Skocz do zawartości

TryczekSzukarek

Members
 • Liczba zawartości

  54
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Arizona
 1. Widzę że ostatnia zima nic niektórych nie nauczyła i dalej wciskają na potęgę chlorosulfuron.
 2. TryczekSzukarek

  Pszenica

  Ja uważam nieco inaczej, i też nieco inne mam doświadczenia. Po pierwsze dff działa w większym procencie niż pendimetalina nalistnie. Przy wystąpieniu przymrozków musisz liczyć się przebarwieniami na pszenicy, które nie mają wpływu na dalszy wynik plonowania. Ajć zapomniałem. Zejdż z Kompletu IPU + DFF lub Pendimetalina + tribenuron lub chlorosulfurno i mieszanina gotowa. panowie poco te koszty ale to wasza kasa.
 3. TryczekSzukarek

  Pszenica

  Ja uważam nieco inaczej, i też nieco inne mam doświadczenia. Po pierwsze dff działa w większym procencie niż pendimetalina nalistnie. Przy wystąpieniu przymrozków musisz liczyć się przebarwieniami na pszenicy, które nie mają wpływu na dalszy wynik plonowania.
 4. TryczekSzukarek

  Pszenica

  Ja do mieszaniny herbicydowej dodaje ok 40g Prochelatu Cu i ewentualnie można dodać fosfor na stanowiskach o niskiej zasobności. Zabieg ten wykonuje 2-3 liście pszenicy.
 5. TryczekSzukarek

  Rzepak

  To coś słabo liczą. Fusilade 0,3 l - spokojnie robie w fazie od liścieni do 2 liści rzepaku, bark fitotokyczności cena za 1 l ok 90 więc na ha 30 zł można pewnie taniej pytanie czy warto
 6. TryczekSzukarek

  Pszenica

  Miałem w tym roku pit-bula, siany po kukurydzach ze względu że ma bardzo wysoką mrozoodporność plon na poziomie dobrym do b.dobrego ok 8,2t. Jest to odmiana wczesna i wtym roku niestety majowo - czerwcowe susze mu nie posłużyły.
 7. TryczekSzukarek

  Rzepak

  Kupowane "solo", wydaje mi się, że dobre ceny to: 1l Reactor (porządny Chlomazon 480 z Cheminowej) - 212+vat=229 20l Rapsan (Metazachlor 500, czyli to samo co Metaz, Metazanex, FYM) - 1290+vat=1393 przy "normalnych" dawkach, czyli 0,18 i 1,5l wychodzi jakieś 145zł na ha brutto. Reaktor niestety nie uważam za dobry. Kiedyś zabrakło mi chlomazonu i dobrałem reaktora i muszę przyznać z przyrością, że ta sama odmiana! ten sam dzień siewu oraz ten sam dzien zabiegu herb. przy w miare wyrównanych warunkach glebowych zaobserwowałem zdecydowanie większe przebarwiena na roślinie co autoatycznie zaskutkowało dłuzszym przetrzymaniem rzepaku. Co do cenn to myślę że metazachlor można kupić taniej i do tego lepszej jakości choć kiedyś miałem rapsan i nie narzekałem
 8. TryczekSzukarek

  Rzepak

  Panowie dokosiłem resztę: Aviator 3,6 t/ha 10,2% wilgotność Kolumb 4,1 t/ha 9,2% Technic 4,4 t/ha 9,3% Stanowisko dość podobne (na jednym polu), ten sam termin siewu 6.09. zabiegi tego samego dnia.
 9. TryczekSzukarek

  Rzepak

  Witam, ze względu że jest trochę czasu ze względu na pogodę podzielę się swoimi spostrzeżeniami dotyczące odmian które miałem bądź jeszcze mam na polu. vision - nieco jestem zawiedziony boo w zeszłym roku było nieźle a w tym 3,2t. goya - 4,1t jednak miałem ją jedynie na 15ha więc nie do końca mogę powiedzieć że jest to miarodajny wynik ponieważ stanowisko jakie miał jest jedno z lepszych na jakim gospodarzę (2-3a klasa.) Monolit - 2,3t -b. nałe nakłady, klasa 5-6 jestem zadowolony. Polecam na słabe stanowiska. Abakus - 4,3 panowie ciekawa odmiana, miałem ją na 45ha klasa 3a-4b mocna mozajka. do koszenia został mi jescze : aviator, nk technik i Kolumb. Pytanie teraz kiedy wjadę z omłotem ???
 10. TryczekSzukarek

  Pszenica

  inpact - flutriafol w naszych warunkach kosztuje 60 zł l (125g), słaba akcja na septoriozę i fuzarium już zdecydowanie lepszy jest tebukonazol który i tak nie porywa w walce z niniejszymi grzybkamii. Jak coś to flutriafol daje fajne efekty w rzepaku na suchą zgnilinę w mieszaninach.
 11. TryczekSzukarek

  Pszenica

  Co do tych generyków. To trzeba sie zastanowić czy wogóle warto sie bawić. Jeżeli jak mniemam założyłes dać 75g epo to zakładając stałą cene tebu w obu mieszankach przynajmniej w moich warunkach nie warto dawać soprano. 0,4L Duettu kosztuje 55-60zł , a 0,6L soprano 50zł a w Duecie bądz co badz masz jeszcze ten krezoksym metylu może nie jakaś rewelacja ale zawsze coś. No to źle mniemasz bo zakładam nieco większą dawkę epoxykonazolu 85-90g czyli ok 0,7 soprano i ewentualnie 0,4-0,45 l duetu. Soprano to koszt przy tej dawce na ha 50 zł ale pewnie na większych gospodarstwach jest mniejszy, duet to koszt jak już napisałeś 55-60 zł przy mniejszej ilości epoxykonazolu. Ok mamy tiofanat jednak jego wpływ jest znikomy więc ... lepiej wydać te zaoszczędzone 10 zł na mikro.
 12. TryczekSzukarek

  Pszenica

  Jeżeli masz dostęp do soprano czy rubrica to zrob to generykamii po co wydawać kasę na duet. T3 - bez strobi czyli: prochloraz + tebu, metkonazol + tebu (mocna mieszanina na fuzarium). Jeżeli masz dostęp do soprano to tez napewno masz możliwość nabycia zamira zrób 0,8-1 l zamir i będzie ok.
 13. TryczekSzukarek

  Pszenica

  Co robiłeś na T1 ? Pierwsze infekcje - ale czego ? DTR ? rdzy ? a może septori ? jeżeli rdzy to 0,3 duetu + 0,5 tebukonazolu, jezelu DTR to 0,3 duet + 0,3 bumper, jeżel septoria to 0,4 duet + 1 l gwarant. Nie przymierzaj się do mieszaniny duet + artea bo jest to kiepska mieszanina soligor to przereklamowane badziewie w którym jest zaledwie 53g propikonazolu totalna żenada i na dodatek droga.
 14. TryczekSzukarek

  Pszenica

  DTR ma bardzo szybki okres inkubacji więc działaj szybko, co do Capalo to oczywiście że epoxykonazol dziala na DTR-kę jednak najlepszym w tym momencie było by dodanie propikonazolu ok 80-100g do capalo. 1,2 capalo + 0,4-0,6 Bumper ewentualnie 1 l Capalo + 0,5 Bumper super. Dzięki temu uzyskamy zdecydowanie mocniejszą interwencję na niniejszego patogena.
 15. TryczekSzukarek

  Pszenica

  To zależy: Leander to czysta morfolina (fenpropidyna) czyli interwencja, talius to proqinazid czyli zapobieganie. Jeżeli masz mączniaka (wszystko zależy oo intensywności patogena oraz odmiany) na plantacji to morfolina, jeżeli masz w miarę czystą plantację i w miarę odporną to jedz taliusem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...