Skocz do zawartości

luki21

Members
 • Liczba zawartości

  1 982
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  pow. złotoryjski
 • INTERESTS
  rolnictwo; elektrronika,
 • OCCUPATION
  rolnik,elektryk
 • AOL
  8193306
 • WLM
  lukaszkaminski19@interia.pl
 1. luki21

  Jęczmień

  Przedplon to pół na pół działki pszenica ozima plon 8t/ha nawożenie w granicach 140kg N/ha i rzepak ozimy plon 4,5t/ha nawożenie 180kg N/ha
 2. luki21

  Jęczmień

  Panowie ile azotu przewidzieć dla jęczmienia ozimego w całej dawce? Sieje pierwszy raz odmiana KWS TENOR. Nawożenie przedsiewne jak pod pszenice?
 3. luki21

  Pszenica

  Jak chcesz przytulię polecieć to wystarczy Ci z powodzeniem Aurora to najtańszy środek a działa jak napalm. Rośliny są spalone już po kilku dniach. Koszt ok 35zł na ha.
 4. luki21

  Pszenica

  Też pryskałem Gleanem ale w dawce 24g!
 5. luki21

  Rzepak

  Ja tak daję od 4-6 liści.
 6. luki21

  Pszenica

  Ja też jakoś wolę saletrę na pierwszą dawkę ale to zależy od warunków pogodowych. Jeśli można spokojnie wjechać bez konieczności jazdy podczas mrozu to ok RSM ale po zamarzniętej ziemi i oszronionych roślinach daję saletre.
 7. luki21

  Pszenica

  trochę mało jakby było z 350 to już nie ma czym się martwić. Siew nie jest aż tak głęboki bywało głębiej. Pogoda sprzyja myślę, ale zależy jak przezimuje jak dobrze to odpowiednia dawka azotu wiosną zrobi swoje.
 8. luki21

  Pszenica

  Jak chcę coś rozkrzewić to daję w pierwszej fazie 1lCCC, w tej dawce nie ma co myśleć o skróceniu a następnie daję moduss wówczas efekt jest wyśmienity.
 9. luki21

  Rzepak

  Caryx trzeba było zostawić na wiosnę a teraz spokojnie zastosować Toprex. Powtórzyć oczywiście zawsze możesz nikt Ci nie zabroni, ja osobiście nie stosuje tego samego środka w sezonie.
 10. luki21

  Rzepak

  Oceń swoją plantację rzepak można jeszcze z powodzeniem skracać zwłaszcza przy takiej pogodzie. Możesz zastosować coś mocnego może Caryx...! Nie zaszkodzi spryskać pomoże Ci w przezimowaniu i ochroni przed chorobami. Co do przedplonów po rzepak - to nie przesadzajmy gorczyca to najgorsze rozwiązanie niemal tak jakbyś siał rzepak po rzepaku.
 11. luki21

  Pszenica

  Spokojnie wszedłbym jeszcze w ozimę. Dawka odpowiednio zwiększona jak znam tonację to oscylowałbym w granicach 250kg nie ma też co szaleć. Puściłbym ją odpowiedni głębiej ok 5cm zabezpieczy to kiełki przed mrozem.
 12. luki21

  Rzepak

  Kolego absolutnie nie męcz tego rzepaku Caryxem to na prawdę silny środek. Ładuj odżywki i czekaj do wiosny no chyba że to zdjęcie to tylko jakaś łatka na polu.
 13. luki21

  Pszenica

  Pytanie z innej beczki: Na wiosnę ziemniaki były pryskane Commandem w dawce 0,15 teraz chcę zasiać pszenicę ale pod talerzówkę. Czy myślicie, że oprysk może coś działać? Orka?
 14. luki21

  Pszenica

  Ja siałem w ubiegłym roku Pamiera pierwszy raz i wówczas wyszło mi 150kg i wynik na żniwa był bardzo dobry. Teraz planowałem wysiać 160 bo ziarno był dość grube ale źle wyliczyłem pole i machłem się o 0,20ha gdyż kawałek dość długi i dwa siewniki na długości okazały się już za dużo. Trzeba będzie nadrabiać azotem - trudno.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...