Skocz do zawartości

XY

Members
 • Liczba zawartości

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Chłopaki doradźcie..jakby tu obejść się bez tej kukurydzy? Czy zamiast QQ wysłodki wystarcza?
 2. XY

  Technikum Rolnicze

  A ja uważam, że zawsze i wszystkiego warto się uczyć ( oczywiście jeżeli tylko mamy ku temu możliwość ) bo nigdy nie wiadomo co ci się w życiu jeszcze przyda.
 3. Moi drodzy, napiszcie proszę - jakie macie wymiary stanowisk dla krów w swojej oborze: ściśle unijne czy wg własnego uznania, jakie waszym zdaniem są najbardziej optymalne? Dzięki za każdą odp
 4. XY

  Szukam żony

  Ale pamiętaj JACUS.. nie samym ogródkiem kobieta żyje -- > Zamęczyłyby Ciebie w nocy te baby
 5. XY

  Szukam żony

  N.Y.S.E. dlaczego tak nisko mierzysz:"nie wykształcona, nie bogata, nie ładna"? Albo masz bardzo niską samoocenę, albo jesteś strasznym pesymistą...albo - co gorsza - jedno i drugie Wykształcona, bądź ładna nie musi zaraz oznaczać 'anty-wiejska'....różne kobiety spotyka się na wsi, zresztą jak wszędzie. Moja żona na przykład skończyła studia, jest ładna (ocena subiektywna..wiadomo, choć obiektywnie rzecz biorąc myślę, że jest tak samo;)) i nadal zgrabna ( choć urodziła dwoje dzieci), nie mamy dużego gospodarstwa,ani żadnych luxusów- średni standard życia, a mimo to jest szczęśliwa. Nigdy też nie wzbraniała się jakoś szczególnie przed życiem na wsi,choć gospodarstwo przejęliśmy,gdy ona była dopiero na II roku studiów( oczywiście je ukończyła). Do dziś zastanawiam się, czy to była dobra decyzja z tym gospodarstwem, ale mniejsza o to; tak więc Drogi Kolego..nie żeń się z braku laku, ale naprawdę z miłości:) życzę Ci 'cud-dziewczyny' i 'matrymonialnej pomyślności'!!!
 6. XY

  Wiek ?

  Hmm..jeszcze 2 z przodu he..he..
 7. Dzięki za odp Darku , to miło z Twojej strony że pamiętałeś o tych ziemniakach;) ale ja osobiście już raczej tego nie sprawdzę...nie będę już sadził ziemniaków. Mam mało ha, a w przyszłym roku sieję kukurydzę, więc rezygnuję z tych "mniej korzystnych" upraw na rzecz tych "nie zastąpionych" ...ach ta QQ A tak z innej beczki spytam - jaki bufor dajesz krowom? Ja stosuję kredę pastewną..wiem, że to nie jest taki typowy bufor, ale zawsze jakieś tam działanie buforujące ma, noi tania jest. A co z treściwych dajesz? pozdr!
 8. Dzięki za odp Tomaszu.
 9. tk, dlaczego w czasie zasuszenia nie podaje się kredy pastewnej?????????????napisz mi proszę coś więcej o kredzie..jak spasasz ją w swoim stadzie? Proszę odp. pozdrawiam.
 10. Tomaszu znasz moje dotychczasowe "krowie menu":) więc proszę doradź mi szczegółowo 'co z czym się je' w tym żywieniu, bo ciągle coś zmieniam i jakoś nie mogę dobrać optymalnego menu:( Więc co najlepiej dawać przy dobrej sianokiszonce i śrucie, bo nie chcę przedobrzyć w drugą stronę? - granulki? wysłodki?a może jeszcze coś innego? Zamienić ten megasan czy nie? Ostatnio jako bufor dokupiłem też kredę pastewną..co o tym myślisz? Jakoś kiepsko bez tej kukurydzy, chyba się zdecyduje na nią w przyszłym roku . Czekam na Twoje rady i pozdrawiam;)
 11. Mam pytanko: nie wyganiam już krówek i dostają dziennie/szt. - ok. 30 kg dobrej jakości sianokiszonki , ok. 5 kg śruty zbożowej ( owies+jęczmień+pszenżyto),ok. 1 kg megasan, wit.na somatyki....co powinienem jeszcze dawać, żeby uniknąć kwasicy?A może zamienić ten megasan na inną paszę? Kiepski ze mnie "żywieniowiec" więc proszę doradźcie co najlepiej dokupować krówkom do tej sianokiszonki i śruty???( oczywiście ta soja i rzepak odpada ) Dopiszcie ciąg dalszy dla mojego krowiego menu .....
 12. Być może spróbuję... A tak z innej beczki spytam - dodajecie trochę soli do paszy..tzn doprawiacie krówkom jedzonko do smaku ?
 13. Tomaszu.. wierz mi lub nie, ale orientowałem się i najbliższą śrutę sojową lub rzepakową mam dokładnie dostępną w odległości 98 km, przywiozą mi jeśli zamówię cały samochód ( o czym moja kieszeń może tylko pomarzyć) , mniejsze ilości niestety.. transport we własnym zakresie, więc to mi się nie opłaca, więc nie bądź niedowiarkiem i proszę podpowiedz mi coś w tej kwestii Darku, owszem sadzę ziemniaki,ale daję je tylko młodzieży bo podobno od ziemniaków zwiększa się liczba kom. somatycznych w mleku, u mnie w wiosce żaden sąsiad nie daje krowom ziemniaków. Co o tym sądzisz.. te zwiększone kom. som. od ziemniaków to prawda czy mit? A ty co dajesz swoim krówkom prócz śruty? Dzięki za odp i pozdrawiam !
×
×
 • Dodaj nową pozycję...