Skocz do zawartości

ikcomas

Members
 • Liczba zawartości

  324
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  środkowy wschód
 1. ikcomas

  Pszenica

  to dawajcie do nas http://forum.farmer.pl/
 2. ikcomas

  Rzepak

  ja (słowo zostało usunięte) jak szopen72 nie sieje to już masakra. u nas 24 ha posiane nieco ponad tydzień temu. wschodów brak, to znaczy widziałem kilka na bagnach gdzie nigdy nie dało się zaorać.
 3. ikcomas

  Łubin

  Warto, zdąży zakwitnąć
 4. ikcomas

  Łubin

  po prostu spróbuj organoleptycznie, nie otrujesz się a na pewno rozpoznasz który słodki a który gorzki.
 5. ikcomas

  Pszenica

  Jesteście pewni, że to BYDV? Kto robił badania? Wyniki mogą być zaskakujące
 6. ikcomas

  Rzepak

  tak, na 244 dzień od siewu
 7. ikcomas

  Buraki cukrowe

  to sobie zapisz którego dnia, żebyś za rok nie pytał i nie płacz potem, że nie działa
 8. Od jakiegoś czasu obserwuję ten wątek i muszę się wtrącić. Na wiosnę jak to przegnije to co innego. I jeszcze łubin, gdzie staranność siewu nie ma żadnego znaczenia bo i tak to uprawa wyłącznie na poprawienie żyzności gleby. Na dobrą sprawę można go lejem posiać pod agregat. Nie dalej jak dwie miedze ode mnie rolnik, który zawsze ma świetnie uprawione i dokładnie, w tym sezonie miał wybitnie poległą mieszankę. Słoma pocięta orkanem (sic!). Poszedł gruberem no bo modne to ostatnio przecież. Osiemdziesiątka stawała dęba, ropy poszło pewnie tyle co w czołgu. Naściągał tej słomy zmieszanej z ziemią i pole wyglądało jak wielkie kretowisko. Potem chyba bronami próbował coś zrobić i nie wiem czym jeszcze, może agregatem z wałem strunowym. No i orka, męka straszna. Znowu brony, agregat ze dwa razy, siew poznaniakiem. Teraz pole wygląda jak szachownica. Pytam się co się stało? Skrzynia padła w siewniku? A on: Nie, redlice mi się zapychały i unosiłem lekko siewnik. Myślałem, że sieje ale jak widzisz nie, miałem dosiewać ale odpuściłem bo wszędzie tak. To jest przykład, że nawet po orce jest lipa i to u dobrego rolnika. Nie wyobrażam sobie siewu w taki mulcz. Chyba, że mówimy o technologii stril till ale to już inna bajka.
 9. ikcomas

  w Polsce jest wspaniale

  Polska trudna języka
 10. ikcomas

  Powitanie

  no to zapraszam na inne forum wraz z kolegami staramy się jako tako panować nad takimi reklamami
 11. ikcomas

  Pszenica

  @szu u Ciebie to tak tylko po zielsku czy coś mocniejszego trzeba?
 12. ikcomas

  Pszenica

  Dobre, kto Cię takich mądrości nauczył? To co powiesz o typie mąki 2000 tzw. "graham", że z kilograma pszenicy uzyskuje się 2 kilo mąki? Młynarzowi nie chodzi o ilość mąki wyprodukowanej z kilograma tylko o kleistość tej mąki po połączeniu z wodą.
 13. ikcomas

  Pszenica

  Ja kiedyś leciałem Pumą mniej więcej w tej fazie. Była poprawka po Attribucie, który na początku zatrzymał miotłę, na etykiecie było napisane, że pełny efekt będzie widać po 4-6 tygodniach to się bardzo nie przejmowałem. W maju przyszły deszcze i miotła odbiła jak głupia. Wolniejszy bieg, więcej wody dla lepszego pokrycia łanu i heja. Nie wszystko upaliło, niektóra puściła wiechy ale ponad łan nie wyszła.
 14. ikcomas

  Pszenica

  Fandango nie bieleje, w tamtym roku stosowałem. Zostawiłem sobie próbkę bo też myślałem, że podróba ale działa aż za dobrze
×
×
 • Dodaj nową pozycję...