Skocz do zawartości

Żeldrob1

Members
 • Liczba zawartości

  412
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  22

Ostatnia wygrana Żeldrob1 w dniu 19 Listopada 2023

Użytkownicy przyznają Żeldrob1 punkty reputacji!

Reputacja

35 Excellent

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  No niestety tak jest , że brak konsolidacji, rozdrobnienie , sobiepaństwo....to wszystko sprawia, że z jednostka czy niewielką grupką rolników nikt nie będzie się liczył. Pokrzyczą, pokrzyczą i ......i tyle. Jestem w branży już 29 lat i praktycznie od samego początku usiłowaliśmy branżę konsolidować, zmotywować do wspólnego działania po to żeby pokazać branżową siłę .....Ok. 10 lat mam to gdzieś bo wiem, że bez prawnych rózwiazań nikt hodowców do niczego nie zmobilizuje . Jak cena dramatycznie niska to drą ryje i wtedy zrobiliby wszystko. Na chwilę. Cena się poprawia i zaczyna festiwal pierduszeń typu - ja wiem kiedy i ile mam wstawiać, nikt nie będzie regulował moja produkcja, składek nie będę płacił bo są przejadane i tracone na jakieś fanaberie tego niby aktywu ...itd.itd. Do nastepnej cenowej katastrofy - wtedy chwilowy zryw , przebłyski zdrowego rozsądku, logicznego myślenia, jakieś szczątkowe , ale jednak postrzeganie rzeczywistości i....przyszłości ...i ...i tyle. Cena robi się opłacalna i mamy powtórkę z rozrywki . I tak od wielu, wielu lat. Dzisiaj kiedy cedroby , wipasze i inni wyruchali finansowo hodowców przez co stali się tak mocni finansowo, że dzisiaj rucha.ją hodowców ze zdwojoną siłą , dzisiaj zwyczajnie na większość rzeczy jest już za późno. Konsolidacja branży może się udać tylko przymuszeniowo pod rygorem zakazu produkcji - każdy musiałby być członkiem związku , jednego wielkiego , ogólnokrajowego, ale z prawdziwymi ideowcami na szpicy. Ustawowo i tylko ustawowo można to zrobić. Składki obligo . Coś na wzór izb lekarskich , adwokackich etc. Ale dobra ...doskonale wiem , że p[okolenia muszą się zmienić żeby coś do łbów dotarło. Nic z tego nie będzie bo mentalnie jesteśmy w czasach pańszczyźnianych. Musi być pan, jego bat , a pełnia szczęścia jest wtedy kiedy Pan rzuci ze swojego stołu okruchy czyli z różnych powodów na tydzień , dwa spowoduje , że cena za żywiec stanie się satysfakcjonująca. Dalej to samo ....roboty po pachy , brak kasy na modernizację , pracowników, urlopy etc. Finalnie pozostaną w Polsce 3-4 duże firmy, które podzielą się naszym terytorium i w ten sposób wywalą małą , rodzinną produkcję w ..PiS-du. Może jeszcze nie dzisiaj, nie jutro, ale perspektywa kilku lat jest jak najbardziej realna. Miłego wieczoru.
 2. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Podstawowa zasada w każdym biznesie - właścicielski , szeroko pojęty dozór. W dzisiejszych realiach nie da się skutecznie i efektywnie prowadzić hodowli bez ciągłego, właścicielskiego nadzoru. "druga noga" nawet przy jednym obiekcie jeżeli absorbuje na tyle ,że można hodowle zaniedbać powinna stać się "pierwszą noga" , a hodowlę zamknąć. Jasne, że jak ktoś ma drobiarskie "miasteczko" to do pracy w nim musi mieć ludzi bo zwyczajnie nie jest w stanie tego ogarnąć, ale......proponuje porównać wyniki produkcyjne malutkich hodowców, tych średnich i tych z molochów. Różnice w szczególności jeżeli chodzi o upadki , konwersje , a i sam wygląd ptaka wręcz ` biją po oczach. Tam gdzie malutki wychodzi z jakimś drobnym plusem, "wielki" zalicza dużą wtopę.
 3. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  no.... a czyja to wina? Ubojni? Wyrw. pasz czy wylęgarni? Nie!!! Sami sobie zgotowaliśmy taki los.
 4. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Oni są k.u.r....wa oderwani od rzeczywistoąści , a hodowcy to zwyczajne cioty bo zgadzaja sie na wszystko , zgadzaja sie d.e.b.i.l.ne kontrole, wymogi etc. Daliżmy zrobić z siebie chłopów pańszczyźnnianych , a za to ,że nas j.e.b.i .ą jeszcze im płacimy. To chore!!! Jeszcze troche to będziemy ptakom dupy toaletowym podcierać, na łapki zakładać jakieś ochraniacze ........ wymogi bardziej restrykcyjne niż w ludzkich szpitalach!!!
 5. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Słoma , a pellet to przepaść w chłonności . Znam takich , którzy codziennie walą słomę bo...mokro. CHłonność słomy, nawet zrobionej na sieczkę jest byle jaka. Tu nawet nie ma co dywagować. Pellet .
 6. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  a jaki ma być odzew skoro zdecydowana większość widzi tylko czubek włąsnego nosa , a zainteresowanie jest tylko wtedy kiedy maja sprzedaż ptaków i za niskie ceny obwiniają ubojnie, paszarnie, wylęgarnie i ch.olera wie kogo i co jeszcze . Pamiętajmy jeszcze o naszych rodzimych firmach typu Wipasz, Cedrob.....które na paszy z ukraińskiej pszenicy zrobiły deal stulecia. Jak in plus miało się , szacuje, że około 600/650 złotych dodatkowo na każdej tonie pszenicy to mnożąc przez dzienną , tygodniową, miesięczną , roczną wielkośc produkcji mozna wyliczyć ile setek milionów dodatkowo przytulili. DLa nas to niewyobrażalne pieniądze. Teraz pomalutku będą zwiększać swoją bazę surowcową , ograniczać zakupy zewnętrzne aż w końcu ....będą samowystarczalni . Dzisiaj będą dusić ceny kontraktacyjne aż się wykończymy .
 7. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  sorry, ale ty jesteś traki głupi od urodzenia czy to nabyte??? No tak ...jedyna osoba w Polsce, która potrafi hodować...pusty śmiech mnie ogarnia i współczucie dla ciebie i rodziny. Gówno mnie obchodzą twoje wyniki , a publiczne pisanie o nich świadczy , że jednak masz mały móżdżek i nie ogarniasz tematu. Biegunki kto nie złe prowadzenie stada ,ale masa in nich czynników łączenie z chorobami wirusowymi, na który częsta hodowcy maja taki wpływ jak na na chińską walutę. Nie chce mi się pisać bo musiałbym walną elaborat więc może krótko - przestań pierd....lić kocopoły .
 8. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  używam big d. od blisko 30 lat i nie mam problemu ze smoczkami. Warunek dobra, czysta woda i po kazdym rzucie dobre czyszczenie.
 9. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  ramy nie są pordzewiałe , ale wewnętrze powierzchnie żaluzji trzeba odnowić bo trochę rdzy jest.
 10. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  oddam za 1 tys. złotych dwa wentylatory 140x140 , sprawne , jeden ma uszkodzoną żaluzję , za dobrą whisky ( glenmorange 🙂) dołoże dwa 100x100 .....kiedyś były sprawne , a wymieniłem ja na wieksze ...trochę gdzieś tam juz leżą, ale myślę , że są dalej sprawne ......okolice Słupska, odbiór tylko osobisty
 11. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Bo ich nie było ....nagrał jednego ptak , który faktycznie leżał jeszcze żywy , ale reszta w bardzo dobrej kondycji : czyste, białe, luz w kontenerze.. To jakiś oszołom , który chce "błyszczeć " w necie i zapewne chciałby żeby każdemu kurczakowi kupić bilet w I klasie bilet na pociąg ... JPRD skąd się tacy i.d.i.o.c.i biorą..
 12. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Zrób kalkulację kosztową i będziesz wiedział czy cena 5,3 jest dobra
 13. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  jesteś , jesteś .....ty jak alkoholik dopóki sobie nie uświadomi , że jest na dnie z powodu alkoholu to nigdy do bycia alkoholikiem się nie przyzna. Ty natomiast przyznajesz , że sam pracujesz , a ja znając specyfikę tego biznesu wiem , ze jesteś zarobiony jak koń na westernie . Co do wyników ....a nie przyszło Ci do głowy , że ludzie zwyczajnie nie chwalą się wynikami bo nie maja takiej potrzeby ? Jaki sens publicznie kwilić jaki to jestem the best no bo mi zjadają 1,50 paszy , a innym to pewnie z 1,60 ? Buhahahaha.....Wierz mi , że ogrom hodowców ma fajne wyniki , ale nie piszą o tym bo uważają iż chwalenie się nimi zwyczajnie trąci :raz snobizmem, dwa głupotą i trzy infantylnością . Co do kosztów - już dawno temu pisałem , że ryczałt spowodował iż jego płatnicy stali się ekonomicznymi (słowo zostało usunięte)ami. Zabrać ryczał , wszystkich wywalić na pełne rozliczenie VAT i wtedy kolego porozmawiamy. Będziesz zbierał faktury nawet za papier toaletowy czy inne dzisiaj wydające się śmiesznymi rzeczy .
 14. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Wyprowadzę Cię z błędu - nie jesteś MISTRZEM tylko "miszczem" Medox ma rację i tyle. Znamy Twoje wyliczenia, Twoje potrzeby wynagrodzenia , Twoją pracę i takie tam......chcesz być niewolnikiem za psi pieniądz to proszę bardzo , ale zachować te swoje preferencje chłopa pańszczyźnianego dla siebie.
 15. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  jeszcze raz i po polsku 😡
×
×
 • Dodaj nową pozycję...