Skocz do zawartości

nowy gosc

Members
 • Liczba zawartości

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Te nierzetelne już wypadły z rynku. AMI, Animex, Animpol, Cedrob, Drosed, Indykpol, Polfex Odradzam ten ostatni jak za kasa chcesz czekać 6-8 miesięcy! A reszta ma wady i zalety wiadomo. Ale do najgorszych jest to ze każdy z nich wie ile płaci inna firma (czyżby zmowa cenowa ?), i tak naprawdę płacą podobnie. Ale jak potrzebują to potrafią zapłacić więcej!
 2. Z tego co mi wiadomo zakłady mają problemy z kontraktacja, brak zainteresowania hodowla, co skutkuje nadwyżka piskląt, i spadkiem cen piskląt, zobaczymy jak będzie dalej. Jednak niektórzy hodowcy nauczyli się liczyć!!
 3. Znajomy wstawił jakość kiepska!!Wstawiają wszystko, bardzo zróżnicowane, do tego zagrzybione!
 4. Kurczę to podaj nazwę ubojni gdzie odstawiasz ze tak dobrze ci wyszło? Powiem ci ze ja jak bym gęsi zamiast 16 tyg chował 21 to penie 10 zł bym dołożył do szt!!! A na pewno nie zarobił!!
 5. Juger zgadzam się z tobą w 100 %. Sławku tak hodowałem od 20 paru lat i co mogę ci powiedzieć takiego dziadostwa jak jest teraz to nie pamiętam! Kiedyś była prosta zasada cena pisklaka = cena kg żywca miej więcej. a teraz wygląda to tak pisklę 13 zł a cena za kg żywca 8 zł. Następna sprawa jakość pisklęcia wstawiają wszystko co się wyleżę a hodowco martw się dalej sam! No i zaczyna się leczenie, za które oczywiście płaci hodowca! A co padnie to problem hodowcy i nikt ci za to nie zwróci. Potem przez 16 tyg wile się może wydarzyć. Kiedyś drób tak nie chorował a teraz cały czas coś , i coraz trudniej to zwalczać , a ceny leków oczywiście do góry! Teraz kwestia dodatkowych kosztów pomyśl ile 20 lat temu musiałeś zapłacić za wodę energie dodatkową pomoc itd po ile było kiedyś zboże, ja pamiętam ze owies można było kupić 260 zł a teraz! A cena żywca oscyluje w podobnych granicach jak kiedyś tylko koszty rosną! A praca przy gęsiach nie jest leka i łatwa! Pozdrawiam
 6. Zanim wejdziesz w ten biznes zastanów się 100 razy!! Bo przy tych cenach lepiej sprzedaj zboże i słomę będziesz miał czyste pieniądze! Cena 8 zł za kilogram nie pokrywa kosztów, nie mówię o robocie ! Bajki które zakłady mówią ze będzie dobrze ni jak ma się z rzeczywistością ! Na gęsiach to zarabiają ale zakłady! Na pewno nie hodowcy!! A w długi i problemy to możesz szybko popaść!
 7. Byłem przed świętami w super markecie w kau... i tam spotkałem młodą ges węgierska po 16,99 w wadze 3 kg i moje pytanie, polskiemu hodowcy za coś takiego nawet 1 zł by nie dali na ubojni bo to odpad !! To po ile sprzedawana jest nasza owsiana bo w żadnym sklepie nie widziałem !!! Czyżby zmowa zakładów odnośnie ceny??
 8. A co tu taka cisza, hodowcy tyle zarobili ze wola się nie wypowiadać !
 9. Widziałem samochody exdrobu który jechał z kurczakami ale nie wiem czy bija czy tylko usługi transportowe robią... ? Bo cedrob nawet zaczął wynajmować zewnętrzne firmy do przewozu pasz!! Wiko to jak wiesz ze exdrob ma takie długi to dlaczego pytasz czy ktoś z nimi współpracuje? Sławek ja nie słyszałem o takiej firmie?
 10. Ps ostrzegam tez przed podpisywaniem umów z cedrobem bo zapisy typu 4 kg paszy od nich do odchowu, gdzie ich pasza jest średnio 100 zł na tonie dorsza od konkurenci, i wcale nie jest lepsza. Podpisanie umowy na min 7.6 zł za kilogram i czekanie do odstawy na cenę to nie jest ok, bo dyrektor powiedział ze by im zaufać. A co jeżeli cena zostanie (7.6 z)ł z czego dołożycie do hodowli bo nie wirze komu kolwiek by się opłacało produkować po tej cenie. A dyrektor powie ze to tylko BYZNES!!!!!
 11. Kutno to bankrut nie wiem czy cedrob nie wykupił exdrobu, wiem ze były plany ze usługowo mieli ubijać kurczaka dla właśnie cedrobu. A czy exdrob wypłacił pieniądze hodowcą bo słyszałem ze nie!
 12. SPRZEDAM GĘSI WOLNORYNKOWE Do odbioru w Grudniu 1600 szt tel 508992728
 13. Do odbioru w Grudniu 1600 szt tel 508992728
 14. Coś nie tak. Nie chcę wyrokować ale po twoich wpisach wynika że masz cholernego pecha do gęsi. W zeszlym roku mieszalnia a w tym wylęgarnia dała ci popalić. Obym się mylił. Mieszalnia była 2 lata temu! A pisklę z Małego Klincza w tym i tamtym roku miałem i dziadostwo! I na pewno nie jestem hodowcą co nie dbam o gąski! A te osoby co miały pisklę z od nich to wiedzom ze pisze prawdę!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...