Skocz do zawartości

Bix

Members
 • Liczba zawartości

  219
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  jest cenanienaceny ja tam wielkim polonistą nie jestem ani nie chcę być niczyim adwokatem, ale Yoyo, to co Ty napisaleś nazwał truizmem, więc de facto się z Tobą zgodził. Przy okazji pokazał także inny punkt widzenia, z który prawdę mówiąc, również trudno się nie zgodzić.
 2. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  W Wawie konkurencja taka, jak nigdzie indziej. Wszyscy się tu ze swoim towarem pchają. Nie licz na to, że ktoś Ci swoje punkty bez "walki" odda. Jakbym miał zaczynać, to wszędzie indziej, tylko nie w stolicy.
 3. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Oto przykład internetowego PAJACA, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy. Jajeczny, jak ten wpis o Tobie świadczy ?
 4. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Jajeczny, sugerujesz, że hodowcy SPECJALNIE "postarzają" towar ? Powiem Ci, że to bardzo odważna teoria. A po co oni to robią ? Żeby narazić się na zwroty, czy po to, żeby stracić klienta ? A może przyczyna tego, że trafiłeś na starszy towar tkwi zupełnie gdzie indziej niż w celowych działaniach producentów ?
 5. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Przetwórstwo podobno idzie pełną parą ... ale na jajach z za wschodniej granicy.
 6. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  I tego się trzymajcie, bo "wlażenie w buty" producentów wam nie wychodzi. Misio plecie jakieś bzdury na temat kosztów produkcji w drobiarstwie a widać, że nie ma o tym bladego pojęcia. Jednostkowe koszty produkcji na fermie, która ma 150 tys kur i na fermie, która ma tych kur 0.5 mln są takie same. Yoyo o czym ty k... piszesz ??? Ty w to wierzysz ??? Czy zasłyszałeś ??? 1. jeden ma 20m taśmociągu inny 200m 2. jeden zbiera automatem inny ręcznie 3. jeden ma sortownice na 20k przy poborze np. 20kw inny 50k przy poborze 28kw 4. jeden ma kurę brąz inny kurę krem- jesteś producentem to dobrze wiesz jakie są różnice w nieśności i wagach 5. jeden dzierżawi kurnik, inny spłaca kredyt, jeszcze inny ma 100% swój 6. jeden kupuje silos paszy, inny 10 silosów na raz bo ma gdzie trzymać, jeszcze inny ma swoją produkcję 7. jeden płaci za wszystko gotówką i ma inne ceny niż ten, który zaległa z płatnościami po ch... wie jak długo od kurczaków, przez paszę i inne 8. jeden ma swoją odchowalnię, drugi nie 9. jeden ma wózki, elektryczne, voice collect, sztaplarkę, maszynę do owijania palet i mnóstwo innych narzędzi pracy dzięki czemu koszty i praca per pracownik jest dużo bardziej wydajna niż u tego co ma wszystko w manualu i kaloszach 10. jeden ma pracowników do obsługi fermy za 2tysie i to na czarno, drugi ma za 3 tys na rękę na umowie 11. jeden kupuje soję przez 10 ręce inny jedzie do portu w Gdańsku a jeszcze inny do Hamburga 12. jeden wydaje na klimę i went X bo ma płytę obornicką, drugi wydaje Y bo ma beton 0,5m 13. jeden ma zamiatarkę z fotokomórkami, drugi ma zamiatarkę jak pan Kazik jest trzeźwy Jeśli to dla Ciebie są takie same koszty to ja już nie mam więcej pytań. Amen ... czyli wynika z tego, że ferma, która produkuje 100 tys jaj może mieć niższe koszty jednostkowe od tej, która produkuje 500 tys. jaj na dobę
 7. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Czyli Yoyo miał rację ...
 8. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Chcesz powiedzieć, że przy tak słabym zejściu jajko pójdzie do góry? Nie, napisałem tylko ile płace i jakie mam oferty. Dalej podtrzymuje to co pisałem. Za tydzien dwa według mnie M-15, L-18 a za 3 tyg M-10 Czyli najważniejsi gracze na rynku usiedli przy telefonach i ustalili między sobą, że przetrzymają towar, i dlatego cena za 3 tyg spadnie do 10 gr ?
 9. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Kolejny "ekspert" od liczenia cudzych kosztów. Porozmawiaj z Panem B. Ten to na pewno "nie przespał okresu gdy konkurencja się modernizowała"
 10. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Żeby ceny były wyższe potrzeba nam więcej kurników, więcej klatek i więcej kur w klatkach ! P.S. To To jest oczywiście sarkazm. Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać...
 11. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Ja myślę, że jest zbyt mało kur i trzeba postawić jeszcze więcej kurników. Wtedy będzie dobrze. Liczy się tylko ilość (tak słyszałem od co niektórych hodowców).
 12. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Jajczarek, przecież to Twoja maksyma, że tylko ilość się liczy. Mam odszukać Twoje wypowiedzi na ten temat ?
 13. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Więcej kurników, więcej klatek, więcej kur w klatkach !! A co tam, "liczy się tylko ilość"
 14. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Czy chodzi o walentynki ?
 15. Bix

  Ceny jaj spożywczych

  Źle, źle, źle.... Żadnej ściółki, żadnego wolnego wybiegu.... Więcej kurników, więcej klatek, więcej kur w klatkach ! Liczy się TYLKO ilość !!! P.S.1 To powyżej to jest oczywiście sarkazm. Nawiązuje do wypowiedzi co niektórych tu na forum, że: "tylko ilość się liczy". P.S.2 Nastawiają ściółkowców na wiele mln szt. i cena też będzie na to jajko mizerna (w hurcie). A winni będą oczywiście handlarze.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...