Skocz do zawartości

Arnold

Members
 • Liczba zawartości

  161
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  śląskie
 1. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  Nie wiem skąd te ceny 0,5 u niektórych. Powiem tyle, że za L jest już 0,3... z przodu w hurcie. Pozdrawiam.
 2. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  Dzisiejsza dostawa: L-47 M-43 Jutro byłoby 1gr taniej.
 3. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  No i nie musi mnie obchodzić, jak nie będziecie marudzić na forum, żeby ktoś wam za darmo odsprzedał, a że sobie coś policzę, to też moja sprawa. A gdzie ja napisałem, że akurat 0,18? Przecież większość z was nie przyznawała się do cen, jakie podał misiek, za to do cen 53-56 bardzo chętnie.
 4. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  A cenki lecą, ale od poniedziałku 2gr w dół.
 5. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  A ja się pytam czy niektórzy mają kłopot ze zrozumieniem prostych rzeczy, czy za daleko do głowy? Jeśli kol misiek bierze L za 48, to z jakiej racji ma wam to odsprzedać w tej samej cenie? Caritas? Przytulacie teraz 30 gr na jaju i po parę razy pytacie, czy wam ktoś sprzeda bez zarobku. Puk, puk... Jest tam ktoś? Zapłaćcie 53 i będziecie mieć, jeśli wam tak brakuje. Przecież już wam napisał, że jego Lka za 48 dla was, jest tam, gdzie u innych jest od poniedziałku 2gr do góry.
 6. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  No to chyba dobrze, że o tym napisałem? Czasem pada pytanie od kogo, więc od razu piszę to co pamiętam.
 7. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  Potwierdzam cenę z biedry M-10szt. za 4,99 (woj śląskie, od Alejaja). Termin przydatności ponad 3 tyg.
 8. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  Detal: XL- 0,80 - 0,85zł L- 0,7zł M- 0,6zł S- 0,5zł Duże braki, a jaja idą jak szalone. Hurt u mnie maksymalnie -5 groszy od cen w detalu, a i tak większość większych zamówień muszę limitować lub odwoływać z braku towaru dla detalu. Ostatni tydzień u mnie to 30% wzrostu sprzedaży w detalu pomimo podniesienia cen. a ile skrzynek miesięcznie sprzedajesz ? Ha! To jest dopiero dobre Tym razem ja o mało z krzesła nie spadłem P. Yoyo, i kto tu jest pajac? L za 0,65 w hurcie A hurt to chyba 2 wytłaczanki
 9. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  Czyżby się delikatnie uspokajało na forum? Oby to nie była cisza przed burzą. "A może ktoś chce kanapkę"? Potrzebna jakaś forma sprzeciwu. Może być, że w co drugim jajku wysłanym do Unii będzie wykryta salmonella. Pewno Niemcy, Holandia, itd. nie są szczęśliwi, że biorą jajko z Polski. - A czy są przewidziane w to miejsce jakieś ubezpieczenia (najlepiej na preferencyjnych warunkach)?
 10. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  Byłem wczoraj w kilku marketach, w tym chyba w trzech Biedronkach i w Kauflandzie. Fakt - w jednym jajka brakło, ale jutro mają dowieźć, Poza tym we wszystkich towar jest, jak nie klatka, to ściółka. W biedrze M za 4,49. W Kauflandzie i Biedronce cena za L - już nie pamiętam gdzie za ile, ale od 4,99 do 5,49 i jest w ilości wystarczającej na bieżącą sprzedaż. Termin przydatności np. jeszcze 3 tygodnie. W Kauflandzie asortyment od M do XL. W Biedronkach M oraz L.
 11. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  Spokojnie p.Yoyo. Skąd te czarne wizje przy takich cenach? Ja wiem, że hodowla to stresujące zajęcie, ale to tak, jak większość biznesów. Ja np. zrobiłem już sobie taką makietkę Według niej robię podkop, a na jego końcu (nie powiem gdzie) taką czarcią zapadkę na guzik (i z czujnikami w podłodze). Przyjeżdża tir z jajem, a ja cyk... - I już jest jajo! -A zapłata, to później, ryczałtem, z odsetkami - nieważne Zrób sobie taki projekt na wszelkiego rodzaju kontrole i po kłopocie Pozdrawiam - robota jeszcze czeka.
 12. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  No to po handlu, jak już ktoś wcześniej pisał. Ja się nie będę nawet spierał ile, komu i za ile jajko schodzi na punktach. Po prostu myślę, że już przyszły tydzień pokaże. Możecie panowie wołać nawet 70gr. Efekt będzie widoczny. Moje osobiste zdanie - o podwyżce (choćby o 2gr od poniedziałku ) można zapomnieć. Byłoby chyba dla wszystkich dobrze, jakby w marketach podrożało. Ptaszki ćwierkają, że jajco dla nich już w drodze (podobno). No zobaczymy. Powodzenia.
 13. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  Nie czytałem, ale może chcą nam ten ekstra towar do biedry lub innych marketów na promocji wcisnąć. Może nawet w polskim pudełeczku i z kokardką na Święta
 14. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  Witam. No cóż?! - Gratuluję panowie producenci. Tylko jak tu się nie wk...ić, jak w biedrze normalna cena na dziś - 0,449 gr za L-kę? Ja się nie będę sprzeczał na temat rzeczywistych kosztów produkcji, ani tego, kto z Was i ile sprzedał w ostatnim roku lub dwóch tej L-ki za 18 gr. Fakt jest taki, że cena rynkowa jest taka, jaka jest i nikt mie ma ochoty sprzedawać np. 10 gr taniej. Nie zastanawia Was jednak pewien fakt? Otóż większość detalistów narzeka już, że nie wytrzymują konkurencji z sieciówkami. Jak hurtownik ma jeszcze na nich zarobić, to też ciężki temat. Czy nie macie wrażenia, że za tymi sprzeczkami na forum chowa się większy problem? Najpierw sieci dają po d...e detalistom, a co za tym idzie - zaraz potem wykruszają się hurtownicy. Kto zostaje? Moim zdaniem Wy i sieciówki. -I jak myślicie - kto wtedy dostanie po d...e? Ilu z was załapie się na umowy, no i oczywiście za ile?! Może wymyślicie coś, żeby i hipermarkety dostały "za swoje"? Jestem za! Wtedy i tutaj zrobi się spokojniej. Mnie nie dziwi, że jajo leci w górę. Chciałoby się powiedzieć - nareszcie! W końcu od ilu lat cena oscyluje przeciętnie np. 23-33 gr za Lkę? A inflacja leci cały czas! Chodzi tylko o to, jak to się teraz odbywa i w kogo ostatecznie uderza? To taka mała refleksja. Co do cen, to 50 gr za L na przyszły tydzień - raczej między bajki włożyć. Za 2 tyg. - możliwe... Ja przeczuwam coś w dalszej przyszłości, ale zostawiam to sobie -Wiem, ale nie powiem Haha W każdym razie część detalistów chyba odpadnie, bo już widzę ich wk..wienie, paru hurtowników pewnie też, ale ilu? To się okaże... Gdzie dwóch się bije, tam trzeci (a może czwarty) korzysta. Po tej zawierusze chyba znowu będzie punkt dla sieciówek. Pozdrawiam.
 15. Arnold

  Ceny jaj spożywczych

  Czyżby się ceny rozjeżdżały? L-33gr Cena z poniedziałku. Za 34 też mozna kupić, ale 36?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...