Skocz do zawartości

Pawel

Members
 • Liczba zawartości

  47
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  dolnośląskie_pow.złotoryjski
 1. Czyli jak mnie wezwą do poprawek wniosku to wtedy mogę bez strachu zmienić R-F. A jakie są możliwe odchyłki od kwot w R-F? czy mogę np. kupić trochę taniej niż w RF?
 2. Czyli tak, zmian w r-f nie można robić (ale w rozporządzeniu minrolu nic o takim zakazie nie ma) i jak pisze sie wniosek na 2 etapy to trzeba je oba zrealizować. Szkoda mogłoby być inaczej.
 3. 3 miesiące to oni mają na rozpatrzenie wniosku ale o płatność (tego drugiego).
 4. Sorki ale coś nie skumałem. O co ci chodzi z tymi kwotami 75 do 300 tyś?
 5. Czyli jak odpuszczę II etap to tracę kasę z puli 300 000zł nawet jak jej nie wziąłem do kieszeni? Trochę szkoda ale dobrze że przynajmnej można rezygnować.
 6. Widzę @kissmy że siedzisz mocno w temacie, więc jeszcze jedno, jeśli odpuszczę sobie załącznik do RF to i tak w trakcie weryfikacji muszę go donieść, a do podpisania umowy i tak może minąć trochę czasu więc wtedy już po doniesieniu załącznika nie bedę mógł zrobić zmian w dostawcy i marce? Problem robi się większy przy inwestycji w 2 etapach gdy drugi etap jest np. 2 lata później, wtedy trudno przewidzieć ceny i dostawców. A czy można zrezygnować z 2 etapu po realizacji pierwszego bez straty kasy za pierwszy? PS: dzięki za kody do wniosków.
 7. Czy w MGR można będzie zmienić dostawcę sprzętu i producenta sprzętu, np. w Zestawieniu R-F jest prasa Krone a ja później chciałbym tańszą Sipmę i od innego dilera? Oczywiście zmiany w momęcie wezwania ARiMR do poprawek?
 8. Pawel

  Różnicowanie

  No ale nikt ci nie broni założyć firmę i być VATowcem wtedy masz 50%.
 9. Ja mam Regon, ale na Vat-R nie musiałem go podawać (wtedy go jeszcze nie miałem). Co do sprzedaży starych maszyn to maszyny nabyte przed przejściem na zasady ogólne możesz sprzedać bez 22%Vat jeśli są używane przynajmniej przez pół roku.
 10. awe jeśli zakup 3500 był we wrześniu a deklaracja 1 listopada, to trochę późno, nie powinno być czasem do 25 października
 11. Zwrot normalnie jest do 60 dni, ale możesz wnioskować o zwrot szybszy czyli w 25 dni, (nie myl z złożeniem Vat-7 do 25 dnia następnego miesiąca). Jak masz więcej zwrotu niż 22% od kwoty sprzedaży ze stawką niższą (np. 3% czyli większość produktów w gospodarstwie) to tą resztę dostaniesz po 180 dniach, ale możesz wnioskować o przyśpieszenie do 60 dni.
 12. Dzięki, ale wy mówicie o wniosku o przyśpieszony zwrot, ale wcześniej jest kwadracik w VAT-7 z pytaniem o Wniosek o zwrot podatku (tak/nie), a dopiero później dpytanie o przyśpieszenie (tak/nie). Ale już wiem że tego pierwszego się nie zaznacza czyli x-Nie. Pozdrawiam
 13. Od 01.05.2008 vat na rolne skoczy do 7% czyli zboża itd. będą z taką stawką no i niestety nawozy itd. też będą z taką stawką. Czy ktoś wie jak wypełnić VAT-7 pozycję 64 Wniosek o zwrot podatku (jak fizycznie taki wniosek wygląda, gdzie go znaleźć jeśli istnieje)?
 14. O powrocie na ryczałt jest fajny tekst w Top Agrar. Ogólnie nie trzeba oddawać po 5 i 10 latach maszyny i budynki.
 15. Dzięki, na wszelki wypadek wpisałem wszystkie moje numery działek. Ale to nie zmienia faktu że trochę jest błędów w instrukcji, np. numeracja się często niezgadza. A wracając do zmian w PRG to jeśli kupię maszyny i zaznaczę poprawa higieny i bezpieczeństwa, to nie muszę wyliczać GVA?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...