Skocz do zawartości

farmer1966

Members
 • Liczba zawartości

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez farmer1966


 1. czyli 1E za 10 szt jaj to wychodzi jakieś 4,10-4,20 za paczkę 10. Nawet niech to będzie free-range czyli 1-UA to cena jakaś wyjątkowo promocyjna nie jest biorąc pod uwagę, że u nas można kupić 1-PL dużo taniej.


 2. 2 tyg temu może i było 1,8 / kg ale teraz proponują co najwyżej 1,3-1,4 / kg, a mówią, że po świętach to zejdzie poniżej 0,80 / kg.

  Ceny jaj bez zmian - oczywiście przy stałych odbiorcach i normalnej produkcji, takiej samej od kilkudziesięciu lat i wyrobionym rynku zbytu.


 3. Kolego jajeczko69 napisz w którym Auchan ta promocja bo byłem dzisiaj i jakoś jaj od Mizgiera nie widziałem w promocji?! Tu na forum można wszystko napisać bo z reguły nikt tego nie zweryfikuje w rzeczywistości...


 4. Zamydlić oczy ludziom zawsze można i niskie ceny podać z kosmosu tak, żeby na tym jak najwięcej zarobić - każdy ma do tego prawo. Kto jednak ma trochę rozumu to wie, że jak zacznie puszczać M poniżej 20 gr to już następnego stada nie wstawi bo komornik czeka tuż za bramą jak tylko podwinie mu się noga... Chociaż może to jest recepta na ograniczenie produkcji u nas...

  Ceny:

   

  XL - 0,34

   

  L - 0,27

   

  M - 0,24

   

  S - 0,22


 5. Ceny dzisiejszej sprzedaży dla "skoczków":

   

  L - 0,30

   

  M - 0,27

   

  S - 0,24

   

   

  CENY NETTO

   

  W jakim opakowaniu masz te jaja ?

   

  W opakowaniu z napisem: "Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"


 6. Ceny jak narazie bez większych zmian. Małe jajko schodzi b dobrze i jest dużo odbiorców na nie.

  Cen nie będę podawał bo Biedronka dostanie zawału serca, że tak drogo...ale z drugiej strony co mi szkodzi:

  XL - 0,34

  L - 0,27

  M - 0,24

  S - 0,22

   

  Chciałbym żeby magazyn zawsze wyglądał tak jak dziś czyli ...pusto, a dzisiejsza produkcja idzie prosto na samochody klientów


 7. Bez problemu w tych cenach sprzedaję:

  XL -0,34

  L -0,27

  M -0,25

  S-0,22

   

  Wiele razy mówiłem, jak ktoś sprzedaje taniej to jego problem. Ja liczę ile muszę wydać i ile zarobić żeby jak najmniej dołożyć bo niestety przy tych cenach na nowe kury nie odłożę nie mówiąc o kredytach i leasingach.


 8. Są jeszcze tacy co sprzedają L po 0,22 i M po 0,20 i niech będą sobie jak najdłużej - szybciej się wykluczą z grona hodowców i wcześniej trafią do nagród darwina....

  Ceny po jakich sprzedaję jajko:

  XL-0,34

  L - 0,28

  M - 0,26

  S -0,22


 9. Zapytań o jaja bardzo dużo. Poszukiwana M i L. Najbardziej mnie zastanawia dlaczego z Iraku, z Iranu, z Omanu, z Turcji i Pakistanu szukają jajek czyżby Ukraina poprzez ich zawirowania nie była w stanie dowieść towaru albo okazał się droższy niż w Polsce?!

   

  L - 0,27

  M - 0,24

  S - 0,22

   

  Ceny za całe tiry, sprzedaż za gotówkę z odbiorem i podstawieniem samochodu, jeśli nie ma pełnego to auto poczeka - hmm czyżby duże ciśnienie...

   

  Tak wiem Biedronka teraz napisze, że M po 0,20 spokojnie a L to po max 0,22...współczuję tym którzy jej dostarczają....rucha ich w d..ę równo


 10. Każdy ciągnie w swoją stronę co nie zmienia faktu, że oferty za M po 0,23 to już w tej chwili standard i kwestią pozostaje tylko na kiedy będzie dostępna. Jak ktoś sprzedaje taniej to jego problem i zysk kupującego.


 11. Nie ma się co dziwić, że każdy ciągnie w swoją stronę i handlarz zawsze powie mniejszą cenę bo jakby jego dostawca to czytał to pewnie od razu by mu cenę podniósł - w tym względzie rozumiem takie postępowanie. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo handlarzowi (pośrednikowi) zależy żeby cena była niska bo jak już kiedyś na tym forum pisano - im wyższa cena tym handel lepszy, nie ma podjeżdżania na punkty itd.

  Ceny można zweryfikować poprzez to co się dzieje w europie i na tamtejszym rynku. Niemcy i Holendrzy szukają jajka, chcą je kupić najlepiej w tych cenach które były ostatnio choć oferty ostatnio są dla hodowców coraz lepsze i zbliżają się do tych sprzed świąt. To znak, że całym rynku Unii zaczyna powoli brakować mniejszego jajka i w konsekwencji zabraknie dużego po świętach. Na ten moment wygląda to tak:

  XL-0,32-0,34

  L-0,24-0,26

  M-0,22-0,23

  Holenderskie wybijalnie płacą obecnie 0,90-1,00 Euro /kg, a płaciły tydzień 0,60-0,75 Euro/kg.

  Zainteresowanych odsyłam do poszukania w internecie bo można znaleźć ceny i oferty na jaja.


 12. Coś się dzieje, każdy nagle potrzebuje małe jajko. Niestety póki co oferty są takie, że nawet nie warto ich pisać na forum.

  Swoją drogą teraz przynajmniej moi odbiorcy odczują, że warto czasami zapłacić 1-2 gr więcej za jajko w gorszym dla hodowcy okresie, żeby mieć w takim czasie jak teraz towar.

  To jest to uczciwe podejście do handlu i biznesu, którego niestety wielu brakuje.


 13. Powiedz lepiej który hodowca ma pasze po 920 zł/t? Bo chyba nie żywi kur soją i zbożem? Może mączkę mięsno-kostną skarmia to mu tyle wychodzi.

  Zresztą po co się głupio pytacie co wam ma powiedzieć handlarz o cenie paszy - najniższa, o cenie jajek - najniższe.

  Lepiej może, mądrzej zadzwonić do jednej i drugiej wytwórni to wam powiedzą ile kosztuje tona paszy - żadna tajemnica

  I - 1200-1250 zł/t zależy od mieszalni,

  II - 1150-1180 zł/t

  To jest realna cena bo żadna wytwórnia nie zrobi paszy tańszej niż to co wyżej przy śrucie sojowej w granicach 1900 zł/t i pszenicy w okolicach 750-800 zł/t, a jak ktoś mówi że schodzi poniżej 1000 zł/t z ceną paszy to widocznie śruty sojowej nie skarmia tylko ...sami sobie odpowiedźcie co.


 14. Bardzo dziwna sprawa z tym spadkiem cen. Większość okolicznych sąsiadów ma bardzo małe obsady, z reguły 1/3 normalnej produkcji, każdy ma prawie pusty magazyn i sprzedaje na bieżąco. Skąd biorą się takie ilości, że jest nadmiar tego jajka na rynku i ciągnie to ceny w dół? Mój rozum tego nie obejmuje i nie jestem sobie tego logicznie wytłumaczyć. Zresztą ceny jakie podajecie, że M po 18gr to też dziwne bo mam dużo telefonów z zapytaniem o M i L i proponują za ilości całosamochodowe po 0,20-0,21 za M do 0,23-0,24 za L.


 15. Witam,

  Faktycznie są teraz oferty na L po 26-27 groszy, a M po 23-24. Cóż z tego skoro do świąt raptem kilka dni, a i kury już umówione w ostatnim tygodniu roku do ubojni. Teraz będę siedział i główkował skąd wziąść na następne wstawienie i jak spłacić dług w mieszalni. Nie tak sobie tą Unię wyobrażałem - banda darmozjadów wymyślająca durne przepisy i później Polscy inspektorzy je wykonujący...


 16. Kolego Jajcarek czytaj ze zrozumieniem - "bez większych zmian" znaczy że cena nie zmieniła się o 2,3 czy 4 grosze. A że S potaniała o 1 grosz to raczej bym nie uznał tego za większą zmianę.

  Sytuacja, pozostaje bardzo trudna ale niestety producent jaj nie zrezygnuje z produkcji z dnia na dzień bo to niemożliwe, a długi rosną.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...