Skocz do zawartości

frirendż

Members
 • Liczba zawartości

  94
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Cena niedługo się ustabilizuje, ale niestety dla wszystkich na niskim poziomie. A jak Pan Woźniak zasiedli obiekty po FDB to będzie powrót do przeszłości i drżyjcie narody.
 2. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Zdrowych i Wesołych Świąt oraz wysokich cen jaj w Nowym Roku. Mniej nienawiści i więcej szacunku oraz zrozumienia.
 3. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Zgadza się, że nie będzie tak źle jak Lka po 22 grosze to magazyny będą po Świętach puste.
 4. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Jeżeli L po 25gr to M po 23 i praca charytatywna. W grudniu jechać po kosztach to tragedia! Aż strach pomyśleć co będzie po nowym roku, jak odłoży się w magazynach jakieś 400.000.000 jaj czyli około 1500 tirów x 28 palet.
 5. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Detal umarł i nie prędko się podniesie. Jeżeli klient ma alternatywę w sklepie 10 jaj M - 4,49 zł ( pół kilograma jaj ) a obok ćwiartka z kurczaka - 4,49 zł. /kg to co wybierze? Na obiad jajecznica czy kurczak? Dopóki detal nie zrezygnuje z 80% marży ( a nie zrezygnuje gdy jest atakowany towarem z każdej strony) to nic się nie zmieni. Na kurczaku marża sklepu przy dobrych wiatrach 10-15%. I zawsze coś jest w promocji. Ceny hurt potwierdzam jak wyżej.
 6. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Masz rację, nie chodziło mi o nazwiska... Najlepiej żeby nikt nie upadł bo to i tak niczego nie zmieni. W Niemczech, Holandii jaj w bród a ceny hurt podobne do naszych S-4-4,3 eurocenty M-4,8-5,2 eurocenty L- 5,7-6,2 eurocenty Przetwórstwo - 0,89 - 0,92 / kg
 7. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Czy masz na myśli kogoś z pierwszej trójki największych?
 8. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Ceny hurt Niemcy S-0,17 M-0,22 L-0,25 Przetwórstwo 0,89Euro za kg. Nie ma powodu, aby u nas było drożej. H......e dobrze o tym wiedzą i wykorzystują sytuację - każdy chce zarobić. Dla nich średni koszt produkcji to dzisiaj średnia cena po jakiej kupują wszystkie sorty czyli jakieś 0,23 zł. A sprzedać średnio po 30 groszy to zarobek 30% minus koszty czyli przyzwoicie. Jak się komuś chce tylko produkować i bazować na pośrednikach to tyle dostanie i ani grosza więcej. Znam hodowców, u których średnia cena wychodzi dziś bez problemu 30 groszy wliczając w to stłuczkę... ale sami detalują 250 skrzynek dziennie - 3 busy i jechana w trasę o 6 rano. Hodowcy - bierzcie swoje jaja w swoje ręce!!!
 9. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Nie zapomnij że to jest dno, ale zostało jeszcze 3 metry mułu.
 10. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  W nowym informatorze drobiarskim jest 21 ofert sprzedaży odchowanych kurek. To pokazuje faktyczny obraz branży. Ubojnie pracują na 120% możliwości. Cena za kurę od lutego spadła o 30%. Słyszałem o cenie 9 zł. za odchowaną 16tyg. kurę. Może to ktoś potwierdzić?
 11. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Przecież debilu tu nie chodzi o cenę paszy tylko o nadprodukcję. Cena paszy jest dla wszystkich podobna. Pasza po 900 to za jajko L 0.15 zł. I tak w kółko.Kumasz bizneschłopku??? Debil to cie zrobił i mógł lepiej drzewa narąbać... Myj częściej łeb jak wracasz z kurnika bo widać że ptaszyniec zaatakował ci ostatni zwój. A cena paszy ma wpływ na koszt produkcji a nie na cenę jaja, jak tego nie wiesz to jesteś ostatni cep.
 12. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  Przy obecnych obsadach nie będzie opłacalności produkcji tak długo, jak cena paszy nie spadnie poniżej 1000 zł. Dotyczy to całej Europy. Jeżeli żniwa będą udane, to jest szansa na końcówkę roku. To jest chore, żeby inwestować w nową kaltkę po 35 zł. na kurę a teraz ma stać pusta... Inna alternatywa - dokładać do jednego jaja 10groszy. Co za kur....ski biznes :evil:
 13. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  A następną reklamę nakręcą reporterzy UWAGA tvn na kurniku, gdzie produkują te jaja w trakcie przepierzania... :lol:
 14. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  widzieliście reklamę farmio? www.farmio.com Najlepszy tekst - takie ziarno gjemo dodajo do paszy...
 15. frirendż

  Ceny jaj spożywczych

  szlachetne to co robisz Jajczarku ale i tak nie bedziesz mieć gwarancji, że pod stemplem 3-PL, lub 2-PL, lub 1-PL nie kryje się jajo z Ukrainy bo nikt tego nie kontroluje.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...