Skocz do zawartości

s69

Members
 • Liczba zawartości

  1 031
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez s69


 1. Pieniądze bierze się z ciężkiej pracy. Każdy drobiarz to wie bo tyra 24/h każdy dzień w roku. Jakby Janusze zamiast 24 piw w piątek na taśmie w Biedrze położyli paczkę jajek i 3 mineralne wody to by im jeszcze na kino wystarczyło. Ale Ty tego nie zrozumiesz bo należysz do tych co jak jadą do Chorwacji na wczasy to konserwy z kraju zabierają bo taniej.


 2. Wczoraj byłem w Niemczech po cement (bo jest tańszy) i przy okazji zajechałem zatankować paliwo. 5% droższe niż u nas ale za to jakość lepsza. Teraz powiedz mi za paliwo czy wczasy polak może zapłacić tle co niemiec a za jajko już chce połowę taniej? Weź walnij baranka w ścianę.

   

  Rodacy niech się wszyscy nie uczą tanio kupować tylko dużo zarabiać. To będzie po problemie.

   

  ty tandeta.ludzie w Polsce nie zarabiają jak na zachodzie oni juz w detalu płaczą jak jest po 70gr.a ty każesz płacić biedakom po 1zł.za jajo weź walnij baranka w ścianę.wiem że rynek dyktuje cenę.ale daj pan spokój i mnie nie (słowo zostało usunięte)!cena dla co najmniej dla ponad połowy społeczeństwa jest już. Absurdalna.L-52 jak w temacie

 3. Na Górnym Śląsku w promieniu 25 km nie ma żadnego niemieckiego marketu. Nawet w promieniu 100 km go nie ma. Dzisiejsi hodowcy różnią się od tych z przed 20 lat tym że takie rzeczy po prostu wiedzą. A nawet wiedzą więcej. Telefony walą z całej europy do biura codziennie. Taka dzisiaj jest rzeczywistość a ja znam perfect angielski i niemiecki będąc właścicielem. Czasy się zmieniają

   

  Co ty wiesz o handlu z dyskontami? Za krótki jesteś. Podpisz umowę na odbiór jaj na 6 miechów i odbieraj tirami a nie żukiem i będziesz miał cenę dyskontową. Dam ci namiar jak chcesz to ci opowiem jak kupuje dyskont?
  Ale co mnie obchodzi jak kupuje dyskont i umowy z nimi? Co się od razu długości czepiasz, gryzie cie, że chcecie sprzedawać L za 0,55 brutto, a w niemieckich marketach dostanę 15 groszy taniej? I ja nie mówię o skrzynce czy dwóch, ale normalnie z kierownikiem sklepu zamawiam paletę. Zerknij sobie ile na Górnym Śląsku w promieniu 25km masz niemieckich marketów, zapraszamy! Wystarczy dla każdego! Mogę ci nawet napisać kto dostarcza!

 4. Co ty wiesz o handlu z dyskontami? Za krótki jesteś. Podpisz umowę na odbiór jaj na 6 miechów i odbieraj tirami a nie żukiem i będziesz miał cenę dyskontową. Dam ci namiar jak chcesz to ci opowiem jak kupuje dyskont?

   

  Najśmieszniejsze jest to jak ci moi producenci co to jajem 30 lat handlują próbują mi przez telefon wmówić te wasze brednie, a ja słucham i niby udaje, że nic nie wiem, stare dziadki nauczyły się korzystać z internetów i łykają wszystko jak pelikany, że zachód, że przemysł, itd.

   

  Górny Śląsk pozdrawia, ale jaj mamy pod dostatkiem, że na Obrokach L-0,50 jakoś nie specjalnie ma wzięcie, a przemysł to już bliżej 6 niż 7 zł.

  Sobota bez handlu, niedziela też. Już powiedziałem stałym, że jak chcą w poniedziałek przyjechać to L-0,48. Dekadę się szanowaliśmy, ale tak jak w tym roku postąpiliście to nie daruje i bez skrupułów będę rzucał teksty w stylu „jak nie chcesz to nie przyjeżdżaj”. Wasza szkoła. Wiem, że ostatnie lata was nie rozpieszczały, ale w przypływie wielkich podwyżek większość z was rozum postradała. A jajko tańsze 10-12 groszy to cały czas w marketach było i jest dostępne.


 5. Karmi ktoś brojlera paszą z AGRAVIS? Jakie jest zużycie przy wadze żywca 2,5-2,8?

   

  Na AGRAVISIE mam najlepsze wyniki. Biorę też z innych wytwórni w tym samym czasie.

   

  - 39 doba, 2,6 waga, zjadanie 1,57 upadki 2,8% wszystko bez przebierki. Pasza droższa o 60-70 PLN od polskiej.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...