Skocz do zawartości

bronek

Members
 • Liczba zawartości

  110
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  januszdany Przypuszczam że masz źle założony zaworek przelewowy z sekcji wysokiego ciśnienia.Działa odwrotnie. Znajduje się na korpusie pompy od strony kadłuba silnika.
 2. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Temat pompy.Być może że jest zużyty zaworek znajdujący się na przelewie z sekcji wysokiego ciśnienia.To śruba z której prowadzi przewód przelewowy z korpusu pompy do pompki zasilającej.
 3. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  ferma 20. Masz po prostu zużytą sekcję wysokiego ciśnienia w pompie wtryskowej. Trzeba ją wymienić.
 4. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Na początek wymontuj pompę podnośnika aby się dostać do dekla zakrywającego wejście do łącznika wałka sprzęgłowego. Co do zgrzytów w skrzyni biegów - jest to skrzynka z kołami przesuwnymi o prostych zębach.Trochę zgrzytać będzie zawsze. Obejrzyj wałek sprzęgłowy a konkretnie tą część która wchodzi do tarczy sprzęgłowej, może być częściowo wytarty na wieloklinie i tarcza ma problem z odskoczeniem od koła zamachowego.
 5. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Wymontuj wtryskiwacz i sprawdź.Gdyby puszczała uszczelka pod wtryskiwaczem a głowicą to wydostawały by się iskry lub płomień.
 6. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Sprawdź szczelność połączeń przewodów paliwowych z wtryskiwaczem jak i samego wtryskiwacza.Gdzieś jest przeciek i powietrze wdmu(słowo zostało usunięte)e paliwo w żebra głowicy.
 7. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Numery vin w T 25 - tabliczka znamionowa na obudowie akumulatorów z prawej strony ciągnika - wybite cyfry na korpusie zbiornika oleju podnośnika - na korpusie skrzyni biegów z prawej strony ciągnika nad pokrywą wodzików
 8. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Sprawdzić pompkę, szczelność tłoczka i zaworków.Wymontować zbiornik paliwa i wymyć z syfków.
 9. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Trilowiec bierz kosiarkę 1,65 na 3 noże, lepsza od małej. Podnośnik da rade i silnik też. Miałem okazje obie opcje wypróbować. Koledzy co do poziomu oleju czy paliwa w pompie wtryskowej radzę pilnować ilości zalecanej przez producenta i nie dopuszczać do zalania komory regulatora. Nadmiar cieczy w pompie utrudnia pracę ciężarków regulatora i może się to źle skończyć dla silnika.Spotkałem się z przypadkiem rozbiegania silnika z tego powodu.Po prostu bokiem kadłuba wyszło kopyto.
 10. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Problem z uszczelnieniem na styku wtryskiwacza i głowicy.
 11. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Leje się olej z paliwem.Musisz odkręcić śrubkę do ustalania wysokości stanu oleju i upuścić. Taki wysoki stan oleju z paliwem jest groźny, utrudnia pracę regulatora obrotów.Systematyczna kontrola stanu oleju w pompie należy do czynności obsługowych.
 12. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Kanałek jest w porywie rozrządu,takie zgrubienie pod obudową napędu obrotomierza. Dalej olej płynie wywierconym otworkiem w płycie mocującej koła i kołnierz pompy poprzez wycięcie w uszczelce korkowej do kanału w kołnierzu pompy.Przy każdym demontażu pokrywy rozrządu polecam sprawdzenie luzów na panewkach kół pośrednich.W przypadku dużego luzu silnik gubi ciśnienie.
 13. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Koło napędzające pompę wtryskowa obraca się na kołnierzu pompy (panewka).Smarowanie ciśnieniowe.
 14. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Picus Rozwiązanie twojego problemu. Na tym wałku z lewej strony przy koronce rewersu są podkładki, jedna z tych podkładek spełnia funkcje zabezpieczenia. Przyjrzyj się dobrze. Musisz odgiąć zagięte uszka tego zabezpieczenia, obrócić tak by weszło w rowek wałka i przesunąć w stronę koła zębatego.Wałek wychodzi na prawą stronę skrzyni biegów.Nie próbuj nic metodą młota.
 15. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  bizon 15 Na początek proponuje wymień oring na tłoczku pompki ręcznej na nowy. Przy okazji czyszczenia układu paliwowego wyczyść i zbiornik, w nim gromadzi się dużo syfu i blokuje przepływ paliwa. Sposoby zapobiegające zapowietrzeniu układu - zasilanie dolne ze zbiornika,-zaworek zwrotny pomiędzy odstojnikiem a pompka zasilającą.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...