Skocz do zawartości

boniek19@onet.eu

Members
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
  1. gęś ciepło bita czyli zabijana w grudniu ! i to była cena jakie zakłady płaciły 2 tyg temu.
  2. na dzien dzisiejszy zakłady płaca za ciepło bitą gęś 15 zł netto!!!
  3. A moze gęś-pol czyli Tomasz W. rzedstawiciel z PROVIMI powie ile ferm zatruli!!
  4. dobrzelin. Ostatnio u teścia na 2 kurnikach kury zdychaja na paszy PROVIMI a na 3 jest ok ale pasza inna.
  5. A ja wam powiem co myślę na temat PASZY PROVIMI. Najgorsze gówno jakie miałem pierwszy i ostatni raz wziąłem ! Zatruli mi całe stado gęsi z 3 tys. zdechło 1400 szt. Żadnego odszkodowanie nie dostałem umyli ręce na początku ładnie gadali dostaniesz zwrot podpisaliśmy ugodę a potem nic jak zdałem gęsi po 3 miesiącach powiedzieli ze nie biorą odpowiedzialności za upadki!!! Radze się zastanowić zanik kupicie od nich to gówno i nieraz tak wychodzą oszczędności 1400x 9.2 zł za szt. = 12880 zł + 5000 tys. za lekarza i utracony zysk!!!! Tak wyglądają oszczędności! Kutno płaci 9 b. Bik 9.1- 9.2 b.
  6. boniek19@onet.eu

    Wytwórnie pasz

    ha ha provimi ma dobra pasze tylko poczekaj jak ci stado zatruja to na odszkodowanie nie licz!!!!
  7. Proszę o kontakt od osob gdzie PROVIMI zatruło stada gąsek i nie tylko !!!!
  8. boniek19@onet.eu

    Wytwórnie pasz

    Proszę o kontakt od osob gdzie PROVIMI zatruło stada!!!!
  9. Witam każdy robi jak uważa podpisuje za ile chce max jaką w tym momencie proponują zakłady to 7,3 zł neto około 8 brutto. Ja sadze ze jest to za mało do tego by hodować! Bik przysysał pismo ze proponuje 8 zł brutto! Zakłady bardzo chętnie chcą podpisywać umowy bo KAŻDY ZAKŁAD WYPRZEDAŁ CAŁE ZAPASY!!!! I z tego co wiem hodowcy nie podpisują umów bo nie jest opłacalne! Ale zakłady podchodzą do tego tak : MÓWIĄ CHODOWCĄ ZE JUŻ MAJĄ PRAKTYCZNIE WSZYSTKO ZAKOTRAKTOWANE I ALBO PODPISUJESZ ALBO PUZNIEJ NIE PODPISZEMY Z TOBĄ UMOWY ! CO JEST JEDNĄ WIELKĄ ŚCIEMĄ!!!!
  10. Ja odstawiłem do nich w tamtym roku. Klasyfikacja ok bo jak powyrzej 5.8 kg to idze wszystko w export i nie ma wagi max . Ale cały Michałek ten od kontraktacji to krętacz jakich mało!!! Moje przygody z ta firmą to: zapomnieli oDebra1ć gęsi na ubój bo Michał zapomniał wysłać samochód wszystko już było świadectwo ludzie ale zabrakło samochodu!!!!! Dobre u nich jest to ze można negocjować cenę ale potem zapłacą i tak ile będą chcieli. Nie ma żadnych kontroli u nich. Pisk laka dają ok. bo z Dropu. Ale cholernie dużo naliczają odsetek jak kredytują pisk laka 0.5 % tygodniowo! Ogólnie jak by byli słowni i nie było by takich odsetek za pisk laka to by było ok. Na pewno nie śpiesz się z podpisywaniem umów bo cena podrośnie! A sadze ze Bik w tym roku da najlepszą cene a u nich jest ok.. A gdzie wcześniej odstawiałeś ?
  11. Ci co z gęsi żyją niech sprzedadzą zboże i wyjdą lepiej niżeli ci co je wezmą. W tym roku będą problemy po 1 z odpowiednia jakością zboża ale największy problem wystąpi w słomie gdzie po takich opadach jest pleśń !!! Ale z tego co wiem to w tym roku Bik będzie walczył o hodowcę bo podpisał umowę z Niemcem na duża ilość gęsi i musi się wywiązać i podobno ma dać największa cenę ale zobaczymy. Najgorsze u Bika niestety jest to ze na wadze oszukują !!!!! Ale ja radzę czekajcie do samego końca na podpisanie umowy ubojnie same będą podnosić ceny dlatego ze wyprzedały już całe zapasy i brakuje gesiny! A pani z Kutna niech się nie ośmiesza ceną 6.5 i nie mówi bajek ze 70 % hodowców już zadeklarowało podpisanie umowy za taką cenę !!! Nie pamiętam roku gdzie zakłady na początku stycznia wydzwaniają i chcą już podpisywać umowy!!!!!
  12. Cena minimalna na ten rok powinna wynosić 8 zł neto inaczej nie ma sensu brać gęsi przy tej cenie zboża. Kutno proponuje 6.5 zł to za tą cenę niech sami sobie chowają! Wole sprzedać zboże i bez roboty i problemu zarobię!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...