Skocz do zawartości

effahid

Members
 • Liczba zawartości

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez effahid


 1. U mnie sytuacja się nie zmieniała jajko po 0,64 netto i pasza za tone lekko obniżyli na 1086 zł brutto z tego co wiem to wylęgarnii już nie ma zastojów dzięki eksportowi .

   

  Generalnie waham się co robić stado powoli kończy swoją dzialalność i nie wiem czy przedłużyć jego żywotność do 06.2012 r. czy bić teraz i brać swieże stado na styczeń/luty ( sam odchowuje) .

   

  Cena paszy mnie zabija jak i wszystkich więc mam dylemat.


 2. Szykuje się obniżka cen jaj i to spora , podobno ma osiągnąć poziom 65 gr. za jajko . ŚMIECH NA SALI, że ktoś proponuję wylęgarnią, że odda duże ilości po takiej cenie przecież to się w ogóle nie kalkuluje. POLSKA TO DZIKI KRAJ .


 3. U mnie bez zmian ale są pewne przymiarki do obniżki i tak już niskiej ceny za jajko (obecnie 0,73 gr. netto). Tłumaczeniem jest wysoka cena pasz i brak wstawień u brojlerzystów ( choć na wiosne to raczej dopiero się zaczynają) z drugiej strony może to być zagrywka finansowa. Ponieważ wiekszość hodowców wstawiła stada w sierpniu i właśnie zbliżają się do szczytu nieśności to najlepsza pora do obniżki cen dla wylęgarnii (. Tak więc ten rok na pewno nie przyniesie żadnych zysków. Pozdro


 4. Na kontrakcie na razie nędza 0,73 wyjściowa (Kalisz), podobnie jak w zeszłym rzucie.

  Do dzisiejszej ceny paszy jajko spokojnie powinno być na poziomie 0,9 , inaczej nie ma mowy o jakimkolwiek zysku.

  Miejmy nadzieje ,że się ruszy coś w kwietniu, trzeba być dobrej myśli .

×
×
 • Dodaj nową pozycję...