Skocz do zawartości

kamilch

Members
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kamilch

 1. Przede wszystkim powinno się unikać wysoko oprocentowanych pożyczek. To one w głównej mierze są odpowiedzialne za wpadanie w spirale zadłużenia i to jest główny motor pułapki kredytowej. Tak naprawdę na kredyt czy pożyczkę mogą sobie pozwolić tylko te osoby,, które mają odpowiednio wysoka zdolność kredytową oraz odpowiedni zapas oszczędności, potrzebny do doraźnego spłacenia zadłużenia w sytuacji gdy nagle jest jakaś dziura w budżecie. Druga sprawa to to, że powinno się spłacać kredyt lub pożyczkę w jak najkrótszym czasie - wydłużenie spłaty powiększa koszty takiego kredytu.
 2. Kalkulatorów kredytowych, które obliczą Ci ratę kredytu hipotecznego jest w sieci całkiem sporo. Ale tak jak wcześniej napisano, teraz potrzebujesz przynajmniej 10% wkładu własnego. Zresztą, nawet jeżeli złożyłbyś wniosek kredytowy koło 20 grudnia (a więc wtedy, gdy obowiązywały jeszcze niższe wymogi odnośnie wkładu własnego), to decyzja kredytowa wydana byłaby po nowym roku (trzeba liczyć jakieś 3-4 tygodnie na decyzję analityka kredytowego).
 3. kamilch

  Vat za materiały budowlane

  To nie jest tak, że zwracają tylko do końca grudnia. Proszę, nie wprowadzajmy innych w błąd. To jest tak, że w większości wypadków, aby uzyskać zwrot części VAT trzeba było nabyć przed 1 stycznia 2014 jakieś materiały budowlane podlegające zwrotowi VAT i uzyskać przed końcem 2013 roku fakturę VAT za te materiały. To sprawia, że takie osoby mają teraz 5 lat na uzyskanie zwrotu VAT. Jeżeli więc w ubiegłym roku kupiliście jakieś materiały objęte tymi przepisami (bo np. budowaliście lub remontowaliście dom) - przykładowo okna, drzwi, tapety, płytki ceramiczne, panele podłogowe itp. (i posiadacie na ten zakup fakturę VAT), to możecie starać się o zwrot różnicy w podatku VAT (23%-8%=15%) do 31 grudnia 2018 roku. Innymi słowy zachowuje się w ten sposób prawa nabyte. Natomiast z nowych, obowiązujących od stycznia 2014, zasad zwrotu VAT za materiały budowlane skorzystają nieliczni, ale to nie jest tak, że całkowicie zlikwidowano możliwość zwrotu części tego podatku. Po prostu od początku 2014 r. zwrot VAT będzie przysługiwał tylko osobom poniżej 36 roku życia i tylko przy budowie domu (lub adaptacji budynku niemieszkalnego na cele mieszkalne). Czyli możliwość zwrotu VAT istotnie się zawęziła ale nie zlikwidowała.
 4. kamilch

  Jak dostać Kredyt Hipoteczny

  Alfa04, Oczywiście, że kredyt hipoteczny dla rolnika ma sens. Przecież nie zawsze chodzi o kupowanie domu czy mieszkania. Rolnik może wziąć kredyt hipoteczny budując na przykład nowe pomieszczenia gospodarskie, typu chlewnie. To przecież także nieruchomość która może być zabezpieczeniem kredytu, a więc hipoteka jest jak najbardziej w tym momencie na miejscu.
 5. No tak, ale, jeśli możesz najpierw porównać kredyty w internecie to nie porównujesz tylko od razu idziesz do doradcy? Doradca jak najbardziej ma sens, tylko, że do rozmowy z nim trzeba także być przygotowanym, czyli zorientowanym w tym jakie kredyty hipoteczne są aktualnie proponowane w bankach, nie?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...