Skocz do zawartości

s69

Members
 • Liczba zawartości

  1 031
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez s69

 1. s69

  Ceny jaj spożywczych

  W połowie szczytu nikt kury nie sprzedaje.
 2. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Do uboju nioski to chyba trzeba będzie dołożyć bo brojler za 1,7/kg idzie do uboju.
 3. s69

  Budowa kurnika

  Nadlać trzeba minimum 10 cm bo mniej będzie pękać. No chyba ze w papciach będzesz gnój wywozic taczką.
 4. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Ostatnio czytałem o pierwszym dyskoncie w USA który podbudował własne fermy drobiu. Więc co do teorii o nieprodukowaniu jaj przez sieci był bym ostrożny.
 5. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Jeśli chodzi o pana W to w Kołobrzegu buduje wielki hotel. Wiec może już się planuje zwijać?
 6. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Jeśli chodzi o koszty na Ukrainie, tu jest np cena prądu: http://www.cena-pradu.pl/electricity-price.html Także jak się ktoś wypowiada o kosztach to warto było by znać temat a nie powtarzać stereotypy.
 7. s69

  Ceny jaj spożywczych

  nie ten temat. sorki
 8. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Kończy. 3,30- 3,35 netto wlkp. Duże wagi ptaków na życzenie ubojni. :)
 9. s69

  Wytwórnie pasz

  Pipasz to nie firma paszowa. To konglomerat rolniczy. Twój konkurent na rynku. Tak jak wszyscy co mają choć jeden kurnik i robią paszę.
 10. s69

  Wytwórnie pasz

  W PL nie ma firm paszowych poza Cargilem.
 11. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Pieniądze bierze się z ciężkiej pracy. Każdy drobiarz to wie bo tyra 24/h każdy dzień w roku. Jakby Janusze zamiast 24 piw w piątek na taśmie w Biedrze położyli paczkę jajek i 3 mineralne wody to by im jeszcze na kino wystarczyło. Ale Ty tego nie zrozumiesz bo należysz do tych co jak jadą do Chorwacji na wczasy to konserwy z kraju zabierają bo taniej.
 12. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Wczoraj byłem w Niemczech po cement (bo jest tańszy) i przy okazji zajechałem zatankować paliwo. 5% droższe niż u nas ale za to jakość lepsza. Teraz powiedz mi za paliwo czy wczasy polak może zapłacić tle co niemiec a za jajko już chce połowę taniej? Weź walnij baranka w ścianę. Rodacy niech się wszyscy nie uczą tanio kupować tylko dużo zarabiać. To będzie po problemie.
 13. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Codziennie 3-4 tel z zagranicy. Jak widzę kierunek z Rumuni, czy innych demoludów to nawet nie odbieram. W piątek Holandia i Anglia, Niemcy płatne CASH.
 14. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Na Górnym Śląsku w promieniu 25 km nie ma żadnego niemieckiego marketu. Nawet w promieniu 100 km go nie ma. Dzisiejsi hodowcy różnią się od tych z przed 20 lat tym że takie rzeczy po prostu wiedzą. A nawet wiedzą więcej. Telefony walą z całej europy do biura codziennie. Taka dzisiaj jest rzeczywistość a ja znam perfect angielski i niemiecki będąc właścicielem. Czasy się zmieniają Ale co mnie obchodzi jak kupuje dyskont i umowy z nimi? Co się od razu długości czepiasz, gryzie cie, że chcecie sprzedawać L za 0,55 brutto, a w niemieckich marketach dostanę 15 groszy taniej? I ja nie mówię o skrzynce czy dwóch, ale normalnie z kierownikiem sklepu zamawiam paletę. Zerknij sobie ile na Górnym Śląsku w promieniu 25km masz niemieckich marketów, zapraszamy! Wystarczy dla każdego! Mogę ci nawet napisać kto dostarcza!
 15. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Co ty wiesz o handlu z dyskontami? Za krótki jesteś. Podpisz umowę na odbiór jaj na 6 miechów i odbieraj tirami a nie żukiem i będziesz miał cenę dyskontową. Dam ci namiar jak chcesz to ci opowiem jak kupuje dyskont?
 16. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Dziś w mojej Biedrze tylko kilka stluczek na regale z jajem i echo w kartonach zbiorczych. Także bunt nic nie da jak popyt przewyższa podaż.
 17. s69

  Ceny jaj spożywczych

  I to jest myśl roku. Jak sprzedacie za 10gr to Niemiec i Holender nie wstawi. To działa w brojlerze nie w niosce.
 18. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Telefony nawet do hodowców brojlerów są wykonywane ja jajem (niewiedza handarzyn) także ciśnienie na cenę jest i nie przespać koledzy.
 19. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Pan W w Ovotecu 4 nowe budy właśnie stawia, także na jego spowolnienie w branży nie ma co liczyć. Za materiały budowlane płaci albo nie (chyba zależy czy w kasie coś zostało).
 20. s69

  Wytwórnie pasz

  Jak ktoś chce bez stresu hodować to tylko Agravis. Niestety przy cenie trzeba zamknąć oczy. Jakość kosztuje 100 pln więcej na tonie.
 21. s69

  Wytwórnie pasz

  Mieli słabszy moment już od kwartału. To raczej wina niedowartościowania białka w zbożu. Co transport to inny skład zbożowy. Już jest lepiej ale nie idealnie.
 22. s69

  Wytwórnie pasz

  WLKP wytwórnia w tym tygodniu będzie ciąć ok 40 PLN. Jeszcze nie wiadomo dokładnie ile i w jakim dniu.
 23. s69

  Wytwórnie pasz

  Na AGRAVISIE mam najlepsze wyniki. Biorę też z innych wytwórni w tym samym czasie. - 39 doba, 2,6 waga, zjadanie 1,57 upadki 2,8% wszystko bez przebierki. Pasza droższa o 60-70 PLN od polskiej.
 24. s69

  Ceny jaj spożywczych

  Tak wszystko mam uregulowane na czas.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...