Skocz do zawartości

arturr

Members
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

  • LOCATION
    strzegom
  1. arturr

    Rzepak

    Niestety peknięcia są wyraźnie dzisiejsze, po deszczu rzepak złapał dużo wody i widać nawet taki lekki mrozik ok - 2 nad ranem i dużo więcej uszkodzeń jak po tym sprzed kilku dni, bo znalałem również starsze pęknięcia jednak bardzo sporadyczne i mniejsze. Zwróć uwagę jutro, chyba że miałeś dzisiaj mniejszy mrozik ale dzieli nas nieduża odległość stąd może być podobnie.
  2. arturr

    Rzepak

    W nocy był lekki mróz i niestety widzę troche pęknieć na grubszych łodygach. Patrzyliście dzisiaj jak to wygląda u Was?
  3. arturr

    Rzepak

    Do Mietkowa mam zaledwie kilkanaście kilometrów. Duże dzięki!
  4. arturr

    Rzepak

    Kolego, gdzie kupiłeś siarczan na terenie dolnośląskiego za 27 zł brutto?, bo u nas siedmiowodny (korn kali) po 45 zł . Za tą cenę chętnie bym podjechał i dokonał zakupu.
  5. arturr

    Rzepak

    Mam pytanie- nie zdążyliśmy przed deszczem zastosować w drugiej dawce RSM-u a widzę, że pojawiły się sporadyczne pąki. Czy wg Was można jeszce zastosować nawożenie dolistne przy użyciu rozpylaczy wielootworowych tj. grubo kropliste?
  6. arturr

    Pszenica

    Na kawałku gdzie zostało 50% obsiewu przebronowaliśmy średnimi bronami, później siew siewnikiem ok. 130 kg na ha i na koniec średnie wały. Uwineliśmy się w jeden dzień i nie przesuszyło to ziemi- wygląda to dobrze a jaki bedzie efekt zobaczymy .
  7. arturr

    Rzepak

    Mam pytanie czy ma ktoś doświadczenie z Pyrinex 480 EC (na chowacza i słodyszka) i kiedy go najlepiej stosować.
  8. arturr

    Pszenica

    Dolnośląskie okolice Strzegomia Lincoln- wymarzło 30 % (siana 7 października)
  9. arturr

    Rzepak

    Na ekologię tez trzeba liczyć.. Teraz poważnie- grunty w większości IIIa. Dużą część pól mamy po uprawie fasoli, stąd na niektórych kawałkach dobra zasobność w składniki. Fasola pobiera azot zarówno poprzez cześć nadziemną jak i korzenie brodawkowe, dodatkowo gromadzi pozostale składniki. Jesienią przed siewem rzepaku- ok. 300 kg/ha Tarnogran NPK (5+10+25) ca,mg,s (4+3+16), Wiosną na start; ok. 150 kg/ha saletrosanu, po tygodniu, dwóch- ok. 150 kg/ha saletry, ostatnia dawka- ok. 100 kg/ha saletrzaku. W międzyczasie nawożenie dolistne w pierwszym rzucie Florovit z siarczanem, później kilkukrotnie z dodatkiem Wuxalu. Wracając do Twojego problemu z koniecznością przesiewania i przemyśleń nt. rzepaku jarego, osoboiście podjąłbym decyzję siewu w połowie rzepakiem i pszenicą, jednak jak zawsze Twoje doświadczenia i spostrzeżenia powinny być decydujące. Pozdrawiam!
  10. arturr

    Rzepak

    Witam Wicherek!, jak jesteś w eterze to już piszę. Jestem również w szoku z tą ilością nawozu na start. Wstepnie powiem Ci Julian19, iż u nas przez caly sezon idą podobne dawki nawozu( + dolistnie) jakie zastosowałes na start a plon w zeszlym sezonie był pomiedzy 3,7 a 4 tony. Trudno doradzać, jednak spróbowałbym pszenice jarą TYBALT. Tutaj pewnie Wicherek posądzi mnie znów o to, że jestem jakims naganiaczem, gdyż piszę po raz drugi o tej odmianie. Warto ją wypróbować z uwagi na to, iż można ją siać rónież jako ozimą- jednak najlepiej w listopadzie, uważana jest za najwyżej plonującą z odmian jarych.
  11. arturr

    Pszenica

    Myśle, że najbliższe 4- 5 dni wszystko wyjaśni, jeśli nie zacznie się nic zielenić to niestety do przesiewania. W firmie gdzie zaopatrujemy się w peszenicę ozimą bardzo chwalą odmianę pszenicy jarej TYBALT, sami obsiewają duży obszar i same pozytywy, która jest też odmianą przewódkową klasy A.
  12. arturr

    Pszenica

    Jak widzę na forum Wicherka i osoby z dolnośląskiego to już włączam sie do dyskusji. W okolicach Strzegomia podobna sytuacja, rzepaki wyglądają naprawdę dobrze, gorzej z pszenicą. Zauważyłem jednak dziwną sytuację- wszystkie pola pszenicy mamy obsiane jedną odmianą LINCOLN i moje spostrzeżenia są takie; - pszenica siana w optymalnym terminie w dniach 20- 30 września wygląda naprawdę dobrze- jest gęsta, duża część już jest jasno zielona - pszenica siana 1- 10 października wygląda najgorzej- jest cała brązowa i bardzo rzadka- możliwe, iż pójdzie do przesiewania - paradoksalnie pszenica siana po 10 października wygląda całkiem dobrze, jest co prawda rzadka jednak zielona. Widać, iż dla tej odmiany znaczącym była jesień i odpowiednie dla niej warunki startu.
  13. arturr

    Rzepak

    Przyznam się, iż na forum po raz pierwszy kopiuję numer strony i coś się nie otwiera, stąd druga próba. http://www.procam.pl/.../72-oferta-handlowa-rzepaku-ozimego-procam-20...Kopia
  14. arturr

    Rzepak

    Witam- w nawiązaniu do postu z dnia 24.02.2012r znalazłem wzmiankę o odmianie SW GOSPEL. http://www.procam.pl/.../72-oferta-handlowa-rzepaku-ozimego-procam-20...Kopia
  15. arturr

    Rzepak

    Możliwe, iż odmiany SW mają podobną zimotrwałość, swoja wypowiedz opieram na ulotkach, które wówczas otrzymaliśmy i z pewnością pamiętam,iż było określenie odmiana skandynawska i plonuje najlepiej po ostrych zimach. Pisałem, iż wygląda najładniej- bardziej w odniesieniu do pobliskich pól. Rzepak wchodząc w zimę, był przeciętny w porównaniu do innych rzepaków a teraz ma najładniejszą barwę, tylko pojedyncze liście są jasne, wrecz wygląda na taki który ruszył z wegetacją.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...