Skocz do zawartości

Maper

Members
 • Liczba zawartości

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Mazowieckie
 1. Maper

  Rzepak

  trochę dziwne żeby rzepak teraz zaczął kwitnąć Wydaje mi się że to raczej rzodkiew świrzepa, pewnie pryskałeś Butisanem Star. Czy na samosiewy zbóż można jeszcze polecieć np Fusilade??
 2. Sorry zapomniałem o tych załącznikach graficznych
 3. No to w końcu dostałem wniosek na 2009 i się trochę zdziwiłem. W karcie informacyjnej w kolumnie 8 "Kod uprawy" przy jednej z działek mam wpisane 203-pszenica oz. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to że faktycznie miałem tam pszenicę ,ale nie wpisywałem tego przecież w poprzednim wniosku, nie miałem również kontroli i nie biorę rolnośrodowiskowych. Więc skąd wiedzieli? Czyżby przeprowadzali kontrole na miejscu bez wiedzy właściciela?
 4. Powiedzcie czy wszyscy dostaliście już nowe wnioski pocztą?? U mnie w okolicy (okolice Płocka) wszyscy dostali, a mnie chyba przeoczono. Do dziś nie mam wniosku i obawiam się że będę musiał starać się o niego w agencji.
 5. Ja również mam decyzje z 17.11 i dopłaty też już wpłynęły na konto
 6. Maper

  Rzepak

  Zwalczać czy zostawić?? Poza tym fiołkiem pole jest czyste stosowałem butisan star416.
 7. Maper

  Rzepak

  Kto mi podpowie co to za chwast w rzepaku?? I jeszcze jedno czy można opryskać rzepak carambą która przemarzła( nie zamarzła całkowicie tylko nastąpiło oddzielenie się dwóch cieczy ale po wymieszaniu nie ma różnicy), chodzi mi o to czy nie zaszkodzę rzepakowi. A i czy ewentualnie mogę zmieszać carambę z perenalem
 8. Maper

  Pszenżyto

  Ok, dzięki za spostrzeżenia. Chyba jednak opryskam jakimś insektycydem. Może zapobiegne dalszym stratorm.
 9. Maper

  Pszenżyto

  A może była to niezmiarka paskowana , jak sądzicie?? http://www.basf.pl/_itemserver/agro/publikacje/Atlas_szkodnikow/Atlas_szkodnikow.pdf
 10. Maper

  Pszenżyto

  Stosowałem antywylegacz na części plantacji, ale objawy widoczne są wszędzie nawet tam gdzie nie dawałem antywylegacza. To samo zaobserwowałem u znajomego który stosował zupełnie inne opryski herbicydowe i nie stosował antywylegacza. Znalazłem również samosiejkę pszenżyta która nie była traktowana niczym i też tak wygląda.
 11. Maper

  Pszenżyto

  I jeszcze jedno zdjęcie w bardziej krytycznej fazie, liść flagowy jakby porozcinany
 12. Maper

  Pszenżyto

  Kto mi pomoże rozpoznać przyczynę tak zwiniętych liści flagowych i nie do końca wykształconych końcówkach kłosów. Występuje to na wszystkich odmianach pszenżyta które mam czyli Moderato, Todan, Grenado [/img]
 13. Maper

  Pszenżyto

  Czy pryskaliście już pszenżyto antywylegaczem czy może już za późno? Mam na myśli jakiś etefon. Pytam bo nie wiem jak rozpoznać czy to już liść flagowy czy jeszcze nie. Ja na swoim mam mam wyczuwalne 3 kolanko oddalone od 2 o 1-2 cm. Czy w tej fazie zaczyna się już pokazywać liść flagowy? A wy w jakiej macie fazie swoje pszenżyta bo moje było siane około 1 października. Podpowiedzcie coś.
 14. Maper

  Rzepak

  A i jeszcze jedno znalazłem stronę ODR Poświętne z zabiegami wykonywanymi na rzepaku w 2006 roku. Zwróćcie uwagę na daty stosowania insektycydów. 3 dni po zastosowaniu mospilanu zastosowano pyretroid co świadczy o tym że mospilan nie ma żadnego wydłużonego działania a po jego zastosowaniu efekty są mizerne. http://www.hotel-plonsk.mazowsze.pl/pole2006/rzepak_oz_kolekcja_odmian.pdf
 15. Maper

  Rzepak

  Ja kupowałem w opakowaniach 0.125g, a które twoim zdaniem są podrabiane i jak je ewentualnie ropoznać bo zostało mi jeszcze jedno opakowanie. Odnośnie wycofania ze sprzedaży to na stronie Sumi Agro informują że mospilan uzyska nową rejestrację do końca czerwca. A tak wogóle to nic dziwnego że mospilan jest bezpieczny dla pszczół skoro i szkodników nie likwiduje.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...