Skocz do zawartości

laki

Members
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Próbowałeś może zbierać słomę z podniesionymi nożami...?Pytam, dlatego ponieważ jestem ciekaw jak to będzie szło w słomie, gdyż jest mi potrzebna słoma właśnie rozdrobniona. Jeszcze jedno pytanie, czy posiadasz w swojej prasie takie dwie sprężynki z lewej i prawej str. skrzynki, które odpowiadają za docisk siatki...?
 2. Wobec tego to wszystko jest do przerobienia i wypróbowania, gdyż moja wcześniejsza prasa była tylko na sznurek.. Tak a propos Twoja prasa jest wyposażona w noże?
 3. Jaką siatkę stosujesz w swojej prasie ile metrów i w jakiej cenie...?
 4. Czy taki typ połączenia "Titan" można założyć bez specjalnego urządzenia, czy tylko wystarczy dobre imadło? Sprawdzając stan połączeń tylko na jednym zauważyłem, że występuje bark z segmentów z jednej str. pasa, więc co mogę zrobić w takim przypadku... Dobrać jakieś nowe złącze i uzupełnić ten brakujący element czy wymienić całość... Tyle tylko, że jak już podejmę się wymiany złącza to będę musiał skrócić troszkę pas żeby założyć nowe połączenie. Jak można z tego wybrnąć...?
 5. Bardzo dziękuję za anielską cierpliwość i za wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania. Jeśli chodzi o spinki na pasach to są oryginalnie zakuwane, ale jak coś to chyba zaopatrzę się w komplet takich MS25 czy te połączenia są godne polecenia....?Czy może jednak coś innego kupić na czarną godzinę...?
 6. Dokładnie, o którą rolkę chodzi...?Od przodu czy o tą tylną na klapie z taką długą pionową śrubą, która chyba służy do poziomowania pasów żeby nie zachodziły na siebie...?Jedna uwaga na pasach zauważyłem takie jakby wypustki z ubytkami, czy to wina złego naciągu i rotor łapie pasy podczas pracy...?
 7. Dziękuję za wyjaśnienie,wobec tego wstrzymam się ze skracaniem do pierwszej pracy przy życie i dopiero wtedy zobaczę czy trzeba będzie skracać te pasy. Mama takie jeszcze jedno pytanie jak to jest z obwiązywaczem na sznurek i na siatkę, czy podczas obwiązywania sznurkiem trzeba demontować siatkę z rolek podających... I odwrotnie jak to jest ze sznurkiem. Czy mogę prosić o dokładny opis procesu prasowania, co i jakie funkcje należy wykonywać na pilocie? Pytam się, dlatego gdyż chcę się dowiedzieć czy poszczególne mechanizmy działają u mnie poprawnie mam tu na myśli automatyczny obwiązywacz.
 8. Witam, zastanawiam się nad skróceniem pasów gdyż mam taki problem, ale może tak musi być a mianowicie podczas sobotniego odpalenia prasy na sucho przy załączonym WOM pasy widać, że zaczynają się rozpędzać po pewnym czasie do odpowiedniej prędkości i właśnie nie wiem jak to powinno być prawidłowo z tym czy to efekt zimnego powietrza i słabo ciągną gumowe rolki czy może pasy są już tak wyciągnięte, że rolki się ślizgają....?Jeszcze jedno podczas otwierania komory i uniesieniu jej go do samej góry pasy zatrzymują się mimo tego, że rolki gumowe cały czas się obracają...Czy ktoś z użytkowników potrafi mi to wytłumaczyć,czy wszystko jednak jest w porządku czy nie.....?
 9. Witam wszystkich i mam taki mały problem z prasą Claas Variant 180 rc a mianowicie niedawno stałem się posiadaczem owej maszyny i nie wiem czy nie czeka mnie skracanie pasów, więc moje pytanie, skąd wiadomo, że pasy należy skrócić i ile cm....?Czy ktoś pomoże mi z tym problemem....?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...