Skocz do zawartości

julian19

Members
 • Liczba zawartości

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Kujawy
 1. julian19

  Pszenica

  Do Ulana z łódzkiego Tak przy przesiewach można na tę samą powierzchnię brać dopłatę do mat.siewnego pod warunkiem , że najpierw złożysz na jesienne zasiewy , teraz komisja sporządzi protokół że wymarzło i możesz na wiosnę brać na nowo do tych samych działek. Tak właśnie będę robił a mam do przesiania ponad 50 ha . Komu by się chciało dziadoczyć z czyszczeniem i zaprawianiem swojego ziarna - jak wprowadzili dopłaty do mat. siewnego to nie wysiałem nigdy nawet kilograma ziarna ze swoich zbiorów bo się nie opłaca.
 2. julian19

  Rzepak

  Widzę że w pewnych rejonach to czysta ekologia ! policz sobie czysty składnik to co Ci przy tych dawkach wyjdzie chyba że masz glebę 1 klasy to zwracam honor a jak nie to strasznie głodzisz ten swój rzepak a dolistnie to możemy wprowadzić tylko i wyłącznie mikro a nigdy nie makro składniki . Kusi mnie ten jary rzepak ponieważ mając na uwadze że rejony typowo rolnicze (Kujawy , Żuławy , Wielkopolska i Opolskie ) zdziesiątkował mróz a reszta się mniej liczy to mam nadzieję na przyzwoitą cenę a jeszcze trochę wypłaci ubezpieczalnia to i tak lepiej niż jara pszenica która się udaje raz na 10 lat ,a co do kukurydzy to pewnie będzie tańsza niż cebula w roku ubiegłym.
 3. julian19

  Rzepak

  Witam o jakim sianiu nawozu wy tu piszecie - ja posiałem o porannych przymrozkach 200 kg polifoski 21 tej siarkowej , 275 kg saletry , i 200 kg korn-kali , a byłem wczoraj i stwierdzam że po tych właśnie przymrozkach rzepak umarł .Uprzedzę tylko wątpliwych że jesienią był skracany , odchwaszczony i dostał 2 litry kelpaku , nawożenie na ful . Jestem z zachodnich Kujaw i te siarczyste mrozy zastały nas bez śniegu ,wymarzło 100 % pszenicy i jedna odmiana pszenżyta (2 odmiany mają oznaki życia) wszystkie nasiona siane jako kwalifikat - żadnych swoich zbiorów , odmian nie podam bo sam nie siałem a chłopacy nie notowali gdzie co siali . Makabra - piszcie jak u Was i skąd jesteście oraz co myślicie o rzepaku jarym - bo jęczmień tego nawożenia nie wytrzymie .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...