Skocz do zawartości

wiko

Members
 • Liczba zawartości

  65
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  kujawy
 • OCCUPATION
  rolnik
 1. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Zmowa cenowa między firmami ma miejsce już od dawna czas wielki żeby sprawą zainteresował się UOKIK. Z tego co obserwuje przez wiele lat to czasem ze zmowy wyłamuje się AMI. Choć cena dużo nie odbiega od innych. Firmą jest łatwo się porozumieć co do ceny bo jest ich kilka a hodowców kilka tysięcy. Wystarczy że jeden zakład jako pierwszy rzuci cenę a reszta idzie jego śladami. Czas wielki aby sprawą ceny zajęły się związki hodowców bo jedynie one mogę zgłosić do UOKIK-ku. Na ministra rolnictwa nie ma co liczyć bo on nie lubi drobiarzy.
 2. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Czy ktoś już wstawił pisklęta gęsie, jestem ciekaw jaka jest jakość i cena. W moim rejonie doszedł jeszcze jeden problem z pracownikami do gęsi i w ogóle w rolnictwie i nie tylko.
 3. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Pytałem bo słyszałem że niektórym hodowcą wstawiają pisklęta i pasze a rozliczają się po odstawie. Ale nie mam pewności.
 4. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Ponoć exdrob hodowcą jest winien 10 milionów. Też mam takie wiadomości jak Ty Jestem ciekaw czy w ogóle w exdrobie coś biją .
 5. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Czy ktoś z Was współpracuje z EXDROBEM z Kutna?
 6. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Jakość tu cicho , jakie ceny w tym sezonie proponują DZ. Zastanawiam się czy warto w tym roku wstawiać gęsi bo ryzyko jest olbrzymie. Ptasia grypa w promieniu 10km może doprowadzić do bankructwa.
 7. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Piszcie ile dołożyliście w tym roku do chowu gęsi. Bo u mnie było nieciekawie wręcz tragedia. Po tak trudnym roku w hodowli gęsi czy ktoś z Was odważy się na hodowle gęsi w 2016 r.
 8. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Co sądzicie o minionym sezonie hodowli gęsi. bo u mnie wyszło kiepsko.
 9. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Co tu tak pusto, czyżby nikt już nie hodował gęsi?
 10. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Byłem świadkiem negocjacji ceny hodowców gęsi z ZD. Trudno znaleźć odpowiednie słowa aby trafnie określić głupotę hodowców. Nie mogę zrozumieć jak można nie mieć szacunku do samego siebie i swojej pracy. Robią z siebie niewolników w własnych gospodarstwach. Nic dziwnego że rolnik jest zaliczany do najniższej warstwy społecznej jeśli sam siebie nie szanuje.
 11. wiko

  Kubota

  Jesienią kupiłem Kubotę M6040 i na razie jestem zadowolony. Jest bardzo zwrotna, cicho w kabinie, bardzo dobra widoczność, niskie spalanie, świetnie się sprawuje w ładowaczu, bardzo dobre oświetlenie. Myślę że po jakiś dwóch latach użytkowania będę mógł powiedzieć coś więcej ale jak dotychczas to jestem mile zaskoczony. W okolicy jest już kilka Kubot w różnym wieku i na razie nikt nie narzeka mam nadzieje że dokonałem dobrego wyboru.
 12. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Winna takiej ceny jest reklama gęsi w mediach za którą płacimy. Reklama ta przyczyniła się do wzrostu sprzedaży tuszek od 3% do 5% co jest korzystne. Ale ubocznym skutkiem tej reklamy jest wzrost ilości hodowców i nadprodukcji o jakieś 15% do 20%. Niemały udział miała tu Kołuda w nadprodukcji piskląt. Jedynym sposobem na uzdrowienie produkcji jest zmniejszenie liczebności stad zarodowych o jakieś 20%. Poprawiło by to cenę za jajko, tuszkę a najważniejsze ułatwiło by ZD sprzedaż za godziwą cenę gęsi ubitej. W całej tej sprawie jest tylko jeden szkopuł jak namówić producentów jaj na częściową redukcję stad. Myślę że lepiej sprzedać mniej jajek za lepszą cenę, jak dużo bez pokrycia kosztów.
 13. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Chyba zaproszenie na nic się zda jak nie będzie odpowiedniej ceny. Po tak tragicznym roku trudno będzie znaleźć odważnych hodowców którzy są w stanie podołać rozpoczęcia produkcji.
 14. wiko

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  Jakie ceny zbóż w waszej okolicy? pszenica 710 jęczmień 620 owies nieznana
 15. wiko

  Zboża

  Jakie ceny zbóż w waszej okolicy? pszenica 710 jęczmień 620 owies nieznana
×
×
 • Dodaj nową pozycję...