Skocz do zawartości

Medio

Members
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Medio

 1. Proszę o wyjaśnienia co wpisać w tym oświadczeniu załączonym do rejestru działalności rolnośrodowiskowej (oświadczenie rolnika dotyczące przestrzegania ograniczenia wypasu na działkach rolnych tabela B). Chodzi mi o ograniczenie wypasu (tab.3) i maksymalne obciążenie pastwiska ( tab. 4). Zakładając ze działka ma 0,60 ha obciążenie pastwiska 10/djp/ha wg planu działalności rolnośr. i obsada nie więcej niż 0,3 djp/ha. Co wpisać w te rubryki 3 i 4 ?
 2. Chodzi mi właśnie o zmiane grup roslin czyli jak w przykładzie np. z żyta na rzepak itp..., 1. Czy trzeba spełnić jakieś szczególne przesłanki aby móc dokonać takiej zmiany (jakaś siła wyższa czy tp..),czy też wystarczy prośba o zmianę w PRG bez szczególnej motywacji?
 3. "Do Medio Nie. Najlepiej wpisz we wszytskich latach taką samaą liczbę zwierząt jaką teraz posiadasz. To tylko taki plan, nie musisz się go trzymać." OK a jak wygląda sytuacja z uprawami na kolejne lata w PRG , bo w instrukcji jest mowa ze może być odstępstwo 30% w grupie upraw., niby dużo .. a jeśli będziemy chcieli zrobić większe odstępstwa, albo za 3 lata zmienić zupełnie strukturę upraw to co wtedy....
 4. 1. Czy wystarczy odpis zwykły(krótszy) księgi wieczystej? 2.Jak jest z dokumentami potwierdzającymi tytuł prawny do nieruchomości w przypadku dzierżawy czy użyczenia gruntów , bo mam w posiadaniu zarówno grunty własne ( tu wiadomo wypis z księgi wieczystej), jak i grunty użytkowane przeze mnie na podstawie umowy użyczenia ( umowa na piśmie nierejestrowana), czy na grunty użyczone wystarczy umowa użyczenia czy musi być umowa użyczenia miedzy mną a właścicielem plus wypis z ksiąg wieczystych na właściciela ( użyczenie od 2010)
 5. Proszę o pomoc odnośnie Planu Rozwoju gospodarstwa; Produkcja zwierzęca - czy podanie w roku docelowym i w poszczególnych latach liczby zwierząt jest dla mnie zobowiązujące? jeśli na przykład podam w latach 2012 aż do roku docelowego jakąś tam liczbę zwierząt to jest to dla mnie zobowiązujące względem Agencji na te lata, czy też liczba to podawana jest dla innych celów i jeśli coś pójdzie nie tak za np. rok czy dwa to można utrzymywać mniej zwierząt niż podam teraz we wniosku? Z góry dzięki za odpowiedź...
 6. Witam planuje zakup nowego ciągnika o mocy 80-90 KM co polecacie ? Co myślicie o tych ciągnikach - biorę pod uwagę NH , Zetor , Case i Farmtac. Proszę o opinie odnośnie spalania i awaryjności tych maszyn . Ciekaw jestem też czy cena części NH jest dużo wyższa niż np. Zetor?
 7. Witam proszę o info czy jeśli chce zakupić ciągnik rolniczy w ramach programu "Modernizacja.." prowadząc produkcję roślinna i zwierzęcą będzie mi potrzebny jakiś załącznik od weterynarii? Jaki jest ewentualny termin wydania takiego zaświadczenia przez weterynarię i czego dotyczy kontrola? Z góry dziekuję za pomoc
 8. Medio

  cielak po porodzie

  okazało się że cielak nie mógł się wypróżnić wet zrobił lewatywę która kazał powtórzyć dał zastrzyk z witamin wzmacniających i cielak powoli doszedł do formy..
 9. Medio

  cielak po porodzie

  nie .. krowa wycieliła się praktycznie sama , bez pomocy
 10. po porodzie cielak nie chce wstać chociaż minęło prawie 24 h. Jak się go przystawi do krowy to ssie co może być przyczyną?
 11. Witam mam pytanie odnośnie prowadzenia rejestru działalności rolnośrodowiskowej i stosowania się do planu nawozowego. Jeśli w planie nawozowym na rok 2008/2009 pod mieszankę ( zasiew wiosna 2009) uwzględniono np. 6 ton obornika , a w planie nawozowym na rok 2009/2010 (w tym roku jest tam żyto ozime) jest zalecane 8 ton obornika , to jak mam to rozpisać w rejestrze? Ponieważ jest to uprawa ozima to ten obornik powinien zostać wywieziony jesienią ( pod żyto),wcześniej na wiosnę tego samego roku został zastosowany też pod mieszankę. Czy wtedy w rejestrze dla roku 2008/2009 piszę wiosną 2009 obornik z planu nawozowego na rok 2008/2009 tj. 6 ton, a jesienią 2009 mogłem zastosować obornik uwzględniony dla żyta z planu 2009/2010?, Czy też np w roku 2009 można zastosować tylko obornik uwzględniony w planie na rok 2008/2009, a obornik zalecany w planie 2009/2010 stosować tylko od wiosny 2010?
 12. proszę o info osoby które składały w latach poprzednich wniosek dotyczący modernizacji gospodarstw rolnych , a konkretnie starały się o dofinansowanie maszyn rolniczych , czy potrzebne jest przy tym jakieś zaświadczenie z weterynarii?
 13. ale trzeba chyba udokumentować w US sprzedaż w roku poprzednim za minimum 20 000? a najłatwiej fakturami tylko czy takie z "brakami" mogą być?
 14. podpis faktycznie można złożyć jeszcze raz ale gorzej będzie z uzupełnieniem faktury bo jest ona wydrukiem z komputera więc chyba nie bardzo można sobie tam dopisać numer dowodu itp... odbiorca stwierdził że też nie za bardzo może coś w niej zmienić i dopisać ze względu na to że jest drukowana.
 15. Witam mam pytanie odnośnie przejścia na vat na zasadach ogólnych. Spełniam warunki aby przejść na vat ( sprzedaż w roku poprzednim za minimum 20 tys. itp..) i moje pytania 1 Czy urząd skarbowy akceptuje potwierdzenie sprzedaży tylko poprzez faktury RR, a co jeśli była to sprzedaż była na przykład na targu dla drugiego rolnika np. zboża 2 Mam kilka faktur RR za sprzedaż żywca gdzie jest nieczytelny podpis stron , na jednej z faktur RR nie ma mojego numeru dowodu i daty jego wydania czy Urząd Skarbowy przyjmie takie faktury jako potwierdzenie dokonanej przeze mnie sprzedaży? Jeśli ktoś wie coś w tym temacie to proszę o pomoc.
 16. w jednej z wypowiedź w innym temacie pisze że ciężko kupić ten środek co ewentualnie zamiast tego...
 17. witam czym można opryskać mieszankę strączkowo- zbożową ( jęczmień owies , peluszka , groch) aby zlikwidować chaber ( głowacz) a nie uszkodzić strączkowych?
 18. A najlepsze jest to że dwa biura powiatowe ARiMR podały mi dwie różne i sprzeczne ze sobą odpowiedzi.. Pomocy!
 19. mamy gospodarstwa odrębne nabyte przed ślubem, każde z nas składa wnioski o dopłaty do ARiMR osobno na swoje gospodarstwo( mamy odrębne numery producenta rolnego nadane przed ślubem)
 20. Witam, proszę o odpowiedź na pytanie , czy sytuacja taka jest prawidłowa, a mianowicie : w roku 2000 odziedziczyłam przez umowę darowizny gospodarstwo rolne po moich rodzicach. W roku 2004 został nadany mi numer producenta rolnego itp.. W roku 2005 wyszłam za mąż , mąż mój przed ślubem również posiadał gospodarstwo rolne po swoich rodzicach i odrębny numer gospodarstwa. Gospodarstwa każdego z nas stanowiły nasz majątek odrębny nabyty przed ślubem. Po zawarciu małżeństwa zgłosiłam w ARiMR zmianę nazwiska, nikt wtedy nie pytał czy mam zgodę małżonka na wpis do ewidencji producentów. Od początku trwania małżeństwa posługiwaliśmy się dwoma numerami gospodarstwa (mąż prowadził swoje gosp. a ja swoje jako odrebne). W roku 2008 podpisaliśmy u notariusza umowę o rozdzielności majątkowej, i aktualnie cały czas prowadzimy odrębne gospodarstwa. Proszę o wyjaśnienie mi czy taka sytuacja jest dozwolona przez ARiMR, czy możemy posługiwać się odrębnymi numerami i czy mamy fakt ten zgłaszać do ARiMR.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...