Witam ,kupiłem w niemczech ciagnik fortschritt zt303,ciagnik stał 40 latek,silnik kęci ,tak jak by chciał załapać lecz nie do końca,więc odkręciłem boczną pokrywe z pompy wtryskowej i okazało się że 2 sekcje są podniesione do góry gdy srubokrętem naciskałem to idą na dół ale po kręceniu znów są podniesione,i mam pytanko ,pompa wygląda jak nowa tylko lekko rdzy jest,i mój pomysł jest taki zeby wylać olej stary i całą pompe zalać naftą i tak zeby wykąpała się ze 2 dni,co wy o tym myślicie??czy da coś to??bo nie chce mi się rozbierać tej pompy i staram sie zrobić sobie skróty:)
Witam dzisiaj zobaczyłem że w moim ciągniku przy pompie wtryskowej z odpowietrznika skrzyni gdzie są spręzyny zaczęła tryskać ropa,z tego co wiem nie powinno jej być,odkręciłem przednią pokrywe na 6 śrubek i wyleciało z pół ltr ropy.kiedyś jak wymieniałem olej w dolnym korpusie z wałkiem z krzywkami to ropy na górze nie było,a teraz sie okazało że od samego dołu do samej góry jest ropa,myśle że jakieś uszczelnienie poszło,czy może ktoś wie co to może być i gdzie kupie części ???5 lat temu rozkręcałem tą pompe w drobny mak żeby wyczyścić bo sie zastała od leżenia 30 lat w garażu po tym czyszczeniu była bezawaryjna do dziś
witam ..sprzeglo mam mechaniczne nie hydrauliczne...rozpolowilem i okazalo sie ze docisk sie rozlecial ...co do hydrauliki to zalalem gorny zbiornik i hydraulika jak i wspomaganie zaczelo dzialac ale przez chwile...mysle ze gdzies w skrzyni powinna byc druga pompa zasilajaca ta z przodu i jej nie zasila...albo brudne filtry albo pompa kaput....
john deere 3130 79rok..sprzeglo .mam pytanie do fachowcow!!???roszypalo mi sie sprzeglo w 3130 w ciagu 2 lat drugi raz i mam dosyc tego sprzegla,i moje pytanie jest takie czy moge wlozyc sprzeglo od modelu 3650???sprzeglo mam kompletne z tarcza od 3650 i czy jak dokupie kolo zamachowe i lozysko oporowe to bedzie ok??docisk i tarcza maja te same rozmiary wieloklinow co mam w 3130....prosze o odpowiedz na moja skrzynke misiekxxxmalpa wp.pl
dobry wieczor..kupilem dzisiaj ciagnik john deere 3130 z 79 roku.stal 5 albo wiecej lat...udalo mi sie go odpalic bez problemu..tyle ze jak odpalilem okazalo sie ze nie chodzi hydraulika i wspomaganie kierownicy ,zobaczylem na miarce ze malo oleju hydraulicznego dolalem 6 ltr i jest stan..lecz nic to nie dalo...no i sprzegro mam prawdopodobnie do wymiany bo pedal sprzegla chodzi bardzo leciutko do konca bez wyczuwalnego oporu jak to powinno byc...znalazlem w bloku okraglam klapke i przez nia widac docisk i lozysko oporowe gdy naciskam sprzeglo to widac ze lozysko wchodzi do docisku w srodek tak jakby nie bylo wogole sloneczka...moze ktos mial podobny przypadek i rozwiazal problem...