Skocz do zawartości

wiarus

Members
 • Liczba zawartości

  312
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez wiarus

 1. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Dla wyjaśnienia .Zakleszczanie przez wybijanie WOM przy wbitym biegu proszę nie mylić z wałkiem blokady.
 2. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Ośka sprzęgła jest połączona dźwignią z wałkiem blokady.Wałek należycie wyregulowany zapobiega wyskakiwaniu biegów w czasie pracy a także uniemożliwia wbicie biegu bez naciśnięcia sprzęgła.Jeżeli sprzęgło nie wraca w górne położenie,bo jest słaba sprężyna wałki mogą się zakleszczać.Zakleszczenie biegów może powodować wybijanie WOM przym wbitym biegu.U Ciebie sprawdz mechanizm wałków blokady gdyż prawdopodobnie żle działają.Wbijają Ci się dwa biegi wraz, co jest niemożliwe jeżeli ona prawidłowo działa.
 3. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Mało informacji.Czy pompa zasilająca podaje paliwo i czy układ się się nie zapowietrza.Dopiero po sprawdzeniu zasilania można myśleć o pompie .
 4. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Wyczyścić odstojnik,sprawdzić i wymienić filtry.Sprawdzić przewody paliwowe czy są drożne.Zwrócić uwagę na uszczelki miedziane na połączeniach. Po odpowietrzeniu musi palić.
 5. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Podczas wymiany kół zębatych w razie wymiany trzeba wymienić parę współpracujących kół.Gdy wymienimy jedno z kół to wyje,Jest to jedna z głównych przyczyn
 6. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Trzeba rozkręcić i zobaczyć stopień zużycia. Może wystarczy wymiana pierścieni.
 7. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Okładziny hamulcowe są na taśmie stalowej którą przed założeniem należało dopasować wstępnie do bębna. Jest potem łatwiej po założeniu regulować przy pomocy śrub na pochwie.Regulacja polega na dopasowaniu taśmy możliwie dokładnie po obwodzie, co jest dość trudne.Od tej dokładności zależy stan hamowania ciągnika .Stan który opisujesz zdarza się właśnie gdy taśma jest nierównomiernie ułożona po obwodzie.To jest właśnie wada hamulców taśmowych.Z czasem się dotrą, ale bez przesady.
 8. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Trzeba pilnować by pedał wracał ,bo mogą wyskakiwać biegi.
 9. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Uszczelka pod wtryskiem
 10. wiarus

  Ursus C360 słabo podnosi

  Mnie to przypomina mały stan oleju w układzie .Dokąd starcza oleju jest ciśnienie, jak zaczyna brakować to klops.Również przy pełnym stanie oleju może być coś z poziomem jego zasysania.Na to wskazują objawy.Sam jestem ciekaw co to.Zablokowanie zaworu ma prawo dusić silnik ,aż nie strzeli jakaś uszczelka.
 11. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  U mnie jest już prawie 30lat i nie widzę potrzeby tego numeru szukać.Nie jest mi do niczego potrzebny.
 12. wiarus

  pilna pomoc

  Z tego co słyszałem to wybieranie biegów w tych ciągnikach było ręczne .W nowych typach zostało ulepszone m.in. wybieranie biegów .Najlepsze jest ,chociaż ktoś powie że przestarzałe ręczne wybieranie biegów.Niejeden powróciłby do tego.Budowa jest prostsza i zlokalizowanie każdej usterki- nie tylko skrzyni biegów- łatwiejsze.W nowych typach ciągników często nie obejdzie się bez pomocy serwisu w tym diagnostyki komputerowej.Czasem i to trzeba uwzględniać przy zakupie ciągnika.Co prawda ciągnik ładnie wygląda, przyjemnie się nim pracuje ,do kiedy się nie zepsuje.Taki ciągnik trudno i ciężko naprawić metodą chybił- trafił.Wtedy dowiadujemy się ile kosztuje naprawa.A ceny płodów rolnych są marne.
 13. wiarus

  pilna pomoc

  Teraz jest w użyciu bardzo dużo różnych marek i typów ciągników,ale zasadę działania mają podobną ale są różnice.Dlatego podczas naprawy posługujemy się różnymi katalogami instrukcjami i schematami.Ja nie wyobrażam sobie -przy całej tej różnorodności - naprawy na pamięć, bez pomocy literatury.Dlatego postaraj się jeżeli chcesz cokolwiek robić o katalog lub instrukcję do twojego ciągnika.Teraz jest tyle możliwości ściągnąć z internetu,nawet w obcym języku.Rysunki są takie same a będzie o wiele łatwiej niż na pamięć.W twoim wypadku możliwe jest zanieczyszczenie rozdzielacza lub zaworu jakimś np.opiłkiem.Należy również pamiętać, że każdy układ hydrauliczny w ciągniku ma jakiś filtr ,który trzeba co jakiś czas czyścić. Można to robić samemu, ale trzeba się dowiedzieć gdzie jest położony i jak jest zbudowany.
 14. wiarus

  władimirec t25

  Pierścienie u t25 zużywają się szybko zwłaszcza olejowe i zaczyna brać olej a olej drogi.Najlepiej wtedy wymienić pierścienie i po sprawie. Nie zgodzę się z kolegą że za każdym razem trzeba zmieniać tuleje.Ja przy okazji zmieniam jeszcze panewki korbowodowe na nominalne.Trzeba przyznać ,że czym starszy rocznik ciągnika to jakość materiału do produkcji lepsza.Jeżeli chodzi o przedmuchy ,to raczej występują w stronę skrzyni korbowej.Wtedy jeżeli są to dmucha i dymi wlewem oleju rurką odpowietrznika s.k.lub miarką oleju albo wszystkim naraz.
 15. wiarus

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Dla ciekawości podam ,że mój rocznik 83 pali bez świecy żarowej już od bardzo dawna .Używałem jej na początku ale nie była potrzebna i póżniej przy jakiejś robocie odpiąłem kabel i nie zakładałem.Chodzi do tego czasu i w zimie palił dobrze i pali dotąd podczas mrozów.Chodzi w pługu do śniegu bo najlepiej pali.W dawnych czasach gdy nie było tyle sprzętu gdy miał lichy akumulator palił na pych tyłem z podjazdu do garażu naprawdę na malutkim wzniesieniu na paru metrach.Nie używałem i nie używam samostartu ani plaka.Jak duży mróz ulżę mu odprężnikiem ,żeby się rozbujał.Mam go od nowości i w drobnych pracach jest niezastąpiony.Rozrusznik oryginał i akumulatory 6V182 Ah.Nie było potrzeby zmieniać.
 16. wiarus

  Wszystko o Ursus C-330

  Nie dopisałem jeszcze że również woda, która często jest w paliwie stwarza również problemy w zimie.Woda dostaje się do zbiornika nie tylko podczas tankowania ale również samoistnie skraplając się na ściankach nie napełnionego do pełna zbiornika paliwa Co jakiś czas trzeba ją usuwać.
 17. wiarus

  władimirec t25

  Jeżeli tylko trochę, to mogą być sadze w tłumiku.Gdy dużo to zawory wypalone albo nie wyregulowane.Dla przypomnienia luz zaworów zarówno ssących jak wydechowych wynosi 0,3.
 18. wiarus

  Wszystko o Ursus C-330

  Witam wszystkich! Filtr i odstojnik są po to ażeby różne zanieczyszczenia nie dostawały się do pompy.Filtr można zmieniać raz na kilka lat albo co kilka dni . Zależy co lejemy do zbiornika.W zimie z paliwa nie przystosowanego do warunków zimowych wytrąca się parafina i osiada na filtrze jako maż o konsystencji towotu.Do letniego paliwa można zastosować dodatki rozpuszczające parafinę dostępne na stacji paliw .Nie wiem czy benzyna do nich należy, nigdy nie stosowałem.Dawniej stosowano naftę ale w dość dużych proporcjach.Po co sobie komplikować życie jak można kupić paliwo zimowe w tej samej cenie.Dobre paliwo, dobra pompka zasilająca szczelny układ zasilania i dobry akumulator który można zasilić jeszcze drugim podłączonym równolegle i mrozy do 30stopni nie straszne.Trzeba po prostu tego pilnować bo to prawie nic nie kosztuje a nie narzekać że nie można zapalić niesprawnego ciągnika.Nadeszły czasu elektronicznych pomp gdzie najbardziej trzeba pilnować czystości paliwa bo drobna naprawa pompy kosztuje od 2000zł górę.Nawet tankuje się nie na każdej stacji tylko tej sprawdzonej.Oby stare ciapki, które chodzą nawet na oleju jadalnym służyły jak najdłużej.
 19. wiarus

  władimirec t25

  Ja nie wierzę w cuda.Jakby było dobrze złożone i działało to nie ma prawa brać tyle oleju, a tym bardziej wyrzucać.Nowe pierścienie u T25 zakłada się po to by nie brał oleju.Ja po wymianie końcówek zawsze sprawdzam na przyrządzie rozpylanie, bo życie mnie tego nauczyło.Nie wyobrażam sobie przy dobrze złożonym silniku nadmiernego spalania a tym bardziej wyrzucania oleju .Biorę pod uwagę również kiepską jakość nowozałożonych pierśćcieni.Ja stawiam na to że coś sknociłeś .Napisz po naprawie jaka była przyczyna.
 20. wiarus

  pilna pomoc

  Tak to jest z nowoczesnością ,półbiegi elekronika i sterowanie guzikami dobre dotąd aż się nie zepsuje.Pozostał chyba serwis albo dobry elektryk.W tych najnowszych,to małe przypchanie filtra powietrza już pokazuje błąd.
 21. wiarus

  władimirec t25

  Nie ma opcji edytuj a miało być zamiast przybywa paliwa-przybywa oleju.
 22. wiarus

  władimirec t25

  Zapala lekko?.Wtryski po zmontowaniu sprawdzone na rozpylanie?Może rzucać niespalonym paliwem,ale wtedy przybywa stanu paliwa.Jeżeli rzucałoby olejem przez tłumik,to dmuchałoby również kompresją przez wlew i miarkę jak dzieje się przy zapieczonych lub pękniętych pierścieniach.Coś sknociłeś przy montażu ,ale doradzić nie widząc ciągnika nie jest proste.
 23. wiarus

  władimirec t25

  Pierścienie jeżeli są prawidłowo założone nie powinny brać oleju Wszystko zależy od producenta pierścieni.Najlepsze były oryginały stare z podwójnymi cienkimi olejowymi.Trzeba je było często wymieniać.Są teraz takie w sprzedaży ,że wytrzymują kilkanaście motogodzin.Najlepiej poradzić się sprzedawcy w sprawdzonym sklepie.Dla przypomnienia pierścienie zakładamy rozmieszczając ich łączenia po obwodzie nie jeden pod drugim.
 24. wiarus

  pilna pomoc

  Nie dopisałem ,że można pokręcać ośką wałka sprzęgłowego,oraz kołem(na podnośniku).Wbijając bieg starać się wstępnie umiejscowić uszkodzenie.
 25. wiarus

  pilna pomoc

  Jak sprzęgło było na wierzchu i nic nie widać prawdopodobnie "poszła" jakaś ośka lub koło zębate.Trzeba pokręcać i szukać.Napisz o wynikach.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...