Skocz do zawartości

ikcomas

Members
 • Liczba zawartości

  324
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez ikcomas

 1. ikcomas

  Pszenica

  to dawajcie do nas http://forum.farmer.pl/
 2. ikcomas

  Rzepak

  ja (słowo zostało usunięte) jak szopen72 nie sieje to już masakra. u nas 24 ha posiane nieco ponad tydzień temu. wschodów brak, to znaczy widziałem kilka na bagnach gdzie nigdy nie dało się zaorać.
 3. ikcomas

  Łubin

  Warto, zdąży zakwitnąć
 4. ikcomas

  Łubin

  po prostu spróbuj organoleptycznie, nie otrujesz się a na pewno rozpoznasz który słodki a który gorzki.
 5. ikcomas

  Pszenica

  Jesteście pewni, że to BYDV? Kto robił badania? Wyniki mogą być zaskakujące
 6. ikcomas

  Rzepak

  tak, na 244 dzień od siewu
 7. ikcomas

  Buraki cukrowe

  to sobie zapisz którego dnia, żebyś za rok nie pytał i nie płacz potem, że nie działa
 8. Od jakiegoś czasu obserwuję ten wątek i muszę się wtrącić. Na wiosnę jak to przegnije to co innego. I jeszcze łubin, gdzie staranność siewu nie ma żadnego znaczenia bo i tak to uprawa wyłącznie na poprawienie żyzności gleby. Na dobrą sprawę można go lejem posiać pod agregat. Nie dalej jak dwie miedze ode mnie rolnik, który zawsze ma świetnie uprawione i dokładnie, w tym sezonie miał wybitnie poległą mieszankę. Słoma pocięta orkanem (sic!). Poszedł gruberem no bo modne to ostatnio przecież. Osiemdziesiątka stawała dęba, ropy poszło pewnie tyle co w czołgu. Naściągał tej słomy zmieszanej z ziemią i pole wyglądało jak wielkie kretowisko. Potem chyba bronami próbował coś zrobić i nie wiem czym jeszcze, może agregatem z wałem strunowym. No i orka, męka straszna. Znowu brony, agregat ze dwa razy, siew poznaniakiem. Teraz pole wygląda jak szachownica. Pytam się co się stało? Skrzynia padła w siewniku? A on: Nie, redlice mi się zapychały i unosiłem lekko siewnik. Myślałem, że sieje ale jak widzisz nie, miałem dosiewać ale odpuściłem bo wszędzie tak. To jest przykład, że nawet po orce jest lipa i to u dobrego rolnika. Nie wyobrażam sobie siewu w taki mulcz. Chyba, że mówimy o technologii stril till ale to już inna bajka.
 9. ikcomas

  w Polsce jest wspaniale

  Polska trudna języka
 10. ikcomas

  Powitanie

  no to zapraszam na inne forum wraz z kolegami staramy się jako tako panować nad takimi reklamami
 11. ikcomas

  Pszenica

  @szu u Ciebie to tak tylko po zielsku czy coś mocniejszego trzeba?
 12. ikcomas

  Pszenica

  Dobre, kto Cię takich mądrości nauczył? To co powiesz o typie mąki 2000 tzw. "graham", że z kilograma pszenicy uzyskuje się 2 kilo mąki? Młynarzowi nie chodzi o ilość mąki wyprodukowanej z kilograma tylko o kleistość tej mąki po połączeniu z wodą.
 13. ikcomas

  Pszenica

  Ja kiedyś leciałem Pumą mniej więcej w tej fazie. Była poprawka po Attribucie, który na początku zatrzymał miotłę, na etykiecie było napisane, że pełny efekt będzie widać po 4-6 tygodniach to się bardzo nie przejmowałem. W maju przyszły deszcze i miotła odbiła jak głupia. Wolniejszy bieg, więcej wody dla lepszego pokrycia łanu i heja. Nie wszystko upaliło, niektóra puściła wiechy ale ponad łan nie wyszła.
 14. ikcomas

  Pszenica

  Fandango nie bieleje, w tamtym roku stosowałem. Zostawiłem sobie próbkę bo też myślałem, że podróba ale działa aż za dobrze
 15. ikcomas

  eurowizyja

  Predator ty ... skup się na macaniu kur bo ... bardziej to już się ciebie nie da. Stawiaj kolejne budy żebym miał na kim zarabiać!
 16. ikcomas

  Pszenica

  http://forum.farmer.pl/topic/1093-fungicydy/page__st__160
 17. ikcomas

  Jęczmień

  Cofnij się kilka stron wcześniej, niektórzy już w lutym posiali. Siej śmiało, ja już łubin posiałem
 18. ikcomas

  Jęczmień

  A co to się tu porobiło? Po co ja się odzywałem? Nadal obstaję za tym, że region to podstawa. Uwierzcie mi albo nie ale 3 tygodnie temu zdarzały się jeszcze U MNIE miejsca z zalegającym śniegiem (od północnej strony lasów na przykład, w rowach, zaspach, przy drogach od odśnieżania itp.). Już wtedy miałem podczepiać rozsiewacz ale gęsty śnieg, który zaczął padać odciągnął rozsiew nawozów na oziminy o kilka dni. W moim regionie na dzień dzisiejszy jeden człowiek zasiał owies (mieszankę) reszta cicho siedzi i chyba słusznie bo po ostatnich opadach deszczu woda stoi na polach. Pisząc o siewie jęczmienia jarego miałem na myśli mój region i nie chciałem nikogo obrazić. A idąc tym tropem, że siać trzeba jak tylko da się wjechać w pole to dlaczego nikt nie posiał w styczniu? Przecież warunki były idealne, i żebyśmy się zrozumieli nie mam tu na myśli roślin przewódkowych.
 19. ikcomas

  Jęczmień

  100 km robi sporą różnicę między naszymi regionami. U Ciebie gdzieś tydzień wcześniej wszyscy wyjeżdżają - tak wynika z moich obserwacji. U mnie dosłownie jednostki posiały owies ale tylko słyszałem bo osobiście nigdzie nie widziałem zasianego jarego.
 20. ikcomas

  Jęczmień

  Jest coś takiego jak sezon wegetacyjny i jego długość różni się w zależności od regionu kraju nawet 40 dni różnicy. U mnie na przykład nocami pada śnieg, no i co? Nieraz oszołomy przesiewały owies posiany w połowie marca. O jęczmieniu jarym w marcu nikt normalny nie myśli.
 21. ikcomas

  Oprysk na perz

  kup pług i wywal na złom tą sochę
 22. Nie bujaj deklu http://www.agrolok.pl/pl/site/notowania-sruty-sojowej-hi-pro-294.html Niektóre ceny się zgadzają ale większość tych durnych postów ma zaniżoną cenę
 23. ikcomas

  Jęczmień

  Rzeczywiście, na mustangu nie ma. Instrukcja z innego: Przed przystąpieniem do sporządzenia cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem), a następnie uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Opróżnione opakowanie przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać.
 24. ikcomas

  Pszenżyto

  Tak, czepiaj pług i siej kuku, jeszcze zdążysz. Spokojnie przecież na ulotce wyraźnie napisane jest, że powoduje przemijające przebarwienia liści pszenżyta nie mające wpływu na plon. Pamiętaj, każdy oprysk a szczególnie herbicydowy to dla rośliny stres. Poza tym obawiam się, że to nie izoproturon a raczej brak wody załatwia pszenżyto. Jeżeli w maju i czerwcu nie popada to na pewno nie będzie czego zbierać
×
×
 • Dodaj nową pozycję...