Skocz do zawartości

tom

Members
 • Liczba zawartości

  359
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tom

 1. tom

  RSM 32

  To musisz mieć naprawdę dobre ceny na formę stałą nawozów azotowych. Ja jednak nadal pozostaję przy płynie. Cena na dziś 32 - 980 zł brutto/tona/gospodarstwo RSM-S - 770 zł brutto/tona/gospodarstwo
 2. tom

  Wszystko o Massey Ferguson

  Co do tego wycieku to rzeczywiście brok lekko siedział w obudowie, ale jest tam jeszcze założona na brok silokonowa uszczelka - jest tak w orginale czy któś ją dołożył ?
 3. tom

  Wszystko o Massey Ferguson

  Dzięki wielkie-myślałem że obudowa tylnego mostu mogła pęknąć i szczerze to bałem sie do tego zabrać
 4. tom

  Wszystko o Massey Ferguson

  A olej muszę spuszczać?
 5. tom

  Wszystko o Massey Ferguson

  Ostatnio w MF 3125 zauważyłem wyciek oleju hydrauliczno- przekładniowego w miejscu gdzie przykręcone jest mocowanie zaczepu tylnego, zaczepu polowego, siłowników podnośnika. Olej wycieka pomiędzy łączeniem tego wspornika a obudową tylnego mostu pod napędem WOM. Co znajduje się pod tym wspornikiem? Wg mnie powinna być tylko obudowa mostu, ale skąd wyciek oleju? Z góry dziękuje za podpowiedzi.
 6. tom

  Rzepak

  A może full azotu+brak opadów?
 7. tom

  Rzepak

  Kto nie stosował jeszcze I dawki N - dajecie cały azot (ok 170N) na jeden raz czy dzielicie w odstępach tygodniowych na dwie porcje? A może nie ma sensu przy tak poźnej wiośnie dawać takiej dawki ?
 8. tom

  Rzepak

  Ja stosuję od trzech lat. Chodzi mi o to że w jednych tabelach dla 28 kryzy 1,0 ciśn 2,0 predkość 6,0 wydatek 115 l/ha a w tabelach na 32 przy tych samych parametrach wydatek RSM wynosi 159l/ha czyli o 44 l więcej.
 9. tom

  Rzepak

  Zobaczcie jakie są róznice pomiedzy jednym a drugim linkiem. Oczywiście jeden odnosi się do 28 a drugi do 32 ale nie sadzę żę powinna być taka różnica. Które są właściwe?
 10. tom

  Pszenica

  Sławek ja robiłem porównanie Medax - Moddus wszystko łącznie z CCC. Efekt skracania był porównywalny. Po Moddusie zboże było o wiele ciemniejsze co mnie się bardziej podoba.
 11. Na rzepak leję I dawkę RSM 32 220 l i za dwa tyg. II 200l - porównójąc to do I dawki w saletrze rzepak po RSM-ie jest zmulony przez 3-4 dni (po saletrze ma lepszy wigor) ale później nie ma różnicy. Ale nie odbiegajmy od tematu - ja kupowałem z dostawą na podwórko w połowie września po 1100 zł/t.
 12. tom

  Expert BASF dostępny na PPR!

  Bardziej niż po Moddusie? Po Medaxie takiego efektu nie ma.
 13. tom

  Pszenica

  Z obnizona dwką Gleanu (max. 10g/ha) z burakami nie powinno być probklemów. Ja w tym roku robie trzy kombinację: I ExpertMet 0,35kg+10 g Glean II DFF 0,2l+IPU 1,2l+Glean 10g III Herbaflex 2l+5 g Glean Porównamy zobaczymy-koszt zabiegów podobny. Dwa lata temu robiłem też mixa Boxer 2l/ha+10g Granstaru ale pszeniczka silnie zbladła.
 14. Zawartość N oczywiście 32 %. Saletra podchodzi u nas pod 1400 zł/t.
 15. Tak brutto. Jedzie 60 km - cysterna.
 16. Kurcze, kurcze - u mnie na podwórko chcą 1110 zł/t
 17. tom

  Pszenica

  Macie jakieś potwierdzone wyniki co do stosowania boru jesienią na pszenice celem zwiększenia mrozoodporności?
 18. tom

  Rzepak

  Ooo teraz dobrze zacytowałem "Osa" masz nasz namiary na jakieś doświadczenia z Medaxem w rzepaku
 19. tom

  Rzepak

  a druga substancja aktywna "proheksadion" jest bez znaczenia dla rzepaku ?
 20. tom

  Pszenica

  350-400 szt/m * 40 g MTN = max. 160 kg/ha + 10% na wschody co daje 175 kg/ha
 21. tom

  Pszenica

  10-12 g Gleanu na samosiew rzepaku.
 22. tom

  Expert BASF dostępny na PPR!

  Mam nowy kawałek pola na którym poprzedni właściciel symbolicznie wjeżdżal z nawozami (ostatnio był owies). Zastosowałem wapno tlankowe na ściernisko. Moje pytanie- co bedzie lepszym rozwiązaniem czy przd orką wysiać polifoskę 6(350kg) i rozlać RSM (80l) - czy lepiej zrobić to po zaoraniu przed siewem?
 23. tom

  Expert BASF dostępny na PPR!

  Pytanie do Eksperta (i nie tylko). Czy zamiast nawozu donasiennego moge przy zaprawianiu zboża dodać rozpuszczone w wodzie mikrochelaty?
 24. tom

  Rzepak

  Grześ ja robiłem taką mieszankę w proporcjach 0,2 - 0,2. efekt super do zbioru żadnych chwastów i cenowo tanie niż metazachlor z chlomazonem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...