Skocz do zawartości

Żeldrob1

Members
 • Liczba zawartości

  253
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Żeldrob1

 1. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  no..... dzisiaj korzystać z banków to jak włożyć sobie w majty odbepieczony granat
 2. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  zdziwiłbyś się jakie ludzie mają na fermach kopciuchy 🤣 jest wiele starszych ferm z konwencjonalnym ogrzewaniem czyli rury , a kontrola pieców i tym czym palą to iluzja. Miał niby dla instalacji > 1 MgW , a jakoś go kupują , kopcą sakramencko . Instalacje mają zgłoszone jako opalane ekogroszkiem lub węglem . W mojej okolicy pełnej lasów opalanie drewnem nie należy do rzadkości . Kupuje metry, magazynują ... nie ma z tym problemu .
 3. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Koszty generalnie wszyscy mamy podobne , a różnice to bankowa obsługa, zatrudnienie i.......rzetelne liczenie. Może opał bo znam takich którzy palą drewnem i mówią ,że wychodzi tanio. No...tanio tylko jak doliczą - przywóz, składowanie, cięcie i....... pracę związaną z ciągłą obsługa pieca to już tak tanio nie będzie . Ale tego nie liczą ...Reszta czyli pasza, pisklak, energia , wet. .......to poziom bardzo zbliżony . 6 z przodu bez co najmniej 4 po przecinku to wielkie gówno i zero zysku .
 4. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  No.....paszy, gazu, węgla, ......☹️a żywiec ? raz z zyskiem , jakimś drobnym , a 5 razy zyski w pisdu🥺
 5. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Za mniej nie przyjdą ( i to z łaska ) niż 20 groszy od sztuki , ale zaczyna już być duży problem z ludźmi - głównie z facetami przy skrzynkach . Po prostu im się nie chce bo mają ża dużo w różnych programach+ , dopłatach z MOPS-ów , gmin, banków żywności, ciuchów etc..... A jak już przyjdą to prawie zawsze na dużej bani, z czteropakami piwska pod pachami , winami .....ech kur...wica mnie bierze , ale dopóki jeszcze wyglądają w miarę i robią to zagryzam zęby i siedzę cicho bo inaczej to sam będę ładował. Zbydlęcenie , roszczeniowość , lenistwo, "nam się należy"......to wszystko jeszcze nigdy tak wyraźnie nie wybrzmiewało ... Co do prac na kurniku - Mistrzu absolutnie nie powinnismy kombinować w szukaniu oszczędności , liczyć na ludzi i ich pracę na czarno ......powinnismy normalnie zarabiać żeby z dużym komfortem produkować tak jak na nowoczesnego hodowcę przystało. Co z tego , że mamy nowoczesne obiekty, super wyposażone skoro cała reszta manufaktura... W moim regionie jak dorywczemu nie dam 30 płn/godzina to nikt nie przyjdzie.
 6. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  chyba coś za słabo liczysz 😞-buda 20 tyś. średnio daje 50 ton mięsa. -Pracownik na 1 kurnik , na rzut czyli 2 m-ce z pensją brutto 5 tyś. = 10 tys. do kosztów czyli 20 groszy do kg. Dlatego 1 pracownik to minimum 2 duże obiekty . Wtedy koszt do 1kg żywca bywa znośny. Łapacze to kolejne 8-10 groszy do kg . Nie masz sprzętu to musisz wziąć ludzi do obornika, słomy ..... także ekipa myjąca.... Pasza 2,6 tyś. przy spożyciu 1,55 = 3,90 . Bywa nawet do 1,6 więc i koszt Paszyna 1 kg przyrostu może wynieść ponad 4 płn. Pisklak brutto bez szczepień 2,10 + szczepienia daje ze składowej do 1 kg koszt około 0,9 zł. Tak więc tylko pasza i pisklak to już koszt 5 , a często powyżej 5 zł. Opał - ekogroszek tak normalnie zimą to przy cenie ponad 3 tyś. /tona to do kilograma co najmniej 60-70 groszy. Energia jeżeli już mamy w nowych stawkach czyli grubo ponad 1 złoty Kwh nie wiem czy starczy 50-60 groszy. Czyli ile już mamy ? 6,50?????? No to doliczmy obsługę bankową , tak nielubianą amortyzację + jeszcze trochę innych pierdół to i 7 złotych będzie mało na koszty!!! Nie da się produkować za 5,70!!!
 7. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Pomorze 5,65-5,7 😕 niestety to raz już nie wiem który ponownie dokładka ......co będzie zimą????
 8. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Kaszuby 5,70 .......kuźwa mać ......nawet nie chcę liczyć ile dokładam 😡co za syf
 9. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Pomorze też jest grubo , ale jakoś dajemy radę. Za to cena to ......jak zwykle upały, to jadą z nami aż miło. Brak słów na takie "kopanie" !!! Lato i ....dokładka! Szok! ~Ta branża , a konkretnie chów brojlera pod względem opłacalności to dno poniżej szamba i 10 metrów mułu !!!
 10. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  jakieś 2 tygodnie temu 2,45 netto
 11. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  Widzisz Radas nie dziwmy się wobec tego hodowcom na kontraktach z cenami za żywiec, które nie zwracają kosztów. Też mieli i mają swoje argumenty, uwarunkowania , bolesne konieczności...ale..... kontrakt na soję podpisz , zimowe rzuty ( kosztowne opałowy ) wywal i ...hoduj 🤣A poważnie to kto w aktualnej sytuacji w zasadzie , w każdej branzy podpisuje roczne kontrakty na konkretne ceny? Przy tak niestabilnym rynku tylko samobójcą to robi. Najlepszym przykładem jest budowlanka gdzie wykonawcy z uwagi na gigantyczny wzrost wszystkiego zrywają umowy i płacą kary umowne , które są w aktualnej sytuacji mniej bolesne niż wykonanie inwestycji ze stratą 40-50% . Dopóki się nie nauczymy, że KAŻDA UMOWA musi zawierać uwarunkowania dopuszczające możliwość renegocjacji cen w zależności od rynku , okoliczności, gospodarki etc. , dopóty w żadnej branży nie będzie dobrze . Dzisiaj stała umowa na żywiec z ceną chociażby 6 czy nawet 6,20 jest równią pochyłą do bankructwa. A zima??? Będą postoje, a jeżeli ktokolwiek ryzykuje to będzie jak u górali - żywiec albo po 8 i więcej , albo po 6 i dużo mniej . Ja raczej będę pauzował chyba...chyba, że ubojnia zagwarantuje opłacalną cenę wyliczoną nas podstawie cen paszy, pisklak i nośników energii.
 12. Żeldrob1

  CENA BROJLERA

  a może tak w końcu czas na ostre negocjacje? Przecież 6,10 to kosztów nie pokrywa , a przez upały mamy straty chociażby w kwestii przyrostów o upadkach nie wspominając. Wiem, że upały to słaby czas na te negocjacje, ale tak ogólnie to nigdy nie ma dobrego. Na jesieni przy braku opału, jego kosmicznej cenie albo nie wstawimy , albo w pip dołożymy. Pytanie- z czego???? Brak stałej ceny , opłacalnej ceny zabija branże.
 13. ponieważ temat "wcięło" i nie wiem z jakiego powodu zaczynamy od nowa !!!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...