Skocz do zawartości

bronek

Members
 • Liczba zawartości

  110
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bronek

 1. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  januszdany Przypuszczam że masz źle założony zaworek przelewowy z sekcji wysokiego ciśnienia.Działa odwrotnie. Znajduje się na korpusie pompy od strony kadłuba silnika.
 2. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Temat pompy.Być może że jest zużyty zaworek znajdujący się na przelewie z sekcji wysokiego ciśnienia.To śruba z której prowadzi przewód przelewowy z korpusu pompy do pompki zasilającej.
 3. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  ferma 20. Masz po prostu zużytą sekcję wysokiego ciśnienia w pompie wtryskowej. Trzeba ją wymienić.
 4. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Na początek wymontuj pompę podnośnika aby się dostać do dekla zakrywającego wejście do łącznika wałka sprzęgłowego. Co do zgrzytów w skrzyni biegów - jest to skrzynka z kołami przesuwnymi o prostych zębach.Trochę zgrzytać będzie zawsze. Obejrzyj wałek sprzęgłowy a konkretnie tą część która wchodzi do tarczy sprzęgłowej, może być częściowo wytarty na wieloklinie i tarcza ma problem z odskoczeniem od koła zamachowego.
 5. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Wymontuj wtryskiwacz i sprawdź.Gdyby puszczała uszczelka pod wtryskiwaczem a głowicą to wydostawały by się iskry lub płomień.
 6. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Sprawdź szczelność połączeń przewodów paliwowych z wtryskiwaczem jak i samego wtryskiwacza.Gdzieś jest przeciek i powietrze wdmu(słowo zostało usunięte)e paliwo w żebra głowicy.
 7. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Numery vin w T 25 - tabliczka znamionowa na obudowie akumulatorów z prawej strony ciągnika - wybite cyfry na korpusie zbiornika oleju podnośnika - na korpusie skrzyni biegów z prawej strony ciągnika nad pokrywą wodzików
 8. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Sprawdzić pompkę, szczelność tłoczka i zaworków.Wymontować zbiornik paliwa i wymyć z syfków.
 9. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Trilowiec bierz kosiarkę 1,65 na 3 noże, lepsza od małej. Podnośnik da rade i silnik też. Miałem okazje obie opcje wypróbować. Koledzy co do poziomu oleju czy paliwa w pompie wtryskowej radzę pilnować ilości zalecanej przez producenta i nie dopuszczać do zalania komory regulatora. Nadmiar cieczy w pompie utrudnia pracę ciężarków regulatora i może się to źle skończyć dla silnika.Spotkałem się z przypadkiem rozbiegania silnika z tego powodu.Po prostu bokiem kadłuba wyszło kopyto.
 10. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Problem z uszczelnieniem na styku wtryskiwacza i głowicy.
 11. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Leje się olej z paliwem.Musisz odkręcić śrubkę do ustalania wysokości stanu oleju i upuścić. Taki wysoki stan oleju z paliwem jest groźny, utrudnia pracę regulatora obrotów.Systematyczna kontrola stanu oleju w pompie należy do czynności obsługowych.
 12. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Kanałek jest w porywie rozrządu,takie zgrubienie pod obudową napędu obrotomierza. Dalej olej płynie wywierconym otworkiem w płycie mocującej koła i kołnierz pompy poprzez wycięcie w uszczelce korkowej do kanału w kołnierzu pompy.Przy każdym demontażu pokrywy rozrządu polecam sprawdzenie luzów na panewkach kół pośrednich.W przypadku dużego luzu silnik gubi ciśnienie.
 13. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Koło napędzające pompę wtryskowa obraca się na kołnierzu pompy (panewka).Smarowanie ciśnieniowe.
 14. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Picus Rozwiązanie twojego problemu. Na tym wałku z lewej strony przy koronce rewersu są podkładki, jedna z tych podkładek spełnia funkcje zabezpieczenia. Przyjrzyj się dobrze. Musisz odgiąć zagięte uszka tego zabezpieczenia, obrócić tak by weszło w rowek wałka i przesunąć w stronę koła zębatego.Wałek wychodzi na prawą stronę skrzyni biegów.Nie próbuj nic metodą młota.
 15. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  bizon 15 Na początek proponuje wymień oring na tłoczku pompki ręcznej na nowy. Przy okazji czyszczenia układu paliwowego wyczyść i zbiornik, w nim gromadzi się dużo syfu i blokuje przepływ paliwa. Sposoby zapobiegające zapowietrzeniu układu - zasilanie dolne ze zbiornika,-zaworek zwrotny pomiędzy odstojnikiem a pompka zasilającą.
 16. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Wszystkie mechaniczne pompy wtryskowe wypełniają się paliwem. Sekcje wtryskowe pomimo precyzyjnej obróbki i indywidualnego pasowania są uszczelniane i smarowane paliwem.Problem z pompą do T25 polega na tym że konstruktor i producent nie przewidzieli rurki upustowej np. takiej jak w C330. Do użytkownika należy więc kontrola poziomu oleju i upuszczaniu nadmiaru. Ustawianie kąta wtrysku- zdjąć pokrywę zaworów 1 cylindra, zdjąć pokrywę napędu pompy wtryskowej, ustawić koniec suwu sprężania w 1 cylindrze znak T1T2 na kole pasowym ustawić na wprost wskaźnika na obudowie kół rozrządu,odkręcić przewód wysokiego ciśnienia 1 cylindra z króćca pompy wtryskowej,odkręcić śruby mocujące jarzmo napędu obrotomierza i sprzęgło napędu pompy,pokręcając wałkiem pompy zgodnie z kierunkiem obrotu ustalić początek tłoczenia pompy ( drgnięcie paliwa w króćcu ), (do tego powinno się stosować momentoskop tylko kto go ma). w tej pozycji zablokować wałek pompy znaleźć otwory pasujące na śruby sprzęgła napędu pompy, wkręcić śruby, przewód wysokiego ciśnienia,pokrywy i powinno grać.
 17. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  lato 11 Mogą być syfy w układzie paliwowym, może jest za dużo oleju w pompie wtryskowej,może małe ciśnienie sprężania, przyczyn dużo.
 18. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Z przetoczeniem głowicy może, ale nie musi, być problem. Komora spalania ma mieć minimum 2 mm.
 19. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Klemy miedziane? Korozja elektrolityczna powoduje wżery i osady soli na wyjściach z akumulatora. Nie pochwalam takiego pomysłu.
 20. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Mogą mieć twoje akumulatory zwarcie wewnętrzne. Po jakimś czasie wypada masa czynna z kratek ogniwa, opada na dno i powoduje zwarcie.Teraz są robione baterie z naciskiem na większą wydajność prądową a to się nie przekłada na żywotność.
 21. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Podstawowa różnica alternatorów od poloneza i władimirca: alternator od poloneza jest łączony w gwiazdę, alternator od władimirca jest łączony w trójkąt, akumulator od poldka ma szczotki ,od władimirca jest bez szczotek a wirnik jest magnesowany z cewek zainstalowanych obok. Alternator od t 25 gdy nie pracuje rozładowuje akumulator, od poldka nie.Ruski alternator wymaga regulacji do warunków zimowych, ten od poldka sam się odpowiednio ustawia ( zwiększa odpowiednio napięcie). Nie widzę potrzeby instalowania super nowoczesnych wynalazków są bardzo często kapryśne lubią pieszczoty przy naprawie i kasę właściciela. Wybór należy do użytkownika.
 22. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Kolego kopik jak zrozumiałem to fachowiec podłączył alternator od poloneza do ruskiego regulatora i stąd twoje problemy. Musisz podłączyć teraz regulator to tego typy alternatora który masz zamontowany.Jak wyjście z diod sterujących masz nieczynne to być może one padły. Wymiana ich nie jest problemem, są wszystkie złączone w jednym komplecie.[/b]
 23. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Schemat podłączenia jest dobry. Wyjście 67 ( na szczotkotrzymaczu)to zasilenie wirnika alternatora w prąd z regulatora. Wyjście 15 (to izolowane na wsuwkę) to zasilenie regulatora z diod sterujących ( połączone z 15 regulatora). Regulator puszcza lub odcina prąd wzbudzenia na wirnik w zależności od potrzeb.W ten sposób są utrzymywane parametry napięcia i wartości prądowych oddawanych na wyjściu alternatora. Dzieje się tak kilkadziesiąt kilkaset razy na sekundę. Prąd z 67 przez szczotki przepływa przez wirnik do masy-śrubki mocującej szczotki.Nie można w tym typie alternatora łączyć żadnego kabelka regulatora z masą.W połączeniach pokazanych na fotkach alternator będzie źle pracował i lampka kontrolna nie będzie gasła. Ułamane wyjście z diod sterujących można naprawić, rozmontować alternator i polutować .Do każdego typu alternatora jest stosowany odpowiedni typ regulatora.Zaufajcie mi, mam w tym troszkę doświadczenia.
 24. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Ten kto instalował ten alternator ma bardzo dziwne pomysły. To wolne wyjście w osłonie to jest plus z diod sterujących i ma być podłączone do regulatora. Drugi kabelek do regulatora ma być podłączony na wyjściu ze szczotek. Nie łączy się żadnego kabelka z masą alternatora.W ten sposób jak jest teraz alternator podłączony to nigdy nie będzie działał,przynajmniej prawidłowo.
 25. bronek

  Ciągnik Władimirec T-25.

  Alternator od poloneza z trzema wyjściami: wyjście z nr 30 to prądowe łączy się z amperomierzem z drugiej strony amperomierza połączenie do akumulatora, wyjście nr 67 do 67 regulatora, wyjście 15 do 15 regulatora i od regulatora do przekaźnika rozrusznika a dalej do lampki kontroli ładowania do amperomierza po stronie kabelka łączącego z akumulatorem. Cały ten układ działa na zasadzie różnicy potencjałów. Podczas ładowania prąd przez lampkę nie płynie gdyż potencjał po lewej i prawej stronie się wyrównuje.Przy braku ładowanie jest różnica w potencjałach , prąd przepływa i lampka świeci.Akumulator i alternator są połączone równolegle.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...