Skocz do zawartości

BAUER KUJAWSKI

Members
 • Liczba zawartości

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Jedyne wapno granulowane które jest uczciwe i godne polecenia to wapno granulowane polcalc . Całkowicie się rozpuszcza i działa w 100% . Parametry chemiczne ma lepsze od wapna niemieckiego o 20 % przy tej samej cenie .
 2. Dzisiaj kupiłem kredę granulowana Jurak z Polskiej Grupy Nawozowej, nawóz z foliowa wkładka szczelnie zamknięty i przede wszystkim suchy nie jak Polcalc, twardosc super Polcalc jak wyschnie wtedy twardnieje a tutaj moje wielkie zdziwienie, granulacja faktycznie od 2 do 6 mm, reaktywność 100 % nie ma tutaj kamieni jak w wapniaku jurajskim agrolimana dystrybutor zaręczal mnie ze ten nawóz ma konkurencje w Polsce tylko z nawozem z Niemiec i moge po sprawdzeniu mu zaufać Jurak to dziadostwo - leży na polu latami i się nie rozpuszcza - w szklance jak wrzucisz to same kamienie i piasek dodatkowo dodawane jest wapno budowlane żeby granula się mocno trzymała przy wysiewie co cementuje całość na lata . Widać że masz w tym interes żeby ludzi oszukiwać .
 3. I tu własnie obalamy najbardziej zacofany mit dotyczący wapnowania: Wapno tlenkowe odkwasza glebę gorzej i wolniej niż wapno węglanowe w postaci mączki wapiennej lub kreda ( amorficzna) . Powód jest prosty: - wapno tlenkowe wchodzi w reakcje chemiczną z wodą a nie z kwasami. - wapno węglanowe(kreda) nie reaguje chemicznie z wodą a pod jej wpływem przemieszcza się skutecznie w głąb humusu tworząc reakcję z kwasami . Robiono eksperymenty w IUNG Puławy i ta teoria została potwierdzona . Kolejnym mitem jest stosowanie wapna węglanowego pod orkę - stosując wapno pod orkę tracimy duży potencjał odkwaszani który daje efekt przenikania węglanu wraz z wodą wgłąb humusu pod wpływem grawitacji ( węglan jest minerałem ciężkim i szybko się wypłukuje ) . Najlepsze efekty uzyskuje się stosując wapno kredowe lub węglanowe ( np. granulat ) na wierzch gleby w dawce min 500kg ( tak aby granulki równomiernie, jedna przy drugiej leżały i się same rozkładały) . Granulka podczas rozkłądu z powierzchni gleby utworzy stożek odkwaszania i stopniowo będzie uwalniać węglany wraz z wodą do gleby.
 4. Wapno granulowane żeby było skuteczne musi mieć wysoką reaktywność. To nieprawda że wapno węglanowe działa wolno. Szybkość działania wapna zależy wyłącznie od jakości surowca i stopnia przemielenia czyli innymi słowy od reaktywności . Reaktywność to nic innego jak stopień rozpuszczalności wapna w wodzie. Reaktywność można ocenić samemu w prostym teście : 100gram nawozu wsypujemy do szklanki z wodą mieszamy około 1 minuty i przesiewamy na drobnym sitku do herbaty - ważymy pozostający na sitku osad ( kamienie, piasek itp) Wynik jest niczym innym jak stopniem reaktywności - jeżeli pozostało na sitku 70 gram to znaczy ze reaktywność nawozu jest 30% itp. Większość producentów ma reaktywność bliską 100% (KZK,POLCALC OMYA)ale są i tacy którzy w tej samej cenie sprzedają nawozy o reaktywności 10% ( Agrolidman, PGN-Polska Grupa Nawozowa Wap-mag) . Oszukańcze firmy fałszują wyniki lub też nie podają prawdy . Pamiętaj !!! skład chemiczny w wapnie węglanowym nie jest metodą porównawczą i wprowadza w błąd gdyż wszystkie nawozy mają wysoki stopień zawartości węglanu wapnia ale nie wszystkie są wykonane z surowca który zareaguje w glebie. Kupując produkt od oszustów którzy obtaczają kamyczki narażasz się na poważne straty finansowe- Jakość nawozu moze być nawet jak 1do 20 czyli jedna tona porządnego produktu zastąpi 20ton nawozu który został wyprodukowany tylko po to by dobrze się rozsiewał !!! Kamień zawsze będzie się dobrze rozsiewał ale nigdy się nie rozłoży i nie zadziała na poziom pH!!!
 5. Wapno granulowane żeby było skuteczne musi mieć wysoką reaktywność. To nieprawda że wapno węglanowe działa wolno. Szybkość działania wapna zależy wyłącznie od jakości surowca i stopnia przemielenia czyli innymi słowy od reaktywności . Reaktywność to nic innego jak stopień rozpuszczalności wapna w wodzie. Reaktywność można ocenić samemu w prostym teście : 100gram nawozu wsypujemy do szklanki z wodą mieszamy około 1 minuty i przesiewamy na drobnym sitku do herbaty - ważymy pozostający na sitku osad ( kamienie, piasek itp) Wynik jest niczym innym jak stopniem reaktywności - jeżeli pozostało na sitku 70 gram to znaczy ze reaktywność nawozu jest 30% itp. Większość producentów ma reaktywność bliską 100% (KZK,POLCALC OMYA)ale są i tacy którzy w tej samej cenie sprzedają nawozy o reaktywności 10% ( Agrolidman, PGN-Polska Grupa Nawozowa Wap-mag) . Oszukańcze firmy fałszują wyniki lub też nie podają prawdy . Pamiętaj skłąd chemiczny w wapnie węglanowym nie jest metodą porównawczą i wprowadza w błąd gdyż wszystkie nawozy mają wysoki stopień zawartości węglanu wapnia ale nie wszystkie są wykonane z surowca który zareaguje w glebie. Kupując produkt od oszustów którzy obtaczają kamyczki narażasz się na poważne straty finansowe- Jakość nawozu moze być nawet jak 1do 20 czyli jedna tona porządnego produktu zastąpi 20ton nawozu który został wyprodukowany tylko po to by dobrze się rozsiewał !!! Kamień zawsze będzie się dobrze rozsiewał ale nigdy się nie rozłoży i nie zadziała na poziom pH!!!
 6. jedyne skuteczne wapno ekologiczne to wapno kredowe granulowane polcalc
 7. polecam wam najlepsze wapno granulowane. Naprawdę daje super efekty. podaje producenta : polcalc (link) proszę o opinie pozdrawiam
 8. Wapniak z omg maja w chemirolu na skladzie workowany cena 520zł brutto
 9. No wszystko piknie i ładnie
 10. o wap-magu z lubonia to nie słyszałem , wcześniej wypisywałem opinie o wapmagu ale z Siarkopolu Tarnobrzeg ale tamten WapMag to jawne oszustwo na bazie "dynamitu" wielkości od 4 -20mm który nigdy się nie rozpuści w glebie bo to zwykły kamień. I tamten wap-mag tez miał siarkę niby.
 11. wtedy mieli jakiś wapniak kornicki albo wapnika koszelowski po 525zł
 12. To zeby w dzisiejszych czasach kupic nawóz to musze kupowac to od jakiegos Angola Kontakt: Alfred Potoczny All Hands on Deck London Kimberly Road 45B/756 listy@onet.pl Widać to jakiś szwindel podatkowy
 13. A może i tak JA dzwoniłem do nich w zeszłym roku na skład do Osięcin. Może coś się pozmieniało . Pozdro
 14. Przedstawiam Państwu super aktualną tabelę cen nawozów: Cena nawozów Ceny nawozów Cena nawozów 2013
 15. Ceny nawozów na kujawach http://cena-nawozów.pl ceny nawozów
×
×
 • Dodaj nową pozycję...