdażyło mi się jeszcze by to długo pochodziło. Zanim zdecydujesz się na wymianę, zrób tak jak pisałem wcześniej. Dodam jeszcze że podczas pracy silnika, napięcie na obu akumulatorach powinno być identyczne.
 12. Andrews, z tego co piszesz wnioskuję że masz przełącznik 12/24. Możliwe że, nie łączy w nim jeden ze styków pomocniczych, co powoduje brak ładowania jednego akumulatora. Prosty test. Zdejmij klemy z jednego akumulatora (uważaj żeby ich nie zetknąć) i podłącz do nich żarówkę 12V o mocy największej jaką masz (może być z reflektora), ma zaświecić tak, jak podłączona bezpośrednio do nieodłączonego akumulatora. Jeżeli jest róznica w świeceniu (jaśniej przy akumulatorze) to przełącznik do wymiany (można oczyścić styki ale to niewiele pomaga).
 13. Ten wyłącznik masy szajs, prawie taki jak kable rozruchowe z marketu. Jego prąd przewodzenia to 50A. Ja je wyrzucam. Kabel plusowy od rozrusznika odłączam od zegara ładowania. A w to miejsce wstawiam wyłącznik o minimalnym prądzie 30A, jako główny wyłącznik prądu. Minus akumulatora łącze bezpośrednio do masy ciągnika a nie kabiny. Generalnie, to między akumulatorem a rozrusznikiem, powinno być jak najmniej połączeń. W cią gnikach z rozruchem na 24V nie można łączyć alternatora bezpośrednio z rozrusznikiem. Z tego co słyszałem, to w Belarusach do ładowania akumulatorów, jest stosowana elektroniczna przetwornica 12/24V. Stąd, ze względu na straty mocy na radiatorze, stosowany jest alternator o mocy 1150W. Moim zdaniem rozwiązanie z przełącznikem 12/24V jest lepsze, choć niestety też zawodne (brak ładowania jednego akumulatora po wypaleniu jednego ze styków pomocniczych). Niska temperatura nie obniża pojemności akumulatora tylko jego sprawność (gęściejszy elektrolit to wolniejsza reakcja a zatem wolniejsze oddawanie prądu).
 14. erolnik

  Rzepak

  Tutaj masz coś o tych nawozach http://azoty.tarnow.pl/pl/category/index/450 http://azoty.tarnow.pl/pl/category/index/167 Ja stosuje siarczan i saletrzak (ze względu na niskie pH) w stosunku 1:1, (również na pszenice) najwceśniej jak się da w pole wjechać.
 15. erolnik

  Rzepak

  Jarki, tutaj masz coś o polifosce 21 http://www.polifoska.pl/lang-pl-module-Oferta-IDOferta-29.html Sam tego jeszcze nie stosowałem.
 16. erolnik

  Dyskusje niekontrolowane

  Trochę opinii o rolnikach. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4657129&start=90
 17. Może to Ci pomoże http://www.zsrckp.pl/ Jest to jedna ze stron wyswietlonych na Google po wpisaniu "ckp białystok". Powodzenia.
 18. erolnik

  ciagnik władimirjec T 25

  Kolego patrz w temacie Ciągnik Władimirec T-25. nie znaczy że masz go zakładać od nowa. Powstaje w ten sposób bałagan którego na dzień dzisiejszy, nikt niestety nie posprząta. Interesujący Cię temat jest tutaj http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=506 (kliknij na ten link).
 19. Tekmie. Fabryka też w pewnym sensie ma problem (konieczność zmian konstrukcyjnych). Zobaczymy co będzie się działo na zniwa (zwykle zsynchronizowane z okresem urlopowym urzędników).Problem wyniknie jak przepis zostanie nagłosniony. Bo jest wielu kierowców, którym kombajn na drodze przeszkadza jechać 100 i więcej km/h w terenie zabudowanym... . ...I coś mi się wydaje że nadchodzą zniwa dla producentów "kogutów"(tym razem do ciągników).
 20. Dokładnie Tekmie. Tutaj kolejny absurd: http://pd.uniagroup.com/documents_for_link/poznaniak__instrukcja_katalog_.pdf Ponadto, matka natura przepisy ma gdzieś. I wymagany papier, w drodze z urzędu na pole, może zmienić się w toaletowy.
 21. To jest przekształtnik napięcia. Przypuszczam że podwaja napięcie do ładowania akumulatorów. Duży radiator oznacza spore straty mocy, stąd ten mocnieszy alternator.
 22. Witam ja mam szybkoobrotowy 12V i akumulator 120Ah i działa bardzo dobrze.Zadbaj o dobre i czyste połączenia to nie powinno być problemów. Przeróbka 24V wymaga przełącznika 12/24V, który często jest zawodny (wypalenie jednego ze styków pomocniczych powoduje brak ładowania jednego z akumulatorów).
 23. erolnik

  Ciągniki Ursus

  Spróbuj pokręcić drugim kołem, może jest coś z łożyskiem w którymś kole. Spróbowałbym też podnieść oba koła i pokręcił przy wciśniętej blokadzie. Być może jest wyłamany ząb na kole talerzowym.
 24. erolnik

  Ciągniki Ursus

  Witam. Czy ktoś wie dlaczego ten prototyp nie wszedł do produkcji ? http://www.ursus.com.pl/imgs/galeria/471.jpg
×
×
 • Dodaj nową pozycję...