Skocz do zawartości

metrax12

Members
 • Liczba zawartości

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  lubelskie
 1. metrax12

  Pszenica

  lanz buldog Tylko że glean jest stosowany do zwalczania rzepaku doglebowo i po części nalistnie, zastosowanie w zamian helm tribi (o działaniu wyłącznie nalistnym) nie jest dobrym rozwiązaniem.
 2. metrax12

  Rzepak

  szu Fenoksykwasy bardzo dobrze zwalczają rzepak, więc 1l Chwastox Extra z połączeniu z IPU mógł wystarczyć.
 3. metrax12

  Pszenica

  kissmy... pH w karcie charakterystyki jest podane dla danego ŚOR i nie ma ścisłego związku z działaniem danego środka w danym zakresie pH cieczy roboczej. szu Kwas azotowy bardzo szybko i dość silnie obniża pH, do słabszego i bardziej stabilnego obniżenia pH (działanie buforujące) służą słabe kwasy monokarboksylowe, które dodatkowo obniżają napięcie powierzchniowe cieczy (silniej ze wzrostem długości łańcucha węglowego).
 4. metrax12

  Pszenica

  Może chodzi bardziej o to, aby pszenica zdążyła zmetabolizować część zaaplikowanej substancji aktywnej, żeby w okres spoczynku nie wchodzić w warunkach stresu, wywołanego działaniem herbicydu.
 5. metrax12

  Rzepak

  25mm/18mm=1,388=138,8% czyli wzrost o 38,8% choć nie wiem co to za jednostka mm/cm2
 6. metrax12

  Rzepak

  kissmy... Przecież te 273 i 284 kg to jest azot pobrany przez rośliny. Gdzie jest podana masa korzeni???
 7. metrax12

  Pszenica

  Ta mieszanka poszła na T1 czy T2? Ja nie odważyłbym się mieszać protiokonazolu z epoksykonazolem (jeszcze w tak niskiej dawce). Cenowo nie wychodzi to drożej od samego Aviatora? Input 150 zł/L, Optan też pewnie min. 150 zł/L to już razem wychodzi 210 zł.
 8. metrax12

  Pszenica

  Muszelka to ma do siebie że nawet najlepsze fungicydy nie dają rady. A co najgorsze strasznie podatna na fuzariozę a z tym to dość trudno dać radę. Najlepiej sprawdzić w danych z COBORU dotyczących podatności na różne choroby, bez tego ochrona fungicydowa jest zdecydowanie utrudniona. Żeby jako tako ochronić muszelkę to na T2 trzeba dawać strobilurynę lub karboksyamid i na T3 strobilurynę + tebukonazol.
 9. metrax12

  Pszenica

  15 minut to też Aviator
 10. metrax12

  Rzepak

  Bezpieczniejsza zapewne organiczna (boroetanoloamina), tutaj jednak chodzi głównie o szybkość wchłaniania a potem przyswajalność (przez liście).
 11. metrax12

  Rzepak

  To zależy w jakiej postaci bor stosujecie, czy jako boran sodu czy też boroetanoloamina. Większość nie widzi w tym różnicy
 12. metrax12

  Pszenica

  1 to T1, 2 to T2, 3 to T3? Jeśli tak to Input Xpro lepiej dać na T2 a nie na T3. Zamień T2 z T3 to wtedy będzie miało to sens.
 13. metrax12

  Pszenica

  Oczywiście że etykiety robią w konia i to nie dotyczy tylko chorób ale i chwastów. Warto dlatego przeglądać reklamy, ulotki itp., wtedy można w pewien sposób to zweryfikować. Tiofanat nie działa tylko na fuzariozę, powinien w niewielkim stopniu działać na mączniaka i podsuszki. Metabolitem tiofanatu jest karbendazym.
 14. metrax12

  Pszenica

  sławek2209 Nie wyczułeś w tym co napisałem ironii? Myślisz że 250 zł/ha to jest mało dla mnie? Ciekawe po ile będzie Seguris (może 300 zł/ha ?). Adexar (pewnie dopiero w 2014) i coś od DuPont (nie wcześniej niż 2014). Także jest szansa że choć jeden z tej 4 będzie tańszy.
 15. metrax12

  Pszenica

  No i mamy Aviator. http://www.sklep.rudnik.agro.pl Jeżeli na wiosnę cena będzie taka sama jak teraz, to będzie schodził jak ciepłe bułeczki. Propulse też jest, ale tutaj co do ceny się nie myliłem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...