Skocz do zawartości

Varchoł

Members
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Varchoł

 1. Jestem hodowcą bydła Limousin. Całe gospodarstwo w ekologi. Nawiąże kontakt z hodowcami bydła mięsnego w ekologi z województwa mazowieckiego. Dobrze byłoby stworzyć coś na kształt grupy producenckiej bo mam dość sprzedawania bydła jako konwencjonalne. Policzmy się i sprzedajmy za dobrą cenę. Tel Andrzej 661321720
 2. Jako statystyczny rolnik chodujacy krowy mięsne na pastwisku, co sezon przeżywam koszmary na jawie gdy bydło wydostaje się z pastwiska. Przyczyn jest wiele i czasami trudno przewidzieć co przyniesie następny dzień. Bo krowa sąsiada się bydłowała i wpadła w ogrodzenie. Bo sarny się zagalopowały i wpadły z wizytą. Bo krowy ciągle coś kombinują (zawsze znajdą najsłabsze ogniwo by wyjść). Bo rozładowała się bateria. Bo nie ma bateri (ktoś gwizdnął elektryzator z baterią) Bo kochany sąsiad coś tam rozłączył. Bo ogrodzenie jest liche. Bo sąsiadka... eh nieważne ITP. ITD. Wiem, wiem wam pewnie się to nie zdarza bo macie wszystko zapięte na ostatni guzik... ale Chłopaki - szczerze - na pewno coś byście z tej listy wybrali. Zmierzam do tego, nie dobrze byłoby wiedzieć gdy coś się dzieje z ogodzieniem. Pastuch nie działa BUM sms, dziki zerwały ogrodzenie BUM sms, bardzo zły sąsiad bawi się twoim ogrodzeniem BUM ... sąsiada. Ile może człowiek zapłacić za informacje? Nie mówię o elektryzatorach które kosztują 4 tys zł. ale o czymś tańszym ile byśmy zapłacili za wiedzę że wszystko z naszym stadem jest okay. Ma któryś z Braci Rolniczej urządzenie, jakiś gadżet do powiadamiania przez telefon? Ile byście na to wydali Panowie? Pozdrawiam Was.
 3. Witam. Jak w tytule, co zrobić by go dobrze ustawić Panowie?
 4. Witam, mam problem z ustawieniem rawek jak je ustawić żeby było dobrze. Mam wialnie i nigdy nie mogę ustawić optymalnie tych rawek. Ma ktoś podobne doświadczenie Panowie i Panie Pomocy!
 5. Witam. Założyłem się z kolegą - takim samym sądzę laikiem jak ja - o to że pastuch elektryczny chodzi w układzie zamkniętym. On na to że wcale nie nie trzeb go zamykać i nie musi wracać do elektryzatora. Kto ma rację Panowie i Panie.
 6. Witam Brać rolniczą Czy można kupić maszyny rolnicze dajmy na to w tym roku i "wsadzić " je do przyszłych wniosków na modernizację gospodarstw rolnych. Innymi słowy jak długo mogę czekać z tymi fakturami jeśli maszyny kupiłem dziś a wniosków na PROW 2014-2020 nie ma (i długo nie będzie sądząc po prędkości rozpatrywania wniosków prze ARiMR)
 7. Interesuje mnie jak działa ten pastuch z tymi wszystkimi gadżetami : złącze umożliwiajace podłączenie do systemu alarmowego syren, świateł lub modemu telefonicznego. Wygląda na to że ten elektryzator "wszystkomający" nie robi tylko frytek (?!). A poważnie czy jest funkconalny i daje znać na telefon że nie ma w obwodzie napięcia. Pozdrawiam!
 8. Witam. Temat na pierwszy rzut oka śmieszny i z gatunku fikcji (chyba ale przy kradzieży stada byłby pomocny, na wagę złota rzekłbym. Przy obecnej miniaturyzacji i technologii skłaniałbym się że dałoby radę to zrobić. Oczywiście nie myślę tu o wykupieniu abonamentu i obdaroawaniu całego stada telefonami komórkowymi ale o subtelnej pluskwie pod skórą czy w rogu. Wystarczyłoby kilka sztuk z takimi gadżetami i idziemy jak po nitce do... krowy. Pozdrowiam
 9. Witam. Temat na pierwszy rzut oka śmieszny i z gatunku fikcji (chyba ale przy kradzieży stada byłby pomocny, na wagę złota rzekłbym. Przy obecnej miniaturyzacji i technologii skłaniałbym się że dałoby radę to zrobić. Oczywiście nie myślę tu o wykupieniu abonamentu i obdaroawaniu całego stada telefonami komórkowymi ale o subtelnej pluskwie pod skórą czy w rogu. Wystarczyłoby kilka sztuk z takimi gadżetami i idziemy jak po nitce do... krowy. Pozdrowiam
 10. Witam Brać rolniczą. Zastanawiam się nad technologią nazwijmy to czujnika/alarmu czy coś w tym stylu który alarmowałby rolnika w sytuacji gdy obwód elektryczny pastucha uległby przerwaniu (kradzież bydła, zerwanie pastuche przez dziką zwierzynę, rozładowanie akumulatora). Sam mam pod ogrodzeniem 10 h i skóra mi cierpnie na myśl że bydlaki mogłyby sobie nogi rozprostować i wypaść do pobliskiego miasteczka Czy jest wogóle taka "technologia"? Pozdrawiam.
 11. Witam serdecznie i pytam jednocześnie wszystkich zainteresowanych ile procent sadzonek sosny nie przyjmuje sie już po pierwszym roku sadzenia. W zeszłym roku zasadziłem 2 ha sosny i na dzień dzisiejszy według wstępnych obliczeń "wypadło" ze 40% z nich! Czy to normalne?!?
 12. Mam dokuczliwy problem z dwoma silosami Bin pojemności ok 30 ton. Mianowicie zawsze zostaje mi tam około 2 ton zboża które nie zlatuje, w związku z czym trzeba "włazić" do środka i fedrować je ręcznie. Nie wiem dlaczego nasi inżynierowie nie zrobili podłogi pod skosem żeby ziarno samo się zsuwało (trzeba dokupić jakieś urządzenie?) Jest to dość dokuczliwa niedogodność. Czy ma Ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...