Skocz do zawartości

Staszek24-0

Members
 • Liczba zawartości

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  śląsk
 1. Staszek24-0

  Rzepak

  Właśnie tego się obawiam. a to już ostatni moment na takie działania. No coś ty!!! Pierwszy zabieg na grzyby powinno się wykonać kiedy rzepak wbija w pęd, a na to jeszcze za wcześnie - przynajmniej u mnie. Sprawdzałem liście pięknie zielone - na razie. Przy okazji chicałbym się podzielić, że moje rzepaki przezimowały świetnie - był śnieg. Jeśli miałbym mówić o stratach to u mnie na jednym kawałku wyrządziły je sarny, które skubały sobie rzepak. Ilości roślin na mkw nie liczyłem, nie ma sensu, już teraz nie widać ziemi pod liśćmi. Oczywiście nie ma w tym absolutnie żadnej mojej zasługi - cała zasługa spada na Boga!!! 30km na północ ode mnie rzepaki i pszenice do przesiewu, na pólnocny zachód to samo!!! Nie wiem dlaczego Bóg łąskawie spojrzał akurat na moja okolicę ale jestem mu bardzo wdzięczny. Po takim prezencie polecę teraz na maxa. Już posżło 200 N w 2 dawkach, bor, Navi Micro, Fury i Dursban. Później będzie Caryx i Horizon (został z jesienie więc go wykorzystam) później Pictor. A tak przy okazji pytanie: jak uważacie lepszy byłby preparat dwuskładnikowy np. Toprex, Caryx czy jednoskładnikowy wypróbowany po wielokroć Horizon?
 2. Staszek24-0

  Rzepak

  Co polecacie na chwasty? Pryskałem na jesieni comand top. Generalnie mam czysto ale na 1 ha muszę poprawić. Jest przytulia, rumianowate i jeszcze jakieś inne. Wiem, że można pojechać galerą ale to dosyć drogi herbicyd. U mnie wołają 150 zł na ha. Czyli ok 500 zł za litr. No i pytanie dodatkowe, pod koniec tygodnia zamierzam pojechać na chowacza - czy mógłbym dolać coś na chwasty???
 3. Staszek24-0

  Rzepak

  Witam wszystkich. Potrzebuję rady. W trakcie siewu rzepaku (ok. 25 sierpnia) okazało się że wysiałem ok. 15 kg na 2 ha. Zanim się połapałem było po wszystkim – źle ustawiony poznaniak!!!! Rzepak pięknie wzeszedł, po osiągnięciu 6 liści zapodałem mu Horizon z mikroelementami. Obsadę mam strasznie gęstą. Planowałem przebronować go właśnie teraz. Spotkałem się jednak z opinią że tym bronowaniem narobię teraz więcej szkody niż pożytku. Lepiej zapodać mu max skracanie(znowu Horizon) i pełna ochronę czyli np. Yamato w fazie wzrostu pędu głównego i Traper na opadające płatki. Do tego oczywiście insektycydy. Pod rzepak poszło na tym właśnie kawałku ok. 30 ton „świeżego” obornika. Jakieś 3 tyg. temu podałem mu 400 kg saletry. Byłbym wdzięczny za opinie. I ewentualne inne koncepcje – poza zaoraniem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...