Skocz do zawartości

zuza55

Members
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. jeśli wnioski na modernizacje będą przyjmowane jesienią , to jak będzie z rokiem bazowym dla zwierząt , jaki okres będzie uwzględniany do liczenia ESU?
 2. strasznie to wszystko skomplikowane i pokręcone trzeba się nieźle nagimnastykować i przewidzieć wszystkie warianty w różnych urzędach zanim coś się zacznie działać... Mam nadzieje że po jakimś czasie US nie wyjdzie z teorią że jesteśmy oboje rolnikami vatowcami na zasadach ogólnych...
 3. Grunty rolne mogą być przedmiotem użyczenia , nawet do dopłat z ARiMR uprawniony jest posiadacz z tytułu umowy dzierżawy, użyczenia itp.. a nie właściciel. Ale ten Vat... Myślisz że moje podejście do opodatkowania vat w moim przypadku będzie słuszne? Czy jeśli to ja przejdę na vat to mąż będzie dalej mógł być zwolniony podmiotowo w działalności, czy bez takiej umowy Urząd Skarbowy może uznać że mąż również jest rolnikiem vatowcem na zasadach ogólnych ? i wtedy dochód z działalności automatycznie też będzie opodatkowany Vat.
 4. Dzękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jeden problem bo posiadamy dwa gospodarstwa rolne będące odrębnym majątkiem moim i męża. Dodatkowo mąż prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą i jest przy niej jednocześnie rolnikiem ryczałtowym a z racji prowadzonej działalności jest zwolniony z vat podmiotowo ( nie przekracza obrotu) , zależy nam więc na tym abym to tylko ja jako rolnik przeszła na vat a wszystkie rozliczenia z tych dwóch gospodarstw były robione na mnie ( faktury, sprzedaż , dopłaty itp..) Czy mogę zrobić z mężem umowę użyczenia jego gospodarstwa rolnego dla mnie i w ten sposób tylko ja przejdę na vat na zasadach ogólnych jako rolnik? Czy taka umowa może być ustna czy pisemna? Czy musi być sporządzona przez notariusza?
 5. Witam mam pytanie , w przyszłym roku chcę przejść z ryczałtu na Vat na zasadach ogólnych, wiem że powinnam udokumentować obrót fakturami RR, ale jedna na dość dużą kwotę uległa mi zniszczeniu czy odbiorca produktów może mi wystawić jej duplikat i czy uznają coś takiego w Urzędzie Skarbowym? Może ktoś wie jak to się ma w praktyce?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...