Skocz do zawartości

marian7k

Members
 • Liczba zawartości

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Sandomierz
 • INTERESTS
  wiatraki
 1. Moja prośba o poradę:mam problem z podnośnikiem w w/w fergusonem mianowicie nie zauważyłem że ubyło znacznie oleju w skrzyni aż przestał podnosić dolałem olej taki sam agrol u 30l i odpowietrzyłem filtr ale podnośnik nie zadziałał więc ustawiłem wajchę na podoszenie ciągnik odpalony odkręciłem odpowietrznik to zadziałał podnośnik ale po wejściu do kabiny i opuszczeniu ramion następnym razem już nie podniusł aż odpowietrzyłem.Teraz w ogóle nie podnosi i są dziwne objawy jak odpowietrzam na zgaszonym to po paru minutach idzie olej bez bąbelków natomiast jak odpowietrzam na odpalonym lub odpalę na odkręconym odpowietrzniku to od razu wydmu(słowo zostało usunięte)e powietrze,tak jak by pompa zamiast zassać olej z filtra to wdmu(słowo zostało usunięte)e do niego powietrze tzn.tak jakby pompowała w odwrotnym kierunku. Może ktoś mi coś doraszi bo czeka mnie rozpaławianie skrzyni i wyciąganie pompy do regeneracji,bardzo chciałbym tego uniknąć.
 2. marian7k

  Rzepak

  U nas też 1500 netto,kasa za miesiąc jeżeli kontraktowany,1460 jeżeli podpiszesz umowę w dniu dostawy,1410 jeżeli nie chcesz podpisać umowy.
 3. marian7k

  Pszenica

  Muszelkę kropiłem na trzy razy i jest piękna jak teściowa.javascript:emoticon(':(')Co do odcieni piękna "Jeden lubi ogórki drugi organisty córki" :
 4. Masz coś a może ktoś inny do kombajnu ferguson 835 po polsku najlepiej.Chętnie odkupię instrukcję obsługi.
 5. marian7k

  Rzepak

  Mój rzepak zasiany 01.09.Scherlock bardzo słabo powschodził(susza) jest bardzo rzadki i nierówny miejscami to 5m i 8m w rządku nic nie ma i nie wiem czy liczyć jeszcze na jakieś wschody po ewentualnych deszczach czy likwidować (4ha).Trudno określić ile jest roślin na m kwadr. bo jest nie równo.Co doradzacie-czekać?
 6. marian7k

  Rzepak

  Dzięki sławek 2209 i ekspertowi basf
 7. marian7k

  Rzepak

  JJakie chwasty chcesz zabić tą mieszanką,a jest to bezpieczne dla rzepaku? i czy sam Nawigator nie da rady? Mam trochę Butisan star 416 czy mogę zmieszać z nawigatorem przy trzecim liściu i w jakich dawkach? W rzepaku moim spodziewam się dużo rumianowatych. Miałem stować Comand 0,15 po siewie a trzeci liść Nawigator 0,2 ale jest bardzo sucho i zrezygnowałem z Comandu. Z rz epakiem początkuję dlatego tyle pytań. Proszę o podpowiedz.
 8. marian7k

  Rzepak

  JJakie chwasty chcesz zabić tą mieszanką,a jest to bezpieczne dla rzepaku? i czy sam Nawigator nie da rady? Mam trochę Butisan star 416 czy mogę zmieszać z nawigatorem przy trzecim liściu i w jakich dawkach? W rzepaku moim spodziewam się dużo rumianowatych. Miałem stować Comand 0,15 po siewie a trzeci liść Nawigator 0,2 ale jest bardzo sucho i zrezygnowałem z Comandu. Z rzepakiem początkuję dlatego tyle pytań.
 9. marian7k

  Rzepak

  W tym roku mam zamiar pierwszy raz zasiać rzepak,przymierzam się do pioniera D03 lub D06 ziemia w 3i4klasie z przewagą 4.Pole na którym planuję siać jest zachwaszczone rumianami zawsze z nimi jest problem na tym polu.Prośba moja o podpowiedz jak zwalczać chwasty,jakie środki i terminy(głównie rumiany).
 10. marian7k

  Pszenica

  Nic się nie stało.będzie lepsza ochrona.
 11. marian7k

  Pszenżyto

  Może ktoś podpowie, kiedy należy zastosować cyprokonazol w pszenżycie ozimym i co do niego dodać ewentualnie,chodzi o fazę rozwojową zboża i jakie grzyby wyniszczy? Z góry dzięki za wypowiedzi pouczające.
 12. marian7k

  Pszenżyto

  Czym radzicie pojechać zaraz po świętach na chwasty,odmiana "pigmej" dość dobrze przezimowała,pierwszy azot 16 marca 2q saletry,jest trochę miotły i rumianu.Mam granstar z ubiegłego roku co dodać na miotłę w fazie 5,6 lisci w takich warunkach?
 13. marian7k

  Buraki cukrowe

  ja ich duzo nie siej ok7ha ale umnie idzie gruber siew gorczycy przed orka obornik ok 30ton na ha wiosna ok 400kg pk 20-30 +200 kg saletra i koniec wapnowanie rok wczesniej ok 5 ton wapno z cukrowni opryski na chwasty standart kemiron kemifam goltix i ochrona przeciw grzybowa sierpien orius buraki co 4-5 lat na tym samym stanowiskuJak to koniec,a pogłównie nic a bor też nic a mikroelementy też nic a może jakieś specyfiki tajne albo gleba w klasie 1plus bo inaczej niemożliwe.
 14. marian7k

  Buraki cukrowe

  Tak jak kol osa@21 jestem ciekawy waszej technologi aby uzyskać 72 t/ha i prawie 20% cukru.Miałem teraz ok.65 t/ha cukier 18,56,ale na jednym aucie 16,4% z tego samego pola-czym to tłumaczyć?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...