Skocz do zawartości

Zbig

Members
 • Liczba zawartości

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  zachodniopomorskie
 • INTERESTS
  piłka nozna , myśliwstwo
 • OCCUPATION
  zootechnik
 1. Zbig

  Pomoc dla sektora drobiarskiego

  No ! A już się zdenerwowałem
 2. Zbig

  Pomoc dla sektora drobiarskiego

  No to się j.e.b.n.i.j. w łeb kretynie! Umowa kontraktacyjna jasno i konkretnie określa zasady jej wypowiedzenie . Na 60 dni przed wstawieniem! Jak więc mogłem przewidzieć na 60 dni do przodu , że będzie taka cena? Jak w drobiarstwie polskim mozna cokolwiek przewidzieć? Nie p.i.e.r.d.o.l głupot partyzancie!!!!!!!!!! A wam partyzantom to bym dał , ale kopa w d.u.p.ę . Pieprzone lenie chcą pieniądze za nic nie robienie!
 3. 15 ton stali to razem ze zbrojeniami
 4. Pomyłka co do wysokości ścian - nie 100x15x5 , ale 100x15x3 . Wyliczenie jest zrobione dla 3 m wysokości hali .
 5. 120tys. euro chyba i to już w tej chwili mało. Rachunek jest prosty: ściany z suporexu 100x15x5 - odliczajac otwoty drzwiowe , wentyl;acyjne to i tak wyjdzie około 6000szt. po 6 = 36tys. Suporex 24 cm - do tego ocieplenie 10cm styropian / m2 po jakieś 50PLN / , m2 jakieś 850 czyli ocieplenie ponad 42tys . To już jest około 80tys. PLN , a to dopiero cząstka tego wszystkiego co nas czeka . Wykopy czyli roboty ziemne , fundamenty czyli ława ze zbrojeniem , ściana przyziemia itd aż po strop . Koszt? Nie chce mi się liczyć , ale grubo bo i cement i bloczki betonowe są drogie . Na ścianach wieniec oczywiście też ze zbrojeniem i markami . Więźba dachowa pewnie dźwigary stalowe co 3 m o wadze jakieś min.300kg jeden , a jest ich ponad 30 czyli stali potrzebujesz ponad 15ton . Zadzwoń do hurtowni to dowiesz się ile kosztuje Jak weźmiesz dobrych spawaczy i sam sobie więźbę wyspoawasz to licz koszt robocizny z gazami , drutem itd. jakieś 30tys. Drewno na łaty coś koło 12m3 , folia x2 warstwy , wełna żeby efektywnie to 20cm na stropie czyli około 20tys. PLN . Podsufitka - może być folia z Indora z robocizną ponad 10tys , a jeszcze musisz zrobić pod nią derewniany stelaż . Blacha powlekana po jakieś 24zł m2 czyli około 40 tysPLN + obróbki , kalenice , rynny itd - to zrobi kwotę 80tys. PLN . Posadzka o grubości 20cm co daje 300m3 masy . Przy dobrym kruszywie możesz zrobić beton B20 , ale jak masz kiepskie i sam mieszasz to musisz robić proporcje na B15 . Poczytaj literaturę budowlaną to zobaczysz ile musisz kupić cementu na samą posadzkę + ława + zaprawa+tynki + .... Człowieku zastanów się nad kosztami bo tak jak napisałem wcześniej to koszt minimum 600-650tys . Pamiętaj jeszcze o instalacji elektrycznej , wodnej - to też są grube tysiące . Skąd Ty wziąłeś kwotę 120tys. PLN ?????
 6. Nie chcę żebyś oDebra1ł to jako zniechęcenie , ale lepiej będzie dla Ciebie jak zrobisz sobie za te pieniądze lokatę bankową . W skali roku więcej zyskasz niż na kurach czy jajach . A koszt samej tylko "budy" 100x15 to jakieś 500-550 lub trochę więcej tysięcy złotych . Plus oczywiście sprzet . Przy naszej "polskiej" koniunkturze może się zwróci za jekiś ............ hm...... 30-50 lat ! To jest Polska!!!
 7. Zbig

  Czarna lista ubojni

  Ray!!! Czytaj uważnie co kto pisze . To są moje posty nie Yona , który je cytuje.
 8. Zbig

  Czarna lista ubojni

  Spójrz trochę szerzej! Za chwilę będzie tak , że inne ubojnie żeby sprzedawać w takich samych cenach zaczną obniżać ceny żywca! Jak żywca mało to nie ma sprawy , ale jak trochę więcej to zarza będzie zjazd cenowy . A co taki Pranczk ma za zabezpiecaenie dla hodowców? Ubojnia nie jego , bije na bardzo nieasnych i niejawnych zasadach . Może być tak , że nabierze od hodowców kurczaków i ich wykręci . Co mu zrobią? Gó--o . To samo co Drobkartelowi , Drobpolowi , Golpaszowi , Pranczkowi Ryszardowi i wielu innym mniejszym , którzy wykręcili hodowców na setki tysięcy złotych . Pewnie , że konkurencja jest potrzebna , ale czy taka? Czy w ramach konkurencji jest nam np. potrzebny kurczak z Francji? Co ta za konkurencje kiedy jednemu dopłacają , a drugi może liczyć na figę z makiem . To tylko taki przykład . Może i z wiejskim chamem trochę się zagalopowałem , ale w du--e mam taką konkurencję kiedy kosztem hodowców robi się rynek i kasę .
 9. Zbig

  Czarna lista ubojni

  Tak! 30 tysięcy dziennie . Na Kaszubach są trzy ubojnie, które biją na podobnym poziomie - Gosz, Konkol i Mielewczyk chociaż wydaję się , że Konkol trochę więcej . Wszystkie maja terminy do 30 dni , ale płacą trochę szybciej . Co do cen to najszybciej obniża .... no własnie! Chyba jednak najczęściej jako pierwsz obniża Mielewczykowa . Opinia jest taka , że ponieważ często płaci poniżej 30 dni ma po prostu dużo żywca i dlatego może robić cenowe manewry . Czasami Goszom brakuje , a ona ma . Konkol w zasadzie też zawsze ma bo i płaci dość solidnie , ale u niego są duże różnice na wagach . Ja osobiście ważę tylko w ubojniach bo nie mam innej możliwości , ale bardzo dużo hodowców narzeka na duże różnice wagowe . Największe wychodzą ponoć u Konkola , a Gosz i Mielwewczyk to na podobnym poziomie , ale też sporo ponad 200 kg na zestawie , a ptaki jadą np. tylko 40 km. Jest jeszcze Tadzio Pranczk . Płaci tak jak inni , a jak nie ma to nawet potrafi dać 10 gr. więcej . Aktualnie prowadzi kampanię pozyskania odbiorców na rynku zachodniopomorskim . Stosuje bardzo niskie ceny elementów , podjeżdża do odbiorców innych ubojni p o prostu zachowuje się jak wiejski cham!!!
 10. Zbig

  jak radzicie sobie z upalami

  Też uważam , że częste chodzenie w czasie upałów to nawet przy nawilżaniu niezbędna czynność . Ścióka musi odychać. Jak zostawimy siedzące ptaki to możecie sobie wyobrazić do jakiej temperatury ściółka się nagrzeje . Ptaki po prostu się gotują , a tak przy delikatnym przeganianiu ściółka cały czas "oddycha" . Nie wyobrazam sobie "nie chodzić" w czasie upałów.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...