Skocz do zawartości

janko11

Members
 • Liczba zawartości

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. od 1200 do 1650. Drogo, ale na szczęście już mam tańszego handlarza, tylko mniejszy wybór.
 2. Ja kupiłem z Bykpola koło Leszna 6 sztuk MM i jeden 100% LM , jeden padł. Mieszańce około 80 kg miały a LM ponad 100 kg. Akurat wtedy był wybór, bo ze 100 chodziła i jestem narazie z reszty zadowolony. Jak mam kupić od handlarza hf-a 60 kg i dać 900 zł, to dziękuje za taki interes, a u nas każdy mleczarz zostawia sobie też byczki. A jeszcze wracając do tematu: Co by było, jeżeli by mi się nie spodobały cielaki przywiezione przez Dobek?
 3. marian892: po małych cielakach u handlarza nie widać czy są chore, wszystko wychodzi w ciągu miesiąca. Z kolegą kupiliśmy Bykpola byczki, kolega przywiózł sobie gzrybice, która pojawiła się po 2 tygodniach. Mi cielak zdechł po miesiącu, bo wg diagnozy weterynarza miał wadę wrodzoną przewodu pokarmowego. I weż tu kup zdrowe cielaki? kamil7340: możesz podać jakieś szczegóły? Wiadomo, że swoje cielaki są njapewniejsze ale potrzebne są do tego mamki, a to kolejne mordy do wykarmienia, w miejsce których moga być byki, które po 2 latach dają kasę. narazie mam za mało ziemii, zeby się utrzymać z bydła w cyklu zamkniętym A swoją drogą ciekawe jak to widzą, jeżeli padnie od nich sztuka a wzieło sie tylko minimalne 10 sztuk?
 4. koseś: Byczki dostarcza masarnia Sokołów Podlaski. korsarz: Tylko, że u cenę za małe byczki czysto rasowe mają taką samą jak za mieszańce po które muszę jeżdzić 150 km w jedną stronę. A to, że by im to się nie opłacało, to nie moja sprawa. Ważne dla mnie jest czy lepiej się wychodzi po sprzedawając po ubojowo czy żywe?
 5. może mają swoje gospodarstwo?
 6. Witam. Będąc na wystawie rolniczej rozmawiałem z przedstawicielem masarni Sokłów, która dostarcza rolnikowi byczki 90-100 kg po 17 zł/kg, a potem trzeba sprzedać do nich po 12 zł/kg, bo jest podpisywana umowa, że trzeba do nich sprzedać. Byczki są 100% LM i Simentaler. Domyślam się, że cena na skupie jest ceną poubojową. Pytanie: Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Chetnie poznał bym opinie. Czy w ogóle opłaca się sprzedawać opasy poubojowo, bo ja się z tym spotkałem pierwszy raz?
 7. a ile orientacyjnie warta jest ta działka budowlana?
 8. Witam. Jak w temacie, mam oferte kupna działki rolnej (klasa IV i V) o pow. 1,5 ha z wydzieloną działką budowlaną 0,4ha za 50 tys. zł, czy to rozsądna cena? Mieszkam w centralnej Polsce, a działka położona jest blisko miasteczka.
 9. akurat właśnie sąsiedztwie działki jest sporo letników z Łodzi. Także myślę, że lokalizacja jest dobra. Blisko jest las, cicha wieś i okolica, jakieś 10 km do 2 dużych zbiorników wodnych i Warty, 2 km do miasteczka. sama działka jest nie uzbrojona, ale wodociągi, prąd i tel są poprowadzone obok działki. Więc za ile orientacyjnie można powiedzieć za to?
 10. A za ile taką działkę mógł bym wystawić na sprzedaż?
 11. Witam. Ile orientacyjnie mogłoby kosztować wydzielenie działki 10 arów gruntu ornego i przekształcenie jej na działkę budowlaną? Ziemia na tej działce jest VI klasy i znajduje się w centrum Polski.
 12. Witam. Chciał bym się spytać czy wykorzystywanie trocin drewnianych do ścielenia pod bydło opasowe może powodować zakwaszanie gleby lub wywoływać inne negatywne skutki na nawożoną glebę takim "obornikiem" z trocin?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...