Skocz do zawartości

Wszechwiedzący

Members
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  WLKP
 • INTERESTS
  zupełny brak
 • OCCUPATION
  MGR od spraw niepotrzebnych
 1. Wszechwiedzący

  Rzepak

  Problem w rzepaku ślimaki. Słucham propozycji zwalczenia tego gada. ??? Wiem ze Wapno go parzy i zakleja, Slimakol? jakie to koszty i jak to wysiac ?
 2. Wszechwiedzący

  Rzepak

  Ja sieje ok 3 - 3.5 kg /ha
 3. A może to nie wina środków a oprysku. Proponuje dać 200ml/ha preparatu o nazwie SLIPPA. Bardzo dobrze rozporowadzi krople po całym liściu i w ten sposób skutecznosc zwalczania chwościka sie zwiększy. Moze tu lezy problem. ps. Próbował kiedys ktos CARAMBĄ ? Swego czasu Bayerowiec polecał mi Artea na chwoscika. Mówi ze rejestracji nie ma ale ładnie bierze.
 4. Wszechwiedzący

  Rzepak

  Moim zdaniem zbyt mało metazanexu dałbys w 1.5l /ha Butisanu. A dodając do tego Command 200ml /ha sprawiłbys ze chinomerak i 200ml chlomazonu odbarwiłby ci ten rzepak na biało i by sie strasznie po tej dawce męczył. A tak naprawde dwuliscienne mogłyby zostać "przepuszczone" bo 1.5 ltr butisanu to za malo, a command nie działa na wiekszosc dwulisciennych, on praktycznie dobrze przytulie bierze.
 5. Wszechwiedzący

  Kukurydza

  i chwastnice i komose - w przypadku suszy. A wiec poprawka. Na pendimetaline warunek to wilgoć, bo to typowa doglebówa.
 6. Wszechwiedzący

  Kukurydza

  Tak apropo to te dwa środki powinienes połaczyc razem, czyli: Milagro 0.6 + Mustang 0.6, choć wolałem dać: Milagro 0.6 + Mocarz 0.2 + Atpolan 1l A na dzien dzisiejszy uważam ze Zeagran kładzie Mustang i Mocarz na łopatki. Komose załatwia w 2 dni !! Milagro 0.6 l + Zeagran 1l + Atpolan 0.5 l i czysciutko. !
 7. Duett Ultra - Topsin + Soprano Dlatego teraz dałbym: Orius 0.75l + Topsin 0.5l /ha = koszt ok 75zł /ha
 8. Wszechwiedzący

  Rzepak

  Gwiazdnica pospolita, Jasnota rózowa, Jasnota purpurowa, komosa biała, komosa wąskolistna, przetaczniki, rdesty, stokłosa, szarłat szorstki, wiechlina, włośnica dodatkowo trifluraina wzmacnia mi działanie na: przytulie czepną, mak polny, Ja daje ten treflan i mam czysciutko. Zalezy od pola. Wiem ze i bez tego środka na niektoych polach zapewne tez byłoby czysto po samym metazachlorze i chlomazonie, ale po co ryzykowac. U mnie szczegolnie rzuca sie komosa, ktora zotała mi np po zastosowaniu Butisanu Star. W tej mieszaninie z treflanem ani sladu po "lebiodzie".
 9. Wszechwiedzący

  Rzepak

  Jesien: Nasiona : California 110zł /ha Oprysk na rzepak: Metazanex 1.6 + Szabla 0.15 + Treflan 1 = 150zł /ha Oprysk na samosiewy zbóz: Leopard 1 = 45zł/ha Oprysk na grzyba + skracanie - Orius 0.6l /ha = 32zl /ha Wiosna: Oprysk na grzyba: Orius 0.8 = 43zł Oprysk na chowacza: Dursban 0.6 + Cyoerkill 100ml = 37zł Oprysk na słodyszka: Mospilan 125 = 50zł Oprysk na słodyszka 2: Proteus 0.6 = 47zł Oprysk na łuszczyne i pryszczarka: Topsin 0.75 + Orius 0.5 + Mospilan 120= 115zł Oprysk na desykacje + sklejanie łuszczyn: Spodnam 0.6 + Glifosat 3l = 70zł Po podliczeniu wyszło za nasiona i chemie: 700zł /ha Niech Ci ktos napisze nawozy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...