Skocz do zawartości

bartek0889

Members
 • Liczba zawartości

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  łódzkie
 1. bartek0889

  Rzepak

  U mnie dzisiaj rano było -21, pokrywa śnieżna ok 20 cm. Okolice Sieradza
 2. bartek0889

  Pszenica

  Bumper Super 1l + Leander 0,5 l to cena ok 115 zł/ha.
 3. bartek0889

  Pszenica

  Dzięki za opinie. Tak na dobrą sprawę wszystko okaże się wiosną jaki środek zastosować. Może być jeszcze tak jak w ubiegłym roku, że wszystko wymarznie.
 4. bartek0889

  Pszenica

  Panowie co będzie lepsze na T1 w pszenicy ozimej: 1. Wirtuoz 1l/ha 2. Bumper Super 1l/ha+Lotus (lub Leander) 0.5l/ha 3. Orius 1l/ha+Lotus (lub Leander) 0.5l/ha Cena dwóch pierwszych na ha ok 120zł, cena trzeciego ok 105 zł, a może ma ktoś lepszy pomysł na T1, oczywiście w podobnych pieniądzach.
 5. bartek0889

  Pszenica

  Panowie co myślicie o takim nawożeniu pszenicy na wiosne: I dawka: 200 kg\ha saletry amonowej, po I-II tygodniach jak da się wjechać w oprysku mocznik i siarczan magnezu II dawka: 100 kg\ha moczniku, po tygodniu w oprysku mocznik i 5 kg Yara Folicare Fosforowy III dawka: 100 kg\ha mocznik, po tygodniu w oprysku mocznik i siarczan magnezu. I dawkę planuje dać przed ruszeniem wegetacji (tak by posiać po zamarzniętej ziemi i nie zrobić kolein), II dawkę pod koniec krzewienia, III dawke na liść flagowy. Dodatkowo będzie pryskana 2 razy antywylegaczem, 2 razy fungicydem (prawdopodobnie na mączniaka Tilt Turbo i na liść flagowy Duet Ultra)
 6. bartek0889

  Pszenica

  Ile dodajesz Nupridu na 100 kg ziarna?
 7. bartek0889

  Pszenica

  czy miał ktoś z was pszenice ozimą Arktis lub Bohemia? Zamierzam je w tym roku posiać. Głównie interesuje mnie jak przezimowały i jaki plon.
 8. bartek0889

  Kukurydza

  Stosował ktoś może Guardian komplex? co o nim sądzicie czy bierze jednoliścienne? Z tego co pamiętam to Guardian nie bierze jednoliściennych. Ja będe w tym roku stosował Adengo przedwschodowo. Ale na jednoliścienne powschodowo najlepszy jest Maister. W poprzednim roku pryskałem kukurydze pole idealnie czyste, sięgnęło na granice to wyglądała tak jakby była potraktowana Roundupem. Ma tylko jeden minus, nie bierze ostu (Ostrożeń polny)
 9. bartek0889

  Pszenica

  W jaki stadium rozwoju najlepiej dokarmić pszenice jarą mocznikiem i siarczanem magnezu? W jakiej dawce? Pod korzeń dostała 200 kg\ha saletry CAN (YaraBela EXtran 27), 3 klasa, odmiana Tybalt
 10. bartek0889

  Pszenica

  W tamtym roku jak pryskałem to dawałem 25 kg mocznika i 10 kg siarczanu magnezu, nic jej nie było. A po tygodniu już było widać efekt. Fakt że rośliny były troche mocniejsze ale jeśli chodzi o wysokość to takie same. Ale jeżeli chodzi o mocznik to stężenie jest za wysokie w związku z fostarem i asahi. Ile ty byś dał tego mocznika?
 11. bartek0889

  Pszenica

  Panowie co sądzicie o mieszaninie na 1 ha: 25 kg moczniku, 10 kg siarczanu magnezu, 4 l fostaru i 0,5 l Asahi? Chciałbym tym opryskać pszenice tą która wymarzła i jest bardzo rzadka, mała. Asahi mi zostało z tamtego roku, fostar ma pomóc w lepszym pobieraniu azotu (czytałem pewną gazetkę i tam jakiś profesor mówił o nie doborze fosforu w zbożach spowodowanych suszą i niskimi temperaturami) Proszę o komentarze
 12. bartek0889

  Pszenica

  Zapomniałem dodać że KREDO i BAMBERKE wziąłem na próbę. Razem ok 2,5ha
 13. bartek0889

  Pszenica

  U mnie z pszenicą nie jest tak źle, chociaż mogło by być lepiej. Jeśli chodzi o odmiany LEGENDA i BRILLIANT to ładnie przezimowały, zaczynają się zielenić ok 90% przetrwało. Gorzej z KREDO i BAMBERKA. Choć ta pierwsza to jeszcze nie jestem pewien, na jednym polu zaczyna się w nie których miejscach zielenić, a na drugim to nawet jednego zielonego listka. A BAMBERKA... tylko orka i siew kukurydzy, aczkolwiek do połowy kwietnia się wstrzymam.
 14. bartek0889

  Pszenica

  Czy stosuje ktoś stymulatory (KELPAK, ASAHI, FERTIGRAIN FOLIAR) w pszenicy? Są jakieś efekty?
 15. bartek0889

  Pszenica

  U mnie była siana w optymalnym terminie, wzeszła na raty i ostatnio zaczyna żółknąć. Zaczynam się zastanawiać czy jej nie opryskać połową dawki siarczanu magnezu. Tylko muszę się skonsultować z ośrodkiem doradztwa rolniczego.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...