Skocz do zawartości

pawoln

Members
 • Liczba zawartości

  133
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. jeśli silnik będzie znacznie obciążany to radzę 3 podpiąć jako wolny spływ
 2. pawoln

  Maszyny METALFACH

  aleś ciety na firme. co oni ci zrobili?
 3. http://technika-rolnicza.pl/produkty/pasy-klinowe.html
 4. nie wiem dokładnei jak wyglada układ chłodzenia w 30 ale może coś pomogę. Jeśli układ jest taki sam jak w 60, mam na mysli usytuowanie obudowy termostatu, to wyjęcie termostatu powoduje że woda zaczyna płynąć z głowicy do pompy, następnie do bloku i znów do głowicy. powoduje to grzanie sie silnika.Aby temu zapobiec najlepiej jest zatkać przewód pomiędzy obudową termostatu a pompą wody. wtedy woda powinna krążyć następująco: z głowicy do obudowy termostatu, nastepnie chłodnica, pompa,blok i głowica. Pisałem o tym kiedyś w wątku o 60.
 5. mam do sprzedania smar: 1.Agip GR MU EP2 2.Total Multis EP2 wiadra po 18kg, tel.691591684
 6. a swoją droga to Marcinie policz czy opłaca sie kupowac prasę na tyle bel. ja przy takiej produkcji to wolałbym kase wydac na coś innego ale to twój wybór
 7. marcin chce kupic prasę z rotorem a te są produkowane do 2010. Wczesneij nie produkowano pras z rotorem
 8. pawoln

  Odkręcające się śruby

  jeśli zastosujesz te podkładki to podziel sie swoimi uwagami, ja jestem ciekaw opinii innych osób.
 9. pawoln

  Odkręcające się śruby

  Jeżeli gwint jest już naderwany to każda metoda jest zawodna. Nawet dokręcając można "skończyć" gwint w słabszej części, przeważnei jest to śruba. NAtomiast jeśli chodzi o wytrzymałość zmęczeniową to jeśli napięcie w śrubie nei osiągnie granicy sprężystości to nic się nie powinno dziać. natomiast jeśli już nastąpi zerwanie śruby zabezpieczonej podkłądką nord-lock (w co wątpię) to przynajmniej będzie łatwiej wykręcic zerwaną część w porównaniu do zastosowania zabezpieczenia klejowego. Ja nie jestem handlowcem. Miałem natomiast pokaz w firmie tych podkładek, podobny jak na filmie z yooutube. Zresztą w cząściach maszyn gdzie wystepuja znaczne drgania producenci stosuja tego typu zabezpieczenia, np. sieczkarnie w kombajnach.
 10. pawoln

  Odkręcające się śruby

  nic nie przerabiaj. kup podkładki nord lock i wystarczy. ale wtedy żadnych klei i takich tam wynalazków!!
 11. to chyba jest to http://technika-rolnicza.pl/produkty/pasy-do-pras-belujacych.html
 12. na taki obsza i aby były części dostępne to tylko bizon. a swoją drogą to masz fantazje
 13. pawoln

  Piece na owies.

  z brykietowaniem to historia taka: zrobiłem na wiosne prototyp brykieciarki slimakowej, wykonalismy pierwsze próby i trzeba było wykonac poprawki, ale zaczęła sie robota w polu i temat został przerwany. W obecnej chwili wykonałem "kalkulacje kosztów" wykonania brykietu w porównaniu do spalania odpadów zbozowych - wiecej pluslów w obecnej chwili przemawia za owsem i w tej chwili robie rozpoznamie w temacie palników na owies. temat brykietów narazie jest u mnie w "zawieszeniu"
 14. pawoln

  Piece na owies.

  macherr pisałeś wczesniej o palniku na owies własnej konstrukcji. czy mógłbys sie podzielić ta wiedzą? cos podpowiedzieć? ja jestem aktualnie na etapie zozważań: czy palić odpadami zbożowymi czy brykietować słomę? ma pierwsze próby brykietowania trocin za sobą a teraz chciałbym jeszcze spróbowac z palnikiem na odpady zbożowe
 15. w prasie z Metal-Fachu jest przełożenie 2,1:1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...