Skocz do zawartości

jarmer

Members
 • Liczba zawartości

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. jarmer

  Pszenżyto

  W pszenżycie ozimym wyrasta troche żyta.Przyczyną może być to że posiane po życie. Niektórzy uważają że żyto może zapylać pszenżyto i w następnym roku wyrasta więcej żyta.Co o tym uważacie?
 2. Faktycznie w instrukcji wypełniania wniosków nie ma o tym mowy. Agencja uzasadniła to "art. 75 ust.1 rozporządzenia Komisji (WE) nr 1122/2009" oraz art.75 ust.2 ww rozporządzenia.
 3. Odwołałem się ' lecz odwołanie moje odrzucono. Uzasadniono że gdy występuje siła wyższa ' należy to zgłosić w ciągu 10 dni od wystąpienia.
 4. Pod koniec kwietnia 2013 na terenie 0,92 ha posiałem koniczyne czerwoną. Na początku maja złożyłem wniosek o dopłaty , na tą działkę ubiegając się o UPO oraz ST (uprawa drobnonasienna). Ze względu na późną wiosnę a także obfite deszcze koniczyna wzeszła bardzo słabo ,z czasem nawet te wątłe rzadkie roślinki zdechły (było tylko troszke koniczyny na dołku ) Okazało się że 26 lipca miałem kontrole o której nic nie wiedziałem i wspomnianą działkę zakwalifikowano jako ugór. 28 stycznia 2014 dostałem decyzje-zabrano mi dotacje ST i UPO na wymienioną działkę a także zabrano UPO na pozostałe pole 4,55 ha a także nałożono sankcje 660zł płatne przez następne 3 lata. Czy jest sens się odwoływać? Proszę o pomoc
 5. Mam do sprzedania owies. Około 3 ton.580 zł tona. Odbiór Waleńczów , dawne częstochowskie. Tel 793643571.
 6. jarmer

  Wszystko o Ursus C-330

  W pirwszej kolejności wyczyść sobie filterek.
 7. jarmer

  Wszystko o Ursus C-330

  Strasznie mi zgrzyta przy włanczaniu biegów.Tak jakby sprzęgło troszeczke ciągło. Da się coś zrobić bez rozpoławiania traktora? Sciągłem tą klapke z boku traktora. Można coś wyregulować tymi śrubami na obwodzie docisku?Może miał ktoś podobny przypadek. Z góry dziękuje.
 8. jarmer

  Wszystko o Ursus C-330

  Już trzeci raz rozleciała mi się ta szajba na pompie wodnej. W czym problem?Tandetna szajba? Jak mocno powinien być naciągnięty pasek?
 9. Ja chciałem wydzierżawić kawałek pola który zarósł brzozami.Nigdy nie były brane na niego dopłaty. Czy ja mogę się o takowe ubiegać gdy uda mi się go doprowadzić do porządku?
 10. jarmer

  Poplony

  Mam pytania.Jesienią tamtego roku zastosowałem oprysk Maczuga (to samo co Glean), jaki moge zastosować poplon w tym roku po żniwach? Gorczyca i łubin może nie wzejść. A co z facelią? Do jakiej grupy roślin należy facelia? Teraz następne pytanie.Czy jeśli posieje poplon,(np gorczyce lub facelię), na początku sierpnia, to mogę go przeorać pod koniec września i posiać pszenżyto na początku pażdziernika? Czy przyniesie to jakiś efekt? Czy lepiej posiać jakieś zboże jare wiosną?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...