Skocz do zawartości

citovet

Members
 • Liczba zawartości

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 1. szukam skrzynki transferowej do ciągnika ford tw-20 - pilne
 2. Torbiele jajnika mogą być kasyfikowane jako lutealne i pęcherzykowe. Te ostatnie występują częściej. Przy torbielach lutealny wystepują objawy kliniczne. W praktyce terenowej trudno jest w zasadzie dokonać diagnostyki różnicowej. Badaniem rektalnym, USG oraz badanie krwi na obecność progesteronu(badamy pozim progesteronu) oraz w mleku. można różnicować torbiele. Jest pewnien związek związany z dziedzicznością jak również przyczyną może być niedobór beta karotenu oraz obecność fitoestrogenu w paszy. Postępowanie w takich sytuachjach może być takie. Podawanie GnRH( Receptalu) przy torbielach pęcherzykowych. Ale można spróbować podac przy torbielach lutealnych. Uwalnianie LH prowadzi do luteinizacji torbielowatego pęcherzyka jajnikowego.. Początkowe podawanie GnRH jest najlepszym postepowaniem terapeutycznym. Alternatywnie można podawć Chorulon do żylnie. Ale podawanie hCG jest prowadzone przy terapi nawracającej przypadku torbieli pęcherzykowych. Jest program , który ogranicza liczbę dni nieprodukcyjnych ale nie jest to teraz ten problem Uważam ,że właściwa dieta jest najwiekszą przyczyną torbielowatości oraz uarunkowania genetyczne. Jesli u kogoś problem dotyczy stada to właściwe byłoby badania krwi na stężenie progestoronu( dotyczy to osocza) i w mleku i kompleksowym badaniu USG.
 3. citovet

  ile bierze vet od rolnika

  Zastosowanie Receptalu czy też Chorulonu nie załatwi sprawę. Badanie USG i ocena torbielowatości czy też innych zmian na jajnikach oraz macicy będzie należała do badającego. Koszt tych preparatów nie jest tak bardzo istotny przy produkcji mleka. Większe straty są jeśli krowy są jałowe. Każdy z hodowców to wie.
 4. Opłaty za wystawianie świadectw zdrowia, pobiera się zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie sposobu ustalania i wysokości opłat za czynności wykonywane przez Inspekcję Weterynaryjną, sposobu i miejsc pobierania tych opłat oraz sposobu przekazywania informacji w tym zakresie Komisji Europejskiej (Dz. U. z 2007 r. Nr 2, poz. 15, z późn. zm.). Wyznaczonemu lekarzowi weterynarii za wystawienie świadectwa zdrowia przysługuje wynagrodzenie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 sierpnia 2004 r. w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii. Okres realizacji programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zwanego dalej "programem", jest zaplanowany na 5 kolejnych lat kalendarzowych, tj. lata 2008 - 2013.
 5. citovet

  antybiotyki dla świń

  To jest odpowiedż na zadanie pytanie na prv. Carbotox proszek Preparat stabilizujący dla trzody chlewnej i drobiu. Właściwości i działanie: Carbotox jest aktywatorem kilkudziesięciu reakcji enzymatycznych w organizmie. Preparat odgrywa znaczącą rolę w procesach metabolicznych, uczestniczy w syntezie kwasów nukleinowych, a także w stymulacji syntezy wewnątrzkomórkowej hormonu wzrostu somatotropiny. Carbotox powstrzymuje degradację komórek nabłonka jelitowego oraz aktywuje receptory smakowe i zapachowe. Składniki preparatu są prekursorami syntezy enzymów (np. anhydrazy żelazowej) oraz hormonu insuliny. Preparat wykazuje silne działanie osłaniające przewód pokarmowy. Carbotox wiąże gazy jelitowe, produkty fermentacji gnilnej, różne toksyczne produkty przemiany materii, związki chemiczne, bakterie, toksyny bakteryjne oraz grzyby i toksyny grzybicze. Aktywne składniki preparatu dzięki pakietowej budowie wykazują olbrzymie zdolności absorbcji wody w świetle przewodu pokarmowego. Pakietowa budowa preparatu nadaje mu przede wszystkim istotne właściwości elektrochemiczne i polarne, dzięki którym składniki preparatu mają zdolność wiązania rozpuszczonych w wodzie toksyn grzybowych, bakteryjnych oraz hepatotoksycznych, neurotoksycznych, nefrotoksycznych produktów przemiany materii. Skład: Carbo medicinalis Zincum oxydatum Węglany Montmorylonit Vehiculum ad 200g 400g 20 g 300 g 1000g Wskazania: 1.Stymulacja wzrostu, aktywacja procesów enzymatycznych, hormonalnych i odpornościowych 2. Przeciwdziałanie występowaniu biegunek o różnej etiologii: zatrucia pokarmowe, zatrucia substancjami chemicznymi. 3. Eliminacja z pasz przemysłowych grzybów toksynotwórczych, bakterii oraz toksycznych produktów jełczenia tłuszczu. 4. Przeciwdziałanie zbrylaniu się pasz przemysłowych, konserwacja pasz (zapobieganie pleśnieniu i fermentacji paszy). Dawkowanie: Profilaktyka biegunek, biegunki, zatrucia pokarmowe, konserwacja pasz: 450g preparatu na 1 tonę paszy. Interakcje: Nie występują. Okresy karencji: Brak okresu karencji. Opakowanie: Wiadra 1000g i 10kg. Trwałość: 24 miesiące od daty produkcji. Przechowywanie: preparat higroskopijny, przechowywać w suchym miejscu. Certyfikat: PR. WETFARM 4610/op-133/00 Producent: Biofaktor Sp. z o.o. Stosowany jest na fermie trzody chlewnej obsadzie około 800 szt. Po zastoswaniu antybiotyków do ustnie .
 6. proponuje strzykawki z hurtowni Polnet Sądzę,że jest nie droga i łatwa w użyciu. Łatwa również do koncerwacji a to jest bardzo ważne.
 7. citovet

  antybiotyki dla świń

  jutro cała oferta dla trzody chlewnej
 8. citovet

  antybiotyki dla świń

  jesli chodzi o szybkie dorabianie się to nie trafone. hurtwnie, które znam to z podkarpackie, wschodnie wojwództwa, siedlce to pewniak, woj łodzkie. tyle wiem. moja oferta to rozszrzenia jusz istniejącej działaności. i to tylko tyle. podkreslam jest to dobrowolność. przesyłam na e-mail oferty cenowe i jeśli komus to odpowiada to ok jesli nie to trudno. nie znam przypadku jesli hodowca ponosi jakieś konsekwecje ze stosowanych leków własnym zakresie. powszechne jest kupowanie amoks, dokxy i wielu innych antybiotyków w proszku.
 9. citovet

  antybiotyki dla świń

  bardzo się cieszę ,że Panowie macie szacunek do lek.wet w swoim terenie i tak trzymać. ale nie rozumiem tego rozgoryczenia. przeciez nikt nie musi korzystać z takiej oferty. nie ma takiego ani przymusu ani obowiązki ani konieczności. to jest tylko dobrowolność. bardzo miło jest czytać jak hodowcy zwierząt sa zdyscypilinowani i bardzo rygorystycznie przestrzegają przepisów . jeszcze raz podkreslam to tylko oferta a czy ktos z niej zkorzysta to już jego wybór. Proceder sprzedaży leków dla hodowców jest powszechny i sprzedają hurtownie i lekarze weterynarii.
 10. citovet

  antybiotyki dla świń

  nie ma przedpłat na towar, którego nikt nie zamówił. zasada jest prosta i taka jest równiez stosowana w aptekach internetowych po złożeniu zamówienia pieniądze są wpłacane na konto a pózniej realizowana jest przesyłka. nie jest to przedłata tylko zwykła tranzakcja internetowa. wszytkie przesyłki za tzw. pobraniem są droższe bo uwzględniają ewentualny zwrot towaru.
 11. citovet

  antybiotyki dla świń

  ok dzieki za uwagi
 12. citovet

  antybiotyki dla świń

  kolego taki postęp czasu. niestety. byłem w holandii na fermie krów około 700 szt. i oniemiałem ile leków hodowca miał w swojej szafce. a było to zaledwie 7 lat temu. kolega pracuje w lecznicy w anglii i tam sprzedaja szczepionkę dla owiec, antybiotyki dla krów i tak już jest. to co było to niestety juz nie powróci i każdy zdaje sobie z tego sprawę. a że to nazywamy jarmarkiem to nic na to nie poradzę. JEŚLI TY TEGO NIE ZROBIŚZ TO KTO INNY BĘDZIE TO ROBIŁ. i to wszystko na ten temat. jak widać wielu hodowców się do mnie zgłasza i z PPR-u i z tego wątku również i nikomu to jakość nie przeszkadza. Nikogo nie zmuszam aby wybierał tę formę. Każdy ma dziś wybór. Pozdrawiam i życze miłego wypoczynku sobotnio-niedzielnego www.citovet.pl
 13. citovet

  antybiotyki dla świń

  drogi kolego wojtal123 1/karencja na leki jest bardzo dobrze znana wszystkim hodowcą 2/ każdy zamawiający jest informowany na piśmie o karencji 3/ oferta jest skierowana to tych ,którze dokładnie wiedż o co mi chodzi 4/ podejżewam, iż wiekszośc hodowców zaglądających na PPR i tak kupuje leki w hurtowni lub u "byle jakiego weta" 5/ ten proceder jest mi znany od kilkunastu lat 6/ a strona skierowan jest do innej grupy klientów i będzie rozszeżona o oferty dla hodowców zwierząt dużych. 7/ są "byle jaki wet" np woj. wschodnich obsugujący duże gospodarstwa i sprzedaje leki . Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku sobonio- niedzielnego www.citovet.pl
 14. citovet

  antybiotyki dla świń

  oferuje leki dla tych hodowców i przedstawiam konkretne ceny leków pod konkretene zapotrzebowanie. wysyłam i hodowca sam ocenia czy cena mu odpowiada czy też nie. na dzień dzisiejszy tyle. widzę,że takie zainteresowanie lekami jest. www.citovet.pl
 15. pełna oferta na info citovet@wp.pl ;ub tel 502 208 168
×
×
 • Dodaj nową pozycję...