Skocz do zawartości

Jajcypon

Members
 • Liczba zawartości

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  małopolskie
 1. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  A tak szczerze mówiąc, to pośrednik powinien mieć cenę delikatnie niższą, niż Biedronka, bo gdzieś jeszcze musi zostać zarobek dla detalisty. Markety są już sprzedawcami detalicznymi, dla ostatecznego odbiorcy - konsumenta.
 2. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  Istotne było też ostatnie zdanie ("Może niech pośrednik dostanie taką samą cenę przez cały rok, jak Biedronka, skoro gwarantuje ona taką stabilizację...") - czyli 0,23gr, ale nie 18gr. Tak samo 40gr, ale nie 48gr, ani nie 56gr, jak się niektórym już marzy.
 3. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  umarłem nick Jajcypon rządzi Jako Jajcypon też nie mam 20gr na jajku Kwestia dystansu do samego siebie
 4. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  P.S. Jako pośrednik, czy hurtownik (jak komu pasuje) - na pewno nie mam 20gr na jajku.
 5. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  1.Tzn. kiedy??? 2.A czy to były jajka czy zbuki z nadprodukcji? 3.A ile teoretycznie tego w tej cenie poszło (bo w praktyce chyba wcale)? Panie przeor, jakby oddać połowę jaj za darmo, a połowę za 50gr, to przeciętna cena jest 25gr. Jeśli przyjąć nawet te nierealne 11gr i 50gr, to przeciętnie wychodzi 30,5gr. Najpierw piszesz pan 0 23gr dających stabilizację, a zaraz potem p. Yoyo pisze już podobnie, tyle tylko, że chciałby już 42gr. Pamiętam, jak usilnie przekonywaliście, że koszt produkcji to aż 28gr. Nawet jeśli go przyjąć, to wychodzi, że p. Yoyo chciałby na jajku zarobić 14gr przy sprzedaży rzędu kilkadziesiąt, a może kilkaset tysięcy dziennie, a detalista miałby zarobić 8gr (aby dotrzymywać kroku marketom) przy sprzedaży kilkaset szt. (np. 300) dziennie. Z wielu opinii hodowców na tym forum wynika, że ktoś, kto sprzedaje np. 500szt. dziennie z marżą 20gr, to już jakieś "hrabiostwo". Skoki cenowe zaczęły się już w sierpniu, a mamy koniec października. Nie jest to więc też dwa tygodnie a dwa miesiące i zanosi się na dłuższy okres wysokich cen. Mam takich znajomych, którzy biegają po schodach z jajkiem i jakbym im powiedział, że mają biegać po schodach za 10gr na jajku, to kazaliby mi się puknąć w głowę. Podejrzewam, że o hodowcach, myślących w ten sposób, myślą to samo i zaproponowaliby, żeby hodowca sam spróbował tego "hrabiostwa" i sprzedał sobie, choć przez jeden dzień swoją produkcję, biegając po schodach z marżą, jaką uważa za słuszną. Może niech pośrednik dostanie taką samą cenę przez cały rok, jak Biedronka, skoro gwarantuje ona taką stabilizację...
 6. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  Ja jestem w stanie w to uwierzyć. Połowa obsady, ogólnie,pewnie poszła na ubój. Połowa handlu przez pierwszy tydzień po świętach stała. Druga połowa ruszyła pewnie po majówce. No więc był moment, w którym wszyscy musieli pouzupełniać swoje niskie stany w magazynie, w zbliżonym czasie. Ale żeby od razu "szaleństwo" Jak ktoś dobrze pomyślał, to przy odrobinie szczęścia się z jajkiem nie dusi. A teraz będzie szara rzeczywistość. Ja nie chcę być jakimś prorokiem, ale szału nie przewiduję. A ceny, jak ceny - na większych fermach były te same. Po prostu nie musiałem płacić 0,26 za L. Handel natomiast u mnie słaby, ale to standard w tym okresie. Tymczasem ceny bez zmian. Co będzie, jak przyjdą upały - czas pokaże (a może tak prędko nie przyjdą...).
 7. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  Przepraszam - źle zacytowałem! Chodziło o wypowiedź p.Yoyo: "U Was też takie szaleństwo za jajkiem ? Powiem szczerze, że tego to ja się nie spodziewałem"
 8. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  Jak nie ma czego to fakt, że ciężko będzie sprzedać... Na magazynie 3 dni produkcji... faktycznie problem Bez urazy p. Yoyo, ale to jest dopiero dobry kawał Szczerze się uśmiałem. Oj - zdrowo musiało być na święta, skoro teraz dopiero chyba się budzimy. Gratuluję Niektórzy czarują czarują, a każdy, kto już trochę przeżył, wie doskonale, że do połowy września można zapomnieć o dobrym zejściu - i cudów nie ma. Musiałaby jedna ferma w Polsce zostać, a i wtedy pewnie jajka by przyjechały z zagranicy. Cena za L-kę 0.24 - 0,25. I nie ma żadnego 0,26, chyba, że ktoś na skrzynki bierze, albo cały kurnik ma 5 tys. kur. Dobrze będzie, jak te 0,25 się utrzyma i wcale nie jestem za tym, żeby znowu poszło na 0,18, bo się robi cyrk i po jednej - i po drugiej stronie. Pozdrawiam.
 9. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  L - 34 gr M - 31 gr S - 28 gr Pozdrawiam.
 10. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  Witam Ceny w sprzedaży obniżone, a mimo wszystko ilość sprzedanego towaru mniejsza o 30%, niż spodziewana w normalne dni. Cały poprzedni tydzień dość mizerny. Można więc powiedzieć, że spokojnie mogłem wziąć mniej towaru przed tym "weekendem". Nie ma co robic duzych zakupow.
 11. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  Witam trzeźwych Ceny, jakie wczoraj i dzis oferowano (Polska południowa) - średni hurt: L - od 0,30 do 0,35 M - od 0,26 do 0,30 Bez ostrych targów! Ceny rzędu powyżej 0,40 za L można obecnie przenieść do historii. Można sprzedać 2 skrzynki L za 0,40 (może trochę więcej) do sklepiku osiedlowego, w małych miejscowościach - tam, gdzie jest mała konkurencja. Od niektórych słyszałem, że dalszy spadek niewykluczony, a od niektórych, że raczej koniec spadku cen. Jeszcze inni - że nic już nie wiedzą.
 12. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  Spokojnie... Co mam sprzedać do Świąt to sprzedam. Zostawię sobie tylko te dwa złote jaja, strzelę fotę i dam ją za miesiąc na forum, jako pamiątkę z czasu dobrej koniunktury
 13. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  Miałem dostać na zajączka bawełniane, ale już chyba nie dostane, bo ciepło i jaja bez tego będą się gotować NA NA NA NA
 14. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  A ja się jeszcze w poniedziałek cieszyłem, że dostałem L za 50 gr... Miało być do czwartku, max do piatku i po sprawie - następna dostawa albo i dwie, a po dzisiejszych obrotach widze, że "bloknie" mnie gdzieś do przyszłego wtorku, a nawet środy. Strach pomyśleć co byłoby, jakbym wziął dwa razy więcej, nad czym się zastanawiałem. No i ok, mogło byc gorzej. Może jeszcze jakieś małe uzupełnienie stanu i chyba do Świąt u mnie będzie dość tego handlu.- Nawet jakbym miał kupić L za 45 gr, itd... Dalej niech martwi się hodowca, przecież wie najlepiej po jakich cenach ma sprzedawać. No Panowie hodowcy? Przecież to nie ja zablokowałem swoje zejscie wysokimi cenami. Ciekawe jak to wygląda u innych? To może teraz opuścicie od razu na 35 gr? Już widzę jakby się detal ugotował tym złotym jajem za 55 gr, którym pewnie niektórzy się uraczyli... - I słuszne pytanie!! Gdzie te 60 gr???? Odpłynęło w siną dal - NA NA NA NA....
 15. Jajcypon

  Ceny jaj spożywczych

  No właśnie więc jaka??
×
×
 • Dodaj nową pozycję...