Skocz do zawartości

Lord Wilmor

Members
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Centrum PL
 1. Lord Wilmor

  Cena - indyki

  Podziękujmy znanej firmie z olsztyna - utracili jakiś kontrakt i wypuścili swoich kontraktowych na wolny rynek, przez co mamy tąpnięcie
 2. Kokobongo. A może ZWD nieuczciwie świetli jajo - rekompensując w ten sposób cene jajka wyższą niż w zeszłym sezonie nie wspominając sezonu 2010? Pokazywali Tobie niezapłodnione?
 3. Franek3211. O cenie 6zł netto za zarodek jeszcze nie słyszałem,6 brutto za zarodek - są takie oferty.
 4. A moje gąski nie chcą się wkręcić w nieśność, nabierają masy, a co gorsze zaczęły się upadki, tj na stadzie ok 1100szt przedwczoraj 2 samice, dziś też 2.Są w trzecim roku nieśności, dostają pasze gotową z de heus-a. weterynarz po sekcji padlaków nie ma pewnosci co im jest.Jutrowyśle je na dodatkowe badanie i przyjrze sie żołądkom w poszukiwaniu obecności robaków, czy ktos z hodowców ma sugestie gdzie szukać przyczyn upadków? Jakie widoki na cene jaja Jakie macie odczucia przed sezonem gęsi mięsnej? Ja osobiście obawiam się problemów ze zdobywaniem słomy, własną wykorzystam w połowie sezonu nieśnego.Póki co nie mam konkretnych propozycji na żywiec, ale zauważam wysoką aktywność przedstawicieli ZD w posukiwaniu nowych hodowców. Drogi Dr. House dziękuję za Twoją dotychczasową aktywność na forum, dzięki Twoim trafnym i rzetelnym ocenom udało mi się uninąć kilku błędnych decyzji za co jestem wdzięczny.
 5. Dronio4. Nie jestem w ISPG, ale produkuję/produkowałem żywiec dla Animex Iława. niestety nie bardzo wiem o jakim biznesplanie z wykorzystaniem środków unijnych pytasz. Natomiast z tego co wiem stowarzyszenie na razie zaklepało wczesno-wiosenne wstawienia, natomiast warunki na późniejsze gąski są ciagle negocjowane.
 6. Animex Iława również modyfikuje postawę: obok ceny minimalnej - która ma zniechęcać innych rolników do podjęcia produkcji gęsi, tak by nie było nadprodukcji gęsiny na rynku,ma funkcjonować cena będąca wypadową z cen 3 wiodących ZD w kraju, nie wiem doładnie których jednym z nich jest ZD Kutno.
 7. Dodam że na spotkaniu podsumowującym poprzedni sezon padały obietnice płacenia dobrych cen - za zywiec a proponowana cena miałaby zniechęcać osoby spoza branży do produkcji gęsi poto by nie chwiać rynkiem, a producenci mieliby dostawać ceny rynkowe, nie określając czym miałaby byc cena rynkowa Jednak moje obserwacje są takie że cena jaka jest finalnie płacona za zywiec to właśnie ta gwaratowana min. mimo obietnic płacenia dodatków, cen rynkowych, wyrównań e.t.c. Wiadomość z ostatniej chwili Animex koryguje propozycje cenowe na 7,5 plus minus 20 groszy Propozycja ta nie rekompensuje pełnych kosztów produkcji. Nie jestem jednak w stanie określic jakie jest zainteresowanie ze strony producentów.
 8. Witam. Wczoraj 24.I. było spotkanie producentów (podejrzwam ze byłych) z Animexu o.Ilawa, przedstawiciele zakładu potwierdzili, że zapasy gęsiny z 2010 sa wyprzedane, spodziewają sie że sezon 2011 będzie na pewno lepszy od 2 poprzednich, zadeklarowano że ceny żywca będą satysfakcjonujące bo zdrożały zboża i pasze pełnoporcjowe i spodziewają sie droższych piskląt z tych samych powodów, po czym padła propozycja gwarantowanej ceny minimalnej na poziomie 6,5zł za kg zywca. Zainteresowania produkcją gęsi ze strony producentów nie zaobserwowano.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...